menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #5141  
Nieprzeczytane 06-12-2022, 16:56
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 012
Domyślnie

Nie szkodzi Wacławie czy wszyscy są akceptowani przeze mnie, czy nie.
Panta rhei. Wszystko się zmienia. Byli idole na których głosowałam,
w tej chwili są przeze mnie również nieakceptowani.
Taki Bolek pierwszy z brzegu.
Jego przegraną opłakałam prawdziwymi łzami
no bo jakże to? Taki bohater przegrał z komuchem?
Następny judaszek. Rok 2005. Jakim cudem ja w tej kanalii zobaczyłam Kennedy'ego?
Bardzo mi się podobała jego rodzina głównie ze względu na psa identycznego z moim . Jego Sułtan i mój Kuba to dwa klony.
Jakoś miło mi było sobie pomyśleć, że bliźniak mojego psa będzie biegał po pałacu prezydenckim.
Takimi kryteriami się kierowałam.
I co wyszło? Wielkie nic.

Z kolei Lech Kaczyński ukradł moje serce jako prezydent Warszawy jeszcze,
zarządzeniem otwierania co najmniej jednego okienka w bloku dla kotów bezdomnych.
A później okazało się, że blisko mi do ich programu.
Teraz jeśli mam głosować bez przekonania, nie będę głosować wcale.
Powód?
Pisałam wielokrotnie -polityka ukraińska.
Nawet mi się nie chce rozpisywać na ten temat tylko patrzę co dalej.
Dzisiaj sąd najwyższy Ukrainy zatwierdził emblematy SS Galizien jako legalne.

Znów mi słów zabrakło.

Pozdrawiam wszystkich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5142  
Nieprzeczytane 07-12-2022, 12:27
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Lilu trzy dekady lat minęło od transformacji i my obecnie inaczej patrzymy na polityków i na ich decyzje w czasie minionym. Posiadamy większą wiedzę i nasze oceny są bardziej wyważone oparte o fakty a nie mity.Czasu nie cofniemy.

Patrzę na to co się dzieje obecnie w mediach głównego nurtu , to widzę że dalej jest dzielenie ludzi , napuszczanie grup społecznych na siebie . Przykład : Kaczyński wypowiedz o służbie zdrowia.

Cytat:
Lila napisała-Dzisiaj sąd najwyższy Ukrainy zatwierdził emblematy SS Galizien jako legalne.
Znów mi słów zabrakło.
Brak naszych sprzeciwów wynika z "polityki trójmorza" w której PiS i jego koalicjanci , w tej inicjatywie są zakochani.

Francja rozważa gwarancje bezpieczeństwa dla Rosji? | Odc. 616 - dr Leszek Sykulski
https://www.youtube.com/watch?v=2_coc23ttYI&t=632s
Konflikt chce wyciszyć Francja i Niemcy a decydującym w tej sprawie są USA i Biden.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5143  
Nieprzeczytane 07-12-2022, 17:42
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Mentzen o premii dla piłkarzy: Jeśli premier obiecał, to ona im się należy
https://www.youtube.com/watch?v=DoFkoZRu3Xw


Czy piłkarzom należy się premia za występ na mundialu? W jakiej konfiguracji Konfederacja pójdzie do wyborów? Na czym polega konflikt o Marsz Niepodległości? Czy Grzegorz Braun powinien zostać ukarany? O tych i innych kwestiach w programie „Mówiąc Wprost” mówi Sławomir Mentzen, prezes Nowej Nadziei i członek Rady Liderów Konfederacji. Zapraszają Joanna Miziołek i Dariusz Grzędziński.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5144  
Nieprzeczytane 08-12-2022, 11:07
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Masowe powołania na ćwiczenia rezerwy na rok 2023 | Odc. 618 - dr Leszek Sykulski
https://www.youtube.com/watch?v=Q7-HErT1WTU


Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie określenia liczby osób, które w 2023 r. mogą być powołane do czynnej służby wojskowej oraz liczby osób, które mogą pełnić służbę wojskową w rezerwie w ramach odbywania ćwiczeń wojskowych
https://www.gov.pl/web/premier/proje...zen-wojskowych

Jak widzimy , czytając rozporządzenie wydane przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów , czy jest to straszenie wojną , pod potrzeby skonsolidowania społeczeństwa wokół PiS , przed nadchodzącymi wyborami w 2023 roku ?? Czy przygotowanie do wojny zastępczej ???


Mamy już memy w internecie Ale do śmiechu nie będzie kiedy dostaniemy wezwanie.
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.n...pg&oe=63962816

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 08-12-2022 o 11:24.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5145  
Nieprzeczytane 08-12-2022, 11:40
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 012
Domyślnie

Jednak jak to w niektórych sytuacjach miło być staruszkiem.
Ani ja ani Wacław nie pójdziemy na front, bo nas nie zechcą.
Chociaż z drugiej strony ducha bojowego mogliby nam pozazdrościć niektóre miękkie młodzianki.

I w związku z powyższym;
w Polsce nastąpił rekord włamań do mieszkań i domów oraz jeszcze większy rekord zachorowań na HIV.
Ten problem poddałam analizie i wyszło mi, że jest to wpływ zaburzeń menstruacyjnych u fok na Saharze.
Ani chybi bo cóż by innego?

Serdeczności
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5146  
Nieprzeczytane 08-12-2022, 14:35
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Gwiazda WNBA Brittney Griner zwolniona z rosyjskiego więzienia w ramach wymiany więźniów

Gwiazda amerykańskiej WNBA Brittney Griner została zwolniona z rosyjskiego więzienia w ramach wymiany więźniów za skazanego rosyjskiego handlarza bronią Wiktora Buta - informuje CNN.

Co o tym sądzicie???

Rosyjskie MSZ twierdzi, że wymieniło amerykańską gwiazdę koszykówki Brittney Griner na rosyjskiego handlarza bronią Viktora Buta w ramach wymiany więźniów.

Rosyjskie agencje informacyjne poinformowały, że zamiana Buta z Grinerem miała miejsce na lotnisku w Abu Zabi.

Paul Whelan, były żołnierz amerykańskiej piechoty morskiej, pozostaje w areszcie.

Prezydent USA Joe Biden świętował tę wiadomość na Twitterze i napisał: „Przed chwilą rozmawiałem z Brittney Griner. Jest bezpieczna. Ona jest w samolocie. Jest w drodze do domu.


Wymienia się osoby znane , które mają wpływ na sondaże w mediach , zwykły żołnierz może poczekać.


Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 08-12-2022 o 14:48.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5147  
Nieprzeczytane 08-12-2022, 15:09
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie


Wojskowy Ujawnia: Rusza PRZYMUSOWY POBÓR w Polsce! Mówi Co Czeka Powołanych! - Wywiad Analiza Ator
https://www.youtube.com/watch?v=wOPUuCOjP9E


Wojskowy Ujawnia: Rusza PRZYMUSOWY POBÓR w Polsce! Mówi Co Czeka Powołanych! - Wywiad Analiza Ator - Krzysztof Ator Woźniak z YouTube Komentator na Wideoprezentacje mówi prosto z mostu jak jest bez owijania w bawełnę.

To blog Piotra Nawałki https://www.youtube.com/c/PorucznikPiotrPowa%C5%82ka

Porucznik Piotr Powałka @PorucznikPiotrPowalka YouTube
Szykujemy Się Na Wojnę? [Kwalifikacja Wojskowa Kobiet, Obowiązkowa Służba Wojskowa]
https://www.youtube.com/watch?v=Nav-37OlHVU

Wreszcie panie będą miały równouprawnienie o które tak walczyły .Będzie jak w Izraelu . Panie przodem , z tyłu panowie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5148  
Nieprzeczytane 09-12-2022, 08:11
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 012
Domyślnie

https://wiadomosci.wp.pl/napad-na-ba...2336756234784a

To przysłała mi córka z adnotacją " w stylu mamusi".

Pani z Przemyśla musiała mieć niezłe wspomnienia, więc i nie dziwota.
A byli tam mężczyzni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5149  
Nieprzeczytane 09-12-2022, 15:09
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Cytat:
Serwis nowiny24.pl informuje, że napastniczka to 25-letnia obywatelka Ukrainy, która posiada także paszport rosyjski i*polski PESEL. Kobieta miała przy sobie również leki świadczące o*tym, że leczy się psychiatrycznie.
Lilu myślę że to ustawka pod potrzeby propagandy .

Jesteśmy w XXI wieku i konflikty pomiędzy państwami powinniśmy rozwiązywać na drodze negocjacji a nie dopuszczać do wojny pełnoskalowej . Nie jest w interesie Polski finansowanie wojny Ukraińsko -Rosyjskiej . Dzisiaj Dr. Leszek Sykulski u Moniki Jaruzelskiej


Prawda czy propaganda? Dr Leszek Sykulski o geopolityce i bezpieczeństwie Polski.
https://www.youtube.com/watch?v=VwfsL9wOA1M
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5150  
Nieprzeczytane 09-12-2022, 20:13
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Cytat:
Lila napisała -Jednak jak to w niektórych sytuacjach miło być staruszkiem.
Ani ja ani Wacław nie pójdziemy na front, bo nas nie zechcą.
Lilu na pewno swoje dzieci przekonujesz by walczyły razem z Ukraińcami na wschodzie Ukrainy. , Czy nie uważasz że to Polska hipokryzja.Niech inni giną a my siedzimy w ciepełku przed telewizorem.

Nikt na tym forum nie pochwalił się udziałem w tej rozpierdusze na wschodzie Ukrainy .
Niech przystąpią do rozmów Amerykanie , Rosjanie i Chińczycy zakończą ten konflikt .

MY MAMY TEGO DOŚĆ.!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5151  
Nieprzeczytane 09-12-2022, 21:13
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 425
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=1dyy...l=MaciejMaciak
__________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5152  
Nieprzeczytane 10-12-2022, 06:50
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 012
Domyślnie

Cytat:
Wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Eva Kaili zatrzymana w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji. W tle Katar.

Wyprowadzili ją w kajdanach, rozumiecie?

Ciekawe kiedy kolej na rudą kreaturę.
I pomyśleć, że oni uczą nas praworządności.

Siri
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5153  
Nieprzeczytane 10-12-2022, 06:57
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 012
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Lilu na pewno swoje dzieci przekonujesz by walczyły razem z Ukraińcami na wschodzie Ukrainy. , Czy nie uważasz że to Polska hipokryzja.Niech inni giną a my siedzimy w ciepełku przed telewizorem.

Nikt na tym forum nie pochwalił się udziałem w tej rozpierdusze na wschodzie Ukrainy .
Niech przystąpią do rozmów Amerykanie , Rosjanie i Chińczycy zakończą ten konflikt .

MY MAMY TEGO DOŚĆ.!!!!


Wiesz co Wacławie, tak się zastanawiam czy ty w ogóle czytasz co ja piszę.
Chyba nie ma nikogo który by bardziej był przeciwko braciom niż ja na tym forum oczywiście.
I który dzięki braciom odwraca się od rządu swojej partii chociaż rozumiem rację stanu.
W ogóle co sugerujesz?
Niech twoje dzieci idą walczyć za Ukraińców, od moich sio!
Za dużo mojej rodziny zginęło na wschodzie, limit wyczerpany więc pierwszeństwo mają zacne krakowskie rodziny ,
które prochu nie wąchały a także nie słyszały świstu ukraińskiej siekiery.
Zresztą u mnie w domu jak zwykle jest dualizm. Córka ma przyjaciół w Kijowie ,
chociaż już widzi co bracia robią w Krakowie, syn strzela Wołyniem bez opamiętania od samego początku.
Bo dla niego każdy argument przeciwko PiS jest dobry.

Jakoś z tym żyję i pozwalam żyć innym.
Zresztą szczerze powiedziawszy, mam na głowie ważniejsze sprawy i Ukrainę mam w czterech literach.
Wojny się obawiam ze względu na dostęp do służby zdrowia i lokaty bankowe, ale nie sądzę
aby ten rząd był do tego stopnia głupi
aby wysłać Polaków na wschód.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5154  
Nieprzeczytane 10-12-2022, 10:57
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Lilu po obecnym rządzie wszystkiego możemy się spodziewać . To ludzie chorzy na władzę , by się utrzymać przy władzy zrobią wszystko co im każą bez szemrania . A czy opozycja lepsza ?? Ogarnięci są wszyscy na Wiejskiej amokiem zbrojeń i nabijaniem kabzy koncernom zbrojeniowym .

Lilu jesteśmy w mniejszości z naszymi poglądami na sprawy polityki wschodniej i pomysłom powołania Unii Polsko-Ukraińskiej . Ukraińcy mentalnie są w minionym ustroju i mają pretensję do całego świata tylko nie do siebie. Przecież sami stworzyli sobie ustrój oligarchiczny .

Dr Leszek Sykulski odpowiada na Wasze pytania
https://www.youtube.com/watch?v=MyO95Im7-6I&t=3s



Monika Jaruzelska zaprasza. Cieszmy się , póki co , że możemy prezentować na forum nasze poglądy , nie zawsze zgodne z głównym nurtem mediów..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5155  
Nieprzeczytane 10-12-2022, 17:40
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 425
Domyślnie

https://wolnemedia.net/amerykanski-f...al-udar-mozgu/


Lila .....


https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/...c/?ref=1491573

Wojsko wzywa na szkolenia. Kto będzie musiał się stawić?

Ostatnio edytowane przez Siri : 10-12-2022 o 17:51.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5156  
Nieprzeczytane 11-12-2022, 06:36
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 012
Domyślnie

Wcale mi się to nie podoba Siri.
Bardzo mało zajmuję się polityką, by nie rzec wcale,
ale okruchy dochodzą do mnie.
Premier Morawiecki...

Facet nie potrafi dostać pożyczki z UE,
którą trzeba już spłacać, a opowiada, że załatwi reparacje od Niemiec...
Poza tym taka Turcja dostała 8 miliardów euro na 3 miliony syryjczyków
A my ile na pomoc UPAdłemu krajowi? Na dodatek utrzymujemy obcą armię.
Był już jeden taki co pomógł obcym wojskowym z krzyżami na płaszczach, bo takie biedne były. Konrad mu zdaje się na chrzcie świętym dali.
I na dodatek szerzą się plotki o STASI , które na pewno są fejkiem ale usprawiedliwiłyby w jakiś sposób współpracę z innym agentem Oskarem.
Osobiście nie bardzo w to wierzę, niemniej zastanawia w obu partiach wiodących uległość wobec deutsche, miłość do górali ze wzgórz Golan oraz wspólną namiętność do naszych braci. Dlatego wszelkie wykwity typu "będziesz siedział", traktuję z pobłażaniem dla półgłówków je głoszących.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5157  
Nieprzeczytane 11-12-2022, 11:33
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Lilu za bardzo sprawa "naszej pożyczki" nagłośniona , jeden milion temu a 2 miliony tamtemu i mamy sprawę załatwioną , bo Polak potrafi sprawę załatwić ," pod stołem ". Jedyny ratunek Kaczyńskiego i Morawieckiego , to uzyskanie pożyczek na rynkach międzynarodowych by zrolować długi które musimy uregulować w 2023 . Ciekawym co zastawią z naszych sreber rodowych . Wojna kosztuje , to musi każde społeczeństwo , prowadzące wojnę zrozumieć , najlepiej na swoich " czterech literach ".

Turcja i Prezydent Erdogan na którego zapatrzyli się nasi politycy , Erdogan ma 80% inflacji , czy Turcy się buntują ? Nie , bo jest głośny i w mediach i wykrzykuje „Kiedy nadejdzie czas, zrobimy to, co konieczne, pewnej nocy możemy nagle przyjść", zagroził Grecji prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan . Rozwiązuje kwestie Kurdyjskie przez bombardowanie ich wiosek na terenie Turcji i Syrii. Czy ktoś protestuje w naszym kraju nad Wisłą . Nasz Prezydent Duda był w Turcji i wie co się tam dzieje i to wszystko aprobuje , bo Turcja jest w NATO.

Turcja dostała pomoc bo jest na południu europy ma obozy uchodźców i nie przepuszcza ich do Europy w wędrówce ludów za miejscem do życia.To wynik zmian klimatycznych.

I jak zwykle , Leszek Sykulski i trochę geopolityki bo sprawy ekonomiczne poruszam na innym wątku i nie chcę przynudzać. Nie komentuję bo każdy ma sam wyciągnąć wnioski .

Cyberbroń i wyścig zbrojeń - prof. Andrzej Zapałowski i dr Leszek Sykulski - IV Forum Geopolityczne
https://www.youtube.com/watch?v=gcUx7BhRTuA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5158  
Nieprzeczytane 11-12-2022, 16:21
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Konfederacja: Czy premier Morawiecki to niemiecki agent?
https://www.youtube.com/watch?v=PJkVDBWGIjQ&t=11s


Bez komentarza

Uzupełniam ten post pod wpływem telefonów do mnie. Tak to prawda , że Morawiecki był doradcą Tuska , o niczym to nie świadczy , obecnie jest człowiekiem Kaczyńskiego .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 11-12-2022 o 21:00.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5159  
Nieprzeczytane 12-12-2022, 06:39
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 012
Domyślnie

No czytam właśnie takie nowości o premierze.
Myślę, że to fejki, ale obecnie nie można dać głowy za nikogo.

Wacławie wiesz coś więcej o bandytach korupcyjnych z komisji europejskiej? Podobno pełno aresztowań.
W tle 600 000 euro jak na razie.

Judaszek wiesz coś o tym?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5160  
Nieprzeczytane 12-12-2022, 07:14
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 012
Domyślnie

Doczytałam się.
Pic na wodę.
Kiedy STASi rozwiązano MM miał 21 lat.
Donosił w liceum na polonistkę?
Fake ! Czyli Oskarowi pali się pod judaszowym tyłkiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko...XI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 525 07-02-2009 20:58
QUO VADIS...Polsko...X cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 526 02-01-2009 09:54
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 22:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 18:50
QUO VADIS...Polsko...IV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 557 02-04-2008 23:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:51.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.