menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #6721  
Nieprzeczytane 14-05-2018, 08:51
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Na zdrowie Waciu, natury kapusty nie pokonasz.
Nie zapomnij zgłosić jeszcze tego z analizą mojego charakteru

Frat wierszyk przedni.
Gdybym poleciała klasykiem
napisałabym że tarzam się po klawiaturze
W żadnym razie nie zniechęcaj się
bo znów się zacznie monolog ateisty.

A ponieważ jestem na takim wątku
to może mi ktoś napisze
czy pobyt w kraju muzułmańskim w czasie Ramadanu
niesie za sobą jakieś zagrożenia dla turysty z kraju katolickiego?
Ramadan jutro.
Wacio nie wie na pewno.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6722  
Nieprzeczytane 14-05-2018, 09:35
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=waclaw46][size="3"]
Cytat:
Ja jestem ateistą neguję teizm czyli wiarę w Boga /Bogów.Ja nie wierzę bo żadne argumenty tych z którymi rozmawiałem o jego istnieniu mnie nie przekonały .
Wacek! Zacytuję ci człowieka z wieka, w którego wierzyłeś, czyli Gomułkę Władka, który w swej genialnej intuicji takich jak ty wierzących określał cyt. "Nie pies ni wydra, cuś na kształt świdra".
Jedynym problemem z tobą jest to, że ganiając z plakietką ATEISTA klepiesz bzdety, jakie ci ślina na jęzor przyniesie i OBRAŻASZ wierzących w to co chcą wierzyć.
I poniewierasz ICH wiarą i robisz to w paskudny sposób, a nawet obrzydliwy.
Gdybyś skupiał się tylko na przejawach antyklerykalizmu i szubrawcach co wykorzystują jakiś ABSOLUT co własnych celów, to było OK. Ale ty poniewierasz ich wiarą w coś co im jest potrzebne i co sami sobie wybrali z jakichś powodów tak jak ty ten ateizm.
Tobie do tego co masz miedzy uszami nie trafia, że ktoś sam z własnej woli może iść do świątyni z jakichś powodów ważnych dla niego.
Jak jesteś taki HEROS ATEISTA to wyjdź w Boże Ciało i podczas procesji głoś swoje wyzwiska pod adresem tych ludzi którzy idą w tym kondukcie. I tłumacz i że błądzą i że się dali zmanipulować, bo snuć bełkoty w necie jest prosto i łatwo.

Cytat:
Pluto36 by dyskutować na temat Boga musisz się określić czy ty wierzysz w niego jak ja to zrobiłem.A jeżeli wierzysz to napisz , dlaczego ?
Wacek! A co cię obchodzi w co ja wierzę, albo nie.
Gdybyś nie kląskał, żeś ATEIST rozrywkowy, to nikt nie zwróciłby na ciebie uwagi, bo w praktyce NIKOGO to nie powinno obchodzić. A ty jesteś ekshibicjonista i szukasz publisi, która zechce dziwoląga pooglądać, że mu się jego cieszyło.. Ot! Choćby jak te co ganiają w czerwonych wdziankach i pokazują, że one są rycerze od Chrystusa króla i cieszą się jak im lud boży pokazuje środkowy palec.

Ale na ucho ci powiem, że wierzę w Sierotkę Marysię i krasnoludki co pracowicie sikają do mleka, żeby się zsiadło.

Dyskutować w powyższym temacie, gdybym chciał, to poszukałbym sobie jakiego teologa zawodowego, a nie samozwańczego proroka ateizmu co, jak mu komuny brakło, to gania po wszystkich możliwych śmietnikach i zbiera papierki po cukierkach i chwali się że je znalazł
Problem ma tylko taki, że zrozumieć nie potrafi co na nich napisali.

Już kiedyś proponowałem ci wycieczkę do FRANCISZKANÓW - daleko nie masz - i nie musisz się modlić do św ATEISTY ale stań twarzą do wyjścia i spójrz na oblicze tego co go spreparował w formie witrażu Wyspiański. I włącz ...MYŚLENIE.... i sprawozdaj czy to Wyspiański sam, czy za tchnieniem ABSOLUTU chciał ci coś przekazać.
A potem wrzuć relację na seniorka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6723  
Nieprzeczytane 14-05-2018, 09:59
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55
Amen, tak zwykl byl Pluto konczyc swoje posty, wiec zaczynam mysle, ze ci co pisali, iz pełnisz rolę bębna w który uderza Pluto pałeczką, a Ty się odzywasz, jest jak najbardziej zasadne.
Nic w tym zlego, zawsze trzeba czerpac od madrzejszych i to sie chwali, jestem jak najbardziej za, bo to nas tylko wzbogaca.
.........

Bądź pozdrowiona w dzień poświętny kobieto z Lublyna!
I opowiedz czemuś Frata na bęben przerobiła, a mnie na pałkownika?
I jeszcze czemu miałbym Frata uderzać w cokolwiek? I za cokolwiek?
Nazawijałaś wygibasów takich okrutnych, że jedynie Wacek w ateistycznym amoku mógłby je rozplątać ...."gdyby chciał" w wolnych chwilach po odprawieniu NIESZPORÓW SYCYLIJSKICH na wyznawcach tego co on go nie lubi.

Na wszelki wypadek zapewniam, że żadnych pałek na Fracie łamać nie zamierzam. A nawet wręcz przeciwnie.
I jak co, to w ten sam bęben gotów z nim do spółki jestem z nim dmać...
I tak mi dopomóż.....!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6724  
Nieprzeczytane 14-05-2018, 10:06
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
Pluto znamy się od wielu lat i z przykrością widzę, że przegiąłeś, mam nadzieję, że to jedynie chwilowa niedyspozycja, ale paskudna. Przeproś Wandę.

A za co Maju?
"Ja nie twierdzę, tylko pytam". Wandeczka przecież sama sobie wybiera przyjaciół i nikomu nic do tego jakich.
Jak zechce to sama powie z kim wytrzymuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6725  
Nieprzeczytane 14-05-2018, 11:10
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Czyli o tym czemu byłem chrześcijaninem i czemu przestałem.https://www.youtube.com/watch?v=ben7vOFo4pY
Można być zauroczonym wiarą ale z biegiem lat nasza wiedza eliminuje mit i wreszcie stajemy się wolnymi.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 15-05-2018 o 02:37.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6726  
Nieprzeczytane 14-05-2018, 12:29
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Dzisiaj na forum Ateista gości od rana Karol Fiałkowski z fundacji Panteon #31 Twoja wiara | Stacja Ateizm https://www.youtube.com/watch?v=_PvSMQFpTkc to należy posłuchać bo wiele waszych niejasności potrafi wyjaśnić.Ci co mają pojęcie o swojej wierze zapraszam na dyskusje na wizji kiedy transmitowany jest program on line.Wielu z was z forum SC powinni błysnąć swoim intelektem na szerszym forum internetowym w Polsce a potem kariera w naszym świecie . cdn czekam na przerywnik.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6727  
Nieprzeczytane 14-05-2018, 12:51
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
[ Twoja wiara | Stacja Ateizm https://www.youtube.com/watch?v=_PvSMQFpTkc to należy posłuchać bo wiele waszych niejasności potrafi wyjaśnić.]
Wacek!
A przy całej jasności twego umysłą zauważyłeś może kogo, kto w tem temacie ma jakoweś niejasności czy może one to jedynie wytwora twoich imaginacji porannych???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6728  
Nieprzeczytane 14-05-2018, 13:07
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

O matko i córko, tego jeszcze nie było, ale będzie, będzie

"..Owoce katechizacji dzieci i młodzieży zniszczą w doskonały sposób rodzice nieskatechizowani – powiedział abp Stanisław Gądecki, podkreślając potrzebę prowadzenia katechez dla dorosłych. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i metropolita poznański przewodniczył Mszy św. w czasie Pielgrzymki Akcji Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie na Podkarpaciu."

http://niedziela.pl/artykul/35502/Ab...potrzebna-jest
PS
Ciekawe czy w salkach katechetycznych czy w szkołach???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6729  
Nieprzeczytane 14-05-2018, 14:02
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Maju59 ciemnogród z Częstochowy i Torunia rozlewający się po Polsce przy braku reakcji władz spowoduje że cofniemy się do średniowiecza. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem będzie konwersja do Judaizmu albo Protestantyzmu by dać odpór rzymskokatolickiemu ciemnogrodowi.
Jak jest w protestantyzmie opublikowałem spotkanie z ks. Marcinem Orawskim za tydzień następna część.

Zapraszamy do obserwowania kluczowej rozprawy przed Naczelnym Sądem Administracyjnym - uchwały 7 sędziów objaśniającej ustawę o ochronie danych osobowych - w sprawie przywileju praktycznego niepodlegania jej przez związki wyznaniowe.

W 1997 roku w Sejmie trwały prace nad Ustawą o ochronie danych osobowych. Była to pierwsza taka regulacja w Polsce, wymuszona przez plan wejścia do Unii Europejskiej (co nastąpiło w 2004 roku). W 1995 roku Parlament Europejski uchwalił bowiem dyrektywę 95/46/WE w sprawie ochrony osób fizycznych w zakresie przetwarzania danych osobowych i swobodnego przepływu tych danych. Państwa członkowskie były zobowiązane do jej przyjęcia a państwa kandydujące – m.in. Polska – przyjęły zasadę, że nowe ustawy mają być zgodne z prawem europejskim. Aby dostosowywać polskie prawo do unijnego w 1996 roku powołano specjalny urząd – Komitet Integracji Europejskiej. Dyrektywa 95/46/WE nie przewiduje specjalnych przywilejów dla kościołów, poza zwolnieniem z obowiązku rejestracji danych osobowych. Jednak w czerwcu 1997 roku, podczas posiedzenia komisji sejmowych, dodano do kluczowego artykułu 43 projektu ustawy, określającego kompetencje nowego urzędu, dopisek „i 3”, zrównując ponad 10 tysięcy parafii z wywiadem i kontrwywiadem (treść dostępna tutaj: http://www.przepisy.gofin.pl/przepis...0101,2,0.html). Teoretycznie oznacza to, że wszystkie parafie czy diecezje katolickie podlegają ustawie o ochronie danych osobowych, ale Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych nie może rozpatrywać na nie skarg – bez względu na to, w jakiej sprawie. Jak przyznała dr hab. Agnieszka Grzelak z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich: "Nie mamy instrumentu kontroli tego, w jaki sposób kościoły przetwarzają dane. GIODO nie ma uprawnień, by kontrolować kościoły w zakresie przetwarzania danych jego członków". W ostatnich latach kilkaset osób walczyło o prawo do decyzji GIODO, z inspiracji Macieja Psyka i założonego przez niego w 2010 roku portalu Wystap.pl. Do sądowej batalii włączyło się także w 2015 roku Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów i utorowało drogę do tej uchwały. Opór ze strony Kościoła - już trzy posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu w tej sprawie (!) - był jednak tak duży, że nadal brakuje definitywnego rozstrzygnięcia. Pod wpływem dziesiątek skarg do Rzecznika Praw Obywatelskich - w tym Europejskiej Federacji Humanistycznej, do której należy PSR - RPO dr Adam Bodnar w październiku skierował do NSA wniosek o objaśnienie ustawy. PSR ubiegało się o dopuszczenie do udziału w tej sprawie, aby być głosem ofiar tej niesprawiedliwości. Niestety NSA w składzie 7 sędziów wydał kontrowersyjne postanowienie, iż stowarzyszenia nie mogą uczestniczyć w postępowaniu o podjęcie uchwały abstrakcyjnej (treść postanowienia dostępna tutaj: http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/60B91A3CBD). Nadal jednak możemy obserwować rozprawę jako publiczność. To nie tylko krzyk "my TEŻ mamy prawa", ale także wyjątkowe wydarzenie - trzeci przywilej Kościoła na wokandzie po uchwale o kościelnej uldze podatkowej w 2005 roku i walce Krakowa z Komisją Majątkową. Czy tym razem NSA stanie na wysokości zadania i nieuzasadniony przywilej kościołów kosztem praw obywatelskich zostanie zanegowany? Dowiemy się 21 maja o godz. 9:30 w sali G Naczelnego Sądu Administracyjnego, przy ul. G. P. Boduena 3/5 w Warszawie. Bądźcie tam z nami!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6730  
Nieprzeczytane 14-05-2018, 14:57
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Maju59 ciemnogród z Częstochowy i Torunia rozlewający się po Polsce przy braku reakcji władz spowoduje że cofniemy się do średniowiecza. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem będzie konwersja do Judaizmu albo Protestantyzmu by dać odpór rzymskokatolickiemu ciemnogrodowi.
Jak jest w protestantyzmie opublikowałem spotkanie z ks. Marcinem Orawskim za tydzień następna część.
[/b][/b]

Wacku, ale ja nie chcę żadnej konwersji nawet dającej odpór, to co mam zrobić jako ateistka? Okopać się na wsi?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6731  
Nieprzeczytane 14-05-2018, 15:27
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=waclaw46]
Cytat:
Jedynym rozsądnym rozwiązaniem będzie konwersja do Judaizmu albo Protestantyzmu by dać odpór rzymskokatolickiemu ciemnogrodowi.

Wacek!!! A nie mówiłem, że ..JAK TRWOGA TO DO BOGA!!!
Już ci się tak poplątało w głowie od tego ateizmu śmiesznego, żeś nie zauważył, że tego samego BOGA chcesz wyznawać
Co jak na ATEISTĘ jest dość dziwacznym pomysłem, ale w końcu kto powiedział, że cyrkowiec ekwilibrysta nie może ateistą wyznania mojżeszowego?

Cytat:
Jak jest w protestantyzmie opublikowałem spotkanie z ks. Marcinem Orawskim za tydzień następna część.
Wacek! BÓJ SIĘ BOGA!!!!!
Ateista brodzący w protestantyzmie to jakieś zboczenie musi być. Bo normalnie w naturze nie występuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6732  
Nieprzeczytane 14-05-2018, 16:22
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
Wacku, ale ja nie chcę żadnej konwersji nawet dającej odpór, to co mam zrobić jako ateistka? Okopać się na wsi?

Nie bądź zdrajcą narodu polskiego, służąc jako agentka państwu watykańskiemu. Chwała Słowianie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6733  
Nieprzeczytane 14-05-2018, 16:25
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46

Fracie zmień temat bo stajesz się nudny może coś z tematów Kościół-Państwo lub po prostu napisz dla czego wierzę/nie wierzę w Byt nadprzyrodzony??


Wypada cieszyć się, że nie odkryłeś moich większych wad od bycia nudnym.
Z tym jakoś daje mi się żyć, a spowiedź ateistyczna i zwierzenia – w co wierzę lub nie wierzę – potrzebna mi jest jak łysemu grzebień, więc do twojego wątkowego konfesjonału nie podejdę.
Ustaw go i okop w jakimś ustronnym miejscu, dokładając mu może jakąś dodatkową funkcjonalność, użyteczną dla ludzkich potrzeb.
Otworek w drzwiach w kształcie serduszka będzie odpowiednią dekoracją.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6734  
Nieprzeczytane 14-05-2018, 16:26
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Nie bądź zdrajcą narodu polskiego, służąc jako agentka państwu watykańskiemu. Chwała Słowianie.
Wandziu, ja właśnie pisze że nie chcę żadnej konwersji religii, nie mam nic wspólnego z państwem watykańskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6735  
Nieprzeczytane 14-05-2018, 16:42
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
Wandziu, ja właśnie pisze że nie chcę żadnej konwersji religii, nie mam nic wspólnego z państwem watykańskim.
No to - super.
Watykan, jego agenci i zwolennicy nas niszczą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6736  
Nieprzeczytane 14-05-2018, 16:44
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Zaczerpnęłam z FB.
Nie zawsze większość ma rację; nawet milion much nie przekona mnie, że g*****o jest smaczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6737  
Nieprzeczytane 14-05-2018, 16:58
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Wacek!!! A nie mówiłem, że ..JAK TRWOGA TO DO BOGA!!!
Już ci się tak poplątało w głowie od tego ateizmu śmiesznego, żeś nie zauważył, że tego samego BOGA chcesz wyznawać
Co jak na ATEISTĘ jest dość dziwacznym pomysłem, ale w końcu kto powiedział, że cyrkowiec ekwilibrysta nie może ateistą wyznania mojżeszowego?

Co racja, to racja. Ateizm można przecież wyhodować na każdej religijnej glebie.
Jedynie w przypadku islamu byłoby to wyzwaniem godnym prawdziwego i nieustraszonego misjonarza.
Może to dobrze, że Wacław nie proponuje tego kierunku działania.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6738  
Nieprzeczytane 14-05-2018, 17:05
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
To się cieszta dniem i przestańta innym zawracać ....kijem Wisłę, bo i tak kiedy te inne się przerobią na ateisty, to wy i tak do nieba nie pójdzieta bo .... nieba nie mata
Amen!

Pluto, szklanka moze byc do polowy pusta, albo w polowie pelna.
Pragne zauwazyc, ze do piekla tez nie pojdzieta, bo piekla nie mata, a to juz jest zdecydowanie wiekszy powod do zadowolenia, niz tych, ktorzy maja i niebi i pieklo i za cholere nie wiedza, gdzie po smierci wyladuja.
Jestes pewien, na 100% , ze trafisz do nieba?
A jesli nie?

Stary Testament Ksiega Kaplanska: "Nie będziesz golił włosów po bokach brody."

Pluto, jak tam Twoje wloski po bokach?
To tylko jeden przyklad, a przeciez w Swietej Ksiedze sa cale kupy zakazow i nakazow, czesto bzdurnych niesamowicie.


Widzisz, ateista nie musi tym wszystkim zaprzatac sobie glowki i moze cieszy sie zyciem tu i teraz w pelnej krasie.


Ps. Ja nie jestem ateistka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6739  
Nieprzeczytane 14-05-2018, 17:11
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Czujesz...? - Czyli o tym czemu byłem chrześcijaninem i czemu przestałem.https://www.youtube.com/watch?v=ben7vOFo4pY
Można być zauroczonym wiarą ale z biegiem lat nasza wiedza eliminuje mit i wreszcie stajemy się wolnymi.

Waclawie, skorzystalam z Twojego linku i obejrzalam ten film.
Mlody, sympatyczny chlopak, majacy latwosc wymowy, ciekawie mowi o swojej przemianie z chrzescianina w ateiste.
Wszystko jest tu chronologicznie poukladane i jedno w logiczny sposob wyplywa z drugiego.
Uderza, jego naturalna szczerosc, otwartosc i bezposredniosc.
Ciekawa bylam powodow tej przemiany i dlatego z zainteresowaniem obejrzalam film do konca.
Podobala mi sie forma przekazu, jak i sama tresc ( jego spiew rowniez ).

.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6740  
Nieprzeczytane 14-05-2018, 17:39
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Jeśli jednak odnalazłaś godnego siebie mentora, to dedykuję Ci ku pamięci fragment dość dawno słyszanej piosenki:

"Ty mnie prowadź, wodzu !
Prowadź, wodzu ! - prowadź !
Ja chcę ewoluować
Chodźbym miała ześwirować
Nienachalnie
Steruj zdalnie
Pobudź intelektualnie
Ty mnie prowadź, wodzu
Powadź, wodzu ! - prowadź !"


A jesli nie odnalazlam ?
Przeciez nie dales mi ani czasu, ani mozliwosci na odpowiedz.
Odpowiadam wiec, choc po czasie: Nie odnalazlam.
I co teraz?
Cofniesz dedykacje ?


Milo z Twojej strony, ze dedykujesz mi piosenke, tylko wiesz..., na przyszlosc, to lepiej wejdz najpierw w temat: "Muzyka" i tam szybko sie zorientujesz, jakiej muzyki ja slucham.
Wtedy lepiej trafisz z dedykacja, bo w tym przypadku, to zadawalasz jedynie malo wymagajacego i malo wyrobionego muzycznie odbiorce ( zeby juz nie uzywac okreslenia czlowiek skazany na pozostanie u podnozy gor... ).
On tak, on bedzie caly uchachany i wrecz przeszczesliwy, bo to jego poziom, jego klimaty i jego poletko codziennego bytowania.
Jesli zas o mnie chodzi ( a przeciez to dla mnie ta dedykacja ), to tak, jak bys mi podarowal kota wiedzac o tym, ze mam alergie na siersc.
Widzisz, ja mam nieco inny gust muzyczny i zdecydowanie inne preferencje, jesli chodzi o poziom tekstu piosenek, ale wiem, ze sie starales i to nalezy docenic.
Dziekuje wiec, ze o mnie myslisz i starasz sie dawac temu wyraz poprzez dedykowanie piosenki.
A ze tego typu piosenka do Ciebie najbardziej przemawia i Cie najbardziej porusza, ze w tego typu "arcydzielach" widzisz najwieksze wartosci, wiec warte propagowania ..., no coz, nie badzmy drobiazgowi, w koncu nic sie nie liczy, serce sie liczy.


.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.