menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2841  
Nieprzeczytane 30-12-2020, 11:55
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 667
Domyślnie

[quote=Frat]
Cytat:
Pluto, przecież wiemy, że tradycyjna, polska szkoła nie każdego wyuczyć potrafiła, toteż nie należy jej sukcesów upatrywać w każdym polityku.
To oczywizda oczywizdość jest
W KAŻDYM nie, ale mówimy o zbiorze aktualnie rządzącym.
Kiedyś /dawno temu/ można było zwalić wtórne tumaństwo, na ZMPowców, maślanych magistrów, docentów marcowych i innych punktowców, ale dziś??? 30 lat od przełomu?

Cytat:
Czasem wystarczy tabliczka mnożenia, albo też język giętki.
Od tabliczki mnożenia doktor Jaki, czy magister Przyłębska, a nawet doktor KACZYŃSKI ma e-liczydło. I chyba go nauczyli /nie jestem pewien/ który przycisk nacisnąć.

A kiedyś mówili - odnośnie języka gietkiego- że u wariata język lata jak łopata co funkcjonariusze z PiSu co rusz dowodzą, że prawdą jest
No i chyba jeden wieszcz ze Szkieletczyzny starożytnej życzył sobie /i nam/ co by język giętki wydalał co pomyśli głowa. Ale co ma wydalić, kiedy w głowie /że zacytuję Jarka/ PUSTOSTAN..... a nie mówimy o zwykłym zjadaczu chleba, a o min. magistrze z rządu PiSu.

Cytat:
Bądź jednak sprawiedliwy. Bywają też wzloty na wyżyny intelektu jak np. głęboka w swej wymowie konstatacja o niezbywalnym prawie natury do przekopu Mierzei.
Ależ FRACIE!!! Odkrywco Ty nasz!!! Nikt jeszcze WIZJI KACZYŃSKIEGO nie nazwał niezbywalnym prawem natury
Cytat:
Uzbrojony w tę mądrość hrabia de Lesseps nigdy by się na prawa natury nie zamachnął.

Ten co kanał BIEŁOMORSKI też nie, a już margrabiemu Wielopolskiemu też chyba taka myśl nad Niemnem nie mogłaby przyświecić...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2842  
Nieprzeczytane 30-12-2020, 12:06
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 667
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Wprawdzie nie wiem kto lub co i z czego wynika, ale jeśli Tobie wyniknął Goebbels, to widocznie potrafisz stosować magię, bo podobno w magii możliwe jest zerwanie związku pomiędzy przyczyną, skutkiem i logiką działania, choć nie wiadomo jak to się dzieje.
Życzę dalszych sukcesów w doskonaleniu tej rzadkiej umiejętności.

Nie mam najmniejszego zamiaru być adwokatem Ariadny, ale zwrócę Ci nieśmiało uwagę, że skoro funkcjonariuszom rządzącym nami i PiSem /vide Mularczyk, Kowalski, a nawet sam KACZYŃSKI/ co rusz wszystko się z NIEMCEM i .. "germanofilem" Tuskiem kojarzy to trudno jest tego zjawiska z mistrzem propagandy germańskiej doktorem Goebbelsem nie kojarzyć.

pssst Jest jeszcze kilka odmian tego zjawiska, co dość łatwo daje się zauważyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2843  
Nieprzeczytane 30-12-2020, 12:32
amiii's Avatar
amiii amiii jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 31 879
Domyślnie

Cytat:
Napisał ariadna
Goebbels wynika
Że sobie nieśmiało zauważę (ale może się mylę),
miało być chyba "wymięka", zwykłe przejęzyczenie, tak logika ( bez magii) podpowiada.
Frat miał pretekst do małego popisu erudycji
ale założę się, że wiedział o co chodzi.
__________________
"Trzeba natychmiast żyć. Jest później, niż się wydaje." - Baptiste Beaulieu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2844  
Nieprzeczytane 30-12-2020, 18:32
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Ależ FRACIE!!! Odkrywco Ty nasz!!! Nikt jeszcze WIZJI KACZYŃSKIEGO nie nazwał niezbywalnym prawem natury
Pluto, jeśli będziesz w tak nieuprawniony sposób manipulował koncepcją niezbywalnego prawa natury, odbierając go prawowitej autorce i przypisując innym, to doigrasz się, że Ariadna w swej magicznej wyobraźni również przypisze ci jakieś odniesienie do któregoś z wodzów III Rzeszy.
Ponieważ postać dr Goebbelsa została już zajęta, wiec trudno przewidzieć kto jej tym razem wyniknie z dokonanych przemyśleń.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2845  
Nieprzeczytane 30-12-2020, 19:24
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Nie mam najmniejszego zamiaru być adwokatem Ariadny,...

pssst Jest jeszcze kilka odmian tego zjawiska, co dość łatwo daje się zauważyć.
Masz rację i dobrze, że nie jesteś adwokatem, ani ja prokuratorem. Jednym z nich jest prawidłowość znana pod nazwą prawa Godwina.
Polega ona na wzmacnianiu siły własnych argumentów przypisywanym przeciwnikowi odniesieniem do nazizmu.
To taka współczesna i zmodernizowana wersja argumentacji rodem z dawnych piaskownic w rodzaju – „jesteś głupi i masz wszy”.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2846  
Nieprzeczytane 31-12-2020, 09:20
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 667
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Masz rację i dobrze, że nie jesteś adwokatem, ani ja prokuratorem. Jednym z nich jest prawidłowość znana pod nazwą prawa Godwina.
Polega ona na wzmacnianiu siły własnych argumentów przypisywanym przeciwnikowi odniesieniem do nazizmu.
To taka współczesna i zmodernizowana wersja argumentacji rodem z dawnych piaskownic w rodzaju – „jesteś głupi i masz wszy”.

Uoj! Fracie! Fracie!!!!
Kręcisz jak krętacz dołowy za Gierka w kopalni śWirek
Przecie wyliczyłem Ci kto tem germańskiem i nazistowskiem pierwiastkiem rzucał w publisie wrednie....
Ostatnia w tej kolejce do PALMY była niejaka PAWŁOWICZ funkcjonariuszka PiSu obecnie "sędzia trybunalska" u rosołkowej Przyłębskiej.

A to po to Ci wspominam, żebyś zauważył KTO w tej piaskownicy .."jest głupi i ma wszy" JAK RUSKIE CZOŁGI
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2847  
Nieprzeczytane 31-12-2020, 09:33
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 667
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Pluto, jeśli będziesz w tak nieuprawniony sposób manipulował koncepcją niezbywalnego prawa natury, odbierając go prawowitej autorce i przypisując innym, to doigrasz się, że Ariadna w swej magicznej wyobraźni również przypisze ci jakieś odniesienie do któregoś z wodzów III Rzeszy.
Ponieważ postać dr Goebbelsa została już zajęta, wiec trudno przewidzieć kto jej tym razem wyniknie z dokonanych przemyśleń.

A mógłbyś jeszcze raz i od początku, bo ....już się pogubiłem
Cuś sie mnie zdaje, żeś się tak ciężko zakałapućkał fantazjując w tem temacie, żeś clue /znaczy klucze/ pogubił. I własne projekcje chcesz zwalić na niewinną w tej materii Ariadnę. A to się nie godzi.

Co zaś do wodzów Reichu nr 3, to taki Otto Skorzenny był całkiem sprawnym wodzem i chyba żaden Błaszczak mu nie dorówna zdolnościami

Najlepszego!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2848  
Nieprzeczytane 31-12-2020, 10:21
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
A mógłbyś jeszcze raz i od początku, bo ....już się pogubiłem
Cuś sie mnie zdaje, żeś się tak ciężko zakałapućkał fantazjując w tem temacie, żeś clue /znaczy klucze/ pogubił. I własne projekcje chcesz zwalić na niewinną w tej materii Ariadnę. A to się nie godzi.

Co zaś do wodzów Reichu nr 3, to taki Otto Skorzenny był całkiem sprawnym wodzem i chyba żaden Błaszczak mu nie dorówna zdolnościami

Najlepszego!
Pluto, początek utopił się już w kanale, chociaż kanału nie ma jeszcze, więc może tylko przysypał się w wykopie.
Co by jednak nie było, to koncepcja uprawniająca wyłącznie naturę do budowy kanałów śmiałą jest, ekologicznie poprawną i myślę, że nawet do Nobla się kwalifikuje.
A tymi prominentami III Rzeszy się nie przejmuj. Ariadna prawdopodobnie Ci odpuści skoro na mnie już większość żółci wylała. Gdybym miał jednak wśród tych postaci wybierać, to wolałbym Joachima von Ribbentrop, choć nie wiem co on miałby do powiedzenia w kwestii praw natury…
Pomyślności!
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2849  
Nieprzeczytane 31-12-2020, 10:25
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
To taka współczesna i zmodernizowana wersja argumentacji rodem z dawnych piaskownic w rodzaju – „jesteś głupi i masz wszy”.
Uzupełniam "jesteś głupi i masz wszy jak ruskie czołgi"
Szczęśliwego Nowego Roku dla Wszystkich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2850  
Nieprzeczytane 31-12-2020, 12:43
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 667
Domyślnie

[quote=Frat]
Cytat:
Pluto, początek utopił się już w kanale, chociaż kanału nie ma jeszcze, więc może tylko przysypał się w wykopie.
Co by jednak nie było, to koncepcja uprawniająca wyłącznie naturę do budowy kanałów śmiałą jest, ekologicznie poprawną i myślę, że nawet do Nobla się kwalifikuje.

zara, zara! Cuś znów nawykręcałeś jak KACZYŃSKI kota ogonem....
Objaśnij do końca w czem rzecz..... To mówisz, że to Ariadna Goebbelsa namówiła i wspólnie ten kanał via mierzeja kopią?
To CO w takim razie KACZYŃSKI tam ze szpadlem robił, jak on po niemiecku ani be, ani kukuryku?
Cytat:
Ariadna prawdopodobnie Ci odpuści skoro na mnie już większość żółci wylała.
To widać ma dobre serce, bo wniosek jest jedyny / że się hrabią podeprę/ że żółtaczka Ci nie grozi a może nawet covid krzywdy Ci nie zrobi.... bo co Cię....itd. itp und cośtam, cośtam, ale po germańsku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2851  
Nieprzeczytane 31-12-2020, 15:54
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

- Dwanaście miesięcy przed nami,
Niech będą najlepsze dla każdego z nas.
Świąteczną radość niezmiennie nieś w sercu,
przez cały rok, na trudny i lepszy czas.
Ze słońcem nad głową i w duszy, miej zdrowie wyzwania brać
Nie żałuj niczego co z tyłu, łap wiatr w żagle, odważnie do przodu patrz.
Miej zawsze przyjaciół przy boku i 365 dni najlepszych szans.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2852  
Nieprzeczytane 31-12-2020, 16:33
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Jarku piękne życzenia nam złożyłeś, niech się spełnią

Ja do nich dołożę swoje....wszystkim Wam życzę aby ten Nowy 2021 był lepszy niż ten co odchodzi , abyśmy byli zdrowi, otoczeni bliskimi których kochamy i którzy nas kochają...bez zachowywania dystansów . By uśmiech mógł gościć na naszych buziach nie chowanych za maseczkami.
Byśmy mieli coraz mniej tematów do opisywania na tym naszym wątku...by wreszcie w naszym pięknym kraju zapanował ład i prawdziwa praworządność.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #2853  
Nieprzeczytane 31-12-2020, 16:34
mirellka's Avatar
mirellka mirellka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 5 685
Domyślnie

Szczęśliwego Nowego 2021 Roku
dla wszystkich z tego wątku.
Zresetujmy ten mijający rok.
A nowy niech przyniesie dobre zmiany
a dla nas dobre nastroje.
Zdrowia i pogody ducha dla wszystkich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2854  
Nieprzeczytane 31-12-2020, 17:50
ariadna's Avatar
ariadna ariadna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Szczecin
Posty: 166
Domyślnie

Zdrowia życzę wszystkim w Nowym Roku. Oby wreszcie wszystkie plagi odeszły z naszej ojczyzny i świata.

amiii
miałaś rację, miało być "wymięka"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2855  
Nieprzeczytane 01-01-2021, 10:40
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
zara, zara! Cuś znów nawykręcałeś jak KACZYŃSKI kota ogonem....
Objaśnij do końca w czem rzecz..... To mówisz, że to Ariadna Goebbelsa namówiła i wspólnie ten kanał via mierzeja kopią?
To CO w takim razie KACZYŃSKI tam ze szpadlem robił, jak on po niemiecku ani be, ani kukuryku?

I znowu coś Ci się po…zajączkowało, że tego kanału nie załapujesz.
Jeśli już Ariadna w jakimś kanale udział swój miała, to może w tym, co to go Wajda Andrzej w 1956r robił. Oczywiście, jeśli jej wiek w owym czasie na to pozwalał.
O spółce żadnej z Goebbelsem mowy być nie może, bo on jej dużo później wyniknął, lub jak sama przyznała -wymiękł.
No i jeszcze to, że ze szpadlem do kanału, to jak z motyką na słońce, więc rozumiem, że dowcip taki wymyśliłeś, aby wsparcia jakiegoś udzielić autorce koncepcji naturalnej kanalizacji.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2856  
Nieprzeczytane 01-01-2021, 14:20
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 667
Domyślnie

[quote=Frat]
Cytat:
I znowu coś Ci się po…zajączkowało, że tego kanału nie załapujesz.

Z kanałem?
Jezusmaria! Na pomoc!!! Fracie!!! Co Tym kanałem???
Kopiesz, czy damski hydraulik amator jesteś???
Z letkim namiarem na Ariadnę
Cytat:
Jeśli już Ariadna w jakimś kanale udział swój miała, to może w tym, co to go Wajda Andrzej w 1956r robił. Oczywiście, jeśli jej wiek w owym czasie na to pozwalał.
Tu już letko w kanał sam sam się staczasz... Fracie!!!
Nie idź tą drogą
Cytat:
No i jeszcze to, że ze szpadlem do kanału, to jak z motyką na słońce, więc rozumiem, że dowcip taki wymyśliłeś,
aby wsparcia jakiegoś udzielić autorce koncepcji naturalnej kanalizacji.

Fracie! Wyjdź z kanału.... już czas...

Jedną panią
/imię Gracja/
naszła taka konstatacja:
że odpływa koncept wszelki
gdy w kanale są .....bąbelki


psst
A co Fracie sądzisz o ...tunelach???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2857  
Nieprzeczytane 01-01-2021, 21:59
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Z kanałem?
Jezusmaria! Na pomoc!!! Fracie!!! Co Tym kanałem???
Kopiesz, czy damski hydraulik amator jesteś???
Z letkim namiarem na Ariadnę

Tu już letko w kanał sam sam się staczasz... Fracie!!!
Nie idź tą drogą

psst
A co Fracie sądzisz o ...tunelach???
Ogarnij się Pluto i nie strasz Ariadny w tak nieprzyzwoity sposób, a mnie kwalifikacji nieuprawnionych nie przypisuj.
Kanały jak widzę Cię przerastają i możliwe, że to za sprawą bąbelków.
A przecież kanały dla ludzi są i jak pamiętam, w takim pradawnym telewizorze, jaki też pewnie miałeś było ich 12, wybieranych siłowym pokrętłem, ale tylko 1 lub 2 dało się wykorzystać.
Od tamtych czasów nie takie rzeczy ludziska wymyślili nie oglądając się na siły natury.
A tunele… mają to do siebie, że widać w nich światełko. Jeśli ktoś zapali.
Chyba że czasoprzestrzenne … wtedy nie wiem co widać, bo nie zaglądałem.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2858  
Nieprzeczytane 02-01-2021, 09:27
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
A tunele… mają to do siebie, że widać w nich światełko. Jeśli ktoś zapali.

Światełko w tunelu potrafi być zdradliwe, bo zamiast nadziei może jechać pociąg z amunicją. Podobnie w życiu, ktoś komuś da nadzieję a potem go zdradzi wykpi i doniesie, bo to w naszym narodzie dziedziczne.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2859  
Nieprzeczytane 02-01-2021, 09:49
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 450
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?fbclid...ature=youtu.be




dla sympatyków szkiełka kontaktowego i nie tylko
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2860  
Nieprzeczytane 02-01-2021, 10:15
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 667
Domyślnie

[quote=Frat]
Cytat:
Ogarnij się Pluto i nie strasz Ariadny w tak nieprzyzwoity sposób, a mnie kwalifikacji nieuprawnionych nie przypisuj.
Fracie! Tobie już wszystko ze wszystkim sie mięsza... Co ty palisz???
Jesli to co myślę to zmień..
Cytat:
A tunele… mają to do siebie, że widać w nich światełko. Jeśli ktoś zapali.
A jak nie to też widać.... tylko później. I nachodzić się trzeba.
Cytat:
Chyba że czasoprzestrzenne … wtedy nie wiem co widać, bo nie zaglądałem.
Daj spokój Fracie i powtórzę!
Nie idź tą drogą, bo od niedawna widac, że czasoprzestrzeń Ci się coraz bardziej zakrzywia, co grozić Ci może czarną dziurą, a tam już żadne światełko Ci nie błyśnie...

pssst
Cuś się mnie w temacie Twego wybrzydzania na klassyków wspomniało.
Ta sentencja co nią drobnem drukiem na w oczęta zaświecasz, to TWOJA WŁASNA MYŚL czyś może pożyczył od ....... żeby ładniej wyglądać na wizji???
I dać pokaz przed ....Ariadną
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasze i nie nasze kwiaty w naszym obiektywie Mar-Basia Fotografia 4866 17-11-2020 15:44
. . . Nasze i nie tylko nasze PPSy - exe - flash. . . cz. 3. tar-ninka Hobby, pasje 2837 25-10-2020 12:24
Ubezpieczenie (prawie) od wszystkiego - komentarze 81.190.208.xxx Ogólny 2 25-03-2019 21:16
Drogi Panie ...Ułóż Zdanie.. Lila Humor, zabawa - wątki archiwalne 182 20-06-2008 23:32
Uzależnienie od sprawdzania wszystkiego .Pomocy Heniek52 Uzależnienia 17 09-10-2007 23:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.