menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #11281  
Nieprzeczytane 03-01-2020, 21:39
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5E9766 4A
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11282  
Nieprzeczytane 04-01-2020, 09:58
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Klub 555 - 503/5 Fryderyk Karzełek i jego Siłownia Umysłu
https://www.facebook.com/FryderykKar...8302861899573/


W tym tygodniu tematem numer jeden była zasada wygrana-wygrana.

Wiemy już, jakie daje rezultaty.

Jak ją jednak wdrożyć i osiągnąć synergię?

O opowiem o książce, która o tym traktuje.

Jak Każdego dnia porcja energii dla tych co pracują nad sobą i chcą być aktywnymi .

Odpowiedź z Cytowaniem
  #11283  
Nieprzeczytane 04-01-2020, 10:25
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Fb - Dość milczenia- STOP klerykalizacji Polski - Inicjatywa Obywatelska


Cały świat trąbi o przyjaźni Wojtyły z przestępcą seksualnym Macielem.
Wszyscy wiedzą, że Wojtyła przyczyniał się do systemowego krycia pedofilii w kościele katolickim.
Cały świat mówi o jego przyjacielskich relacjach z ludobójcą Pinochetem.
A polski sejm ustanawia nowy rok pod szyldem Wojtyły.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11284  
Nieprzeczytane 04-01-2020, 10:36
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

"Przegląd": Młodzi rozczarowani Kościołem


Polska
Wtorek, 25 czerwca 2019 (09:52)




Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news...mpaign=firefox
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11285  
Nieprzeczytane 04-01-2020, 10:42
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Ukrywana hańba! Watykan przemycał do Argentyny nazistów

To wielce niechlubna karta w dziejach państwa watykańskiego. Po wojnie Watykan pomagał przemycać nazistowskich zbrodniarzy wojennych m.in. do Argentyny. Dzięki jego pomocy do Ameryki uciekło 5 tysięcy nazistów!

Odpowiedź z Cytowaniem
  #11286  
Nieprzeczytane 04-01-2020, 10:44
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Zbrodniarze hitlerowscy, którzy chcieli ujść sprawiedliwości, zrzeszeni byli w słynnej organizacji ODESSA (Organisation der ehemaligen SS-Angehörigen, Organizacja Byłych Członków SS). Była to ściśle zakonspirowana siatka pomagająca nazistom ujść sprawiedliwości, mająca także zapewnić im bezpieczne życie po wojnie. Z pomocy ODESSY korzystali tacy zbrodniarze jak Adolf Eichmann, Josef Mengele, Klaus Barbie.
Jak pomagała im organizacja? Najpierw dzięki odpowiednim agentom trafiali do miasteczek w południowych Niemczech, takich jak Oberstdorf czy Garmisch-Partenkirchen, oraz w Austrii, np. Innsbruck czy Klagenfurt. Następnie agenci przewodnicy przeprowadzali esesmanów przez Alpy.
Po drugiej stronie granicy inni agenci ułatwiali zbrodniarzom dostęp do Watykanu. Ze względu na udział kleru katolickiego, a zwłaszcza franciszkanów, trasę tę nazwano „Drogą klasztorów”. Motywem takiego działania Kościoła było udzielanie pomocy ludziom, którzy zwalczali komunizm. W Watykanie uciekinierzy otrzymywali paszporty do krajów takich jak Argentyna czy Chile, po czym drogą morską wyjeżdżali do kraju, którego paszport posiadali – czytamy na stronach wikipedii.


... listy emigrantów, sporządzane przez urzędnikow watykańskich, wśród których niebagatelną rolę odegrał biskup Genui, faszysta z przekonania, Alois Hudal. Watykan zlecał Międzynarodowemu Czerwonemu Krzyżowi wystawianie paszportów, oczywiście podawano w nich nieprawdziwe dane. Niektóre osoby, którym pomógł w ucieczce Alois Hudal, to:
Josef Mengele (przeprowadzał eksperymenty pseudomedyczne w obozie Auschwitz)
Adolf Eichmann (koordynował zagładę Żydów)
Walter Rauff (konstruktor samochodowych komór gazowych)
Franz Stangl (komendant dwóch obozów śmierci – Sobiboru i Treblinki)
Klaus Barbie (kat Lyonu, odpowiedzialny za morderstwa i deportację Żydów do obozów zagłady)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11287  
Nieprzeczytane 04-01-2020, 11:01
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5E93E4 AA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11288  
Nieprzeczytane 04-01-2020, 11:17
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5E6A8E AA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11289  
Nieprzeczytane 04-01-2020, 12:39
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Australia płonie.

Rekordowe temperatury, setki pożarów. Ponad pół miliarda martwych zwierząt. Spłonęło co najmniej 5,25 mln hektarów powierzchni. Sześciokrotnie więcej niż w Amazonii w 2019 roku. Do tego co najmniej kilkadziesiąt ofiar śmiertelnych. Powietrze w dużych miastach nienadające się do oddychania...

Gorące lata 20-te sponsoruje kapitalizm.

Nasze własne postanowienie noworoczne: banujemy każdego, kto neguje zmiany klimatyczne tak samo jak negacjonistów holocaustu.
Socjalizm Teraz

Jest dużo niedowiarków z Donaldem Trampem na czele ,mamy w Internecie strony zwolenników płaskiej ziemi ,wyznawców różnych religii mających swoich własnych bogów oferujących życie wieczne .
Mamy i ruch anty-szczepieniowy z takimi to sensacjami
Napletki noworodków są używane do produkcji szczepionek , https://pubmedinfo.org/2018/02/28/na...i-szczepionek/

Czy rozwój cywilizacyjny i życie w dobrobycie powoduje zanik myślenia i cofanie się w rozwoju.??? Czy nie widzisz zmian klimatu ,wystarczy wyjść spróbować ulepić bałwana.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11291  
Nieprzeczytane 04-01-2020, 19:51
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Top 15 Najwięcej filmów oglądających 2019 r. - Kompilacja FILMÓW, które warto obejrzeć teraz!
https://www.youtube.com/watch?v=89MJ...pvWNUbFa0KR5Uw


Co znaczy globalizacja i pogoń za obniżka kosztów zobaczycie na tych filmach , jak wygląda życie za jeden dolar dziennie czyli 4 zł zobaczycie w Azji je żeli będziecie stołować się na ulicy ale jak pójdziecie do restauracji zapłacicie tak jak u nas.
By nie mieć kłopotów żołądkowych wypijecie kieliszek wódki.
Nie ma możliwości by nie stosować elementarnych zasad higieny i niskiej marży płacić podatki , uwzględniać najem lokalu i płacić uczciwie obsłudze utrzymać niską cenę.

Mechanizacja jest w rolnictwie dlatego najbogatszych krajach 2-3 % pracuje w rolnictwie. Większość stanowisk ulegnie robotyzacji będą potrzebni technicy do ich konserwacji tu potrzebna będzie wiedza nie wiara.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11292  
Nieprzeczytane 04-01-2020, 19:57
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5E663B 8C
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11293  
Nieprzeczytane 04-01-2020, 20:04
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5EB0BD EF
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11295  
Nieprzeczytane 05-01-2020, 09:54
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Żulczyk: Watykan to pomnik wszystkiego, czym Kościół dziś jest. Autokratyczną, zaborczą, bogatą, tuszującą zło instytucją [WYWIAD]
......

Napisał pan książkę religijną.

Tam przyszedł mi pomysł na „Czarne słońce”.
W Rzymie?
Nie, w Watykanie. Jakoś trzeciego dnia pobytu doszedłem do wniosku, że chcę iść do Watykanu. Pamiętam, jak zacząłem chodzić tymi złotymi korytarzami muzeów watykańskich i od razu myśl, i to taka przygniatająca, że to jest miejsce krzywdy i rabunku. Wpadłem nawet w lekki atak paniki. Poczułem, jakby zło, które przez całe życie mnie osaczało, było właśnie tam, wywodziło się z tego miejsca. Nie chcę gadać jakichś głupot, ale ja to zło czułem, ono mi szumiało w uszach. Kiedy wchodziłem do Kaplicy Sykstyńskiej, musiałem sobie włączyć na słuchawkach jakiś black metal, żeby się od tego odciąć.
Od tego zła?
Nie myśl, tylko przekonanie. Jeśli Kościół to też wspólnota ludzka, jakieś ponadnarodowe, ponadkulturowe porozumienie, ci wszyscy dobrzy ludzie, którzy go współtworzą, to tam, w Watykanie, nie ma po tym śladu. Watykan to pomnik wszystkiego, czym Kościół dziś jest, czyli autokratyczną, zaborczą, bogatą, tuszującą zło instytucją. Zawsze to podskórnie wiedziałem. A tam stało się to strasznie wyraźne. To było jak konfrontacja ze spotwornieniem instytucjonalnej religii. Stan antybojaźni. Jednak wtedy jeszcze nie zacząłem nawet pisać książki. Miałem tylko wymyślonego Gruza, głównego bohatera, ale jeszcze nie wiedziałem, że on będzie stricte neonazistą. Wtedy był jeszcze gościem w kominiarce, który siał wokół siebie zniszczenie i rozpierdol. W Watykanie wymyśliłem Ojca Premiera. Rządzącego Polską.
Który zresztą jest dość pocieszną postacią.
Podobny do ojca dyrektora. Kiedyś bokser Tomasz Adamek, który chciał być posłem i startował w wyborach z list partii Zbigniewa Ziobry, mówił mi, że najlepszym premierem dla Zbigniewa Ziobry, dla Polski byłby ojciec Rydzyk. Ojciec dyrektor to jest taki cwaniak, a tego mojego trzeba się bać. Jest groźniejszy. To figura, przez którą w pewnym momencie zaczyna przemawiać szatan. Jest też Damian, ideolog, który manipuluje tymi wszystkimi ogrami, nacjonalistami, neonazistami. Jest jak były ksiądz Jacek Międlar. Zresztą to Międlar tym swoim antysemickim nastawieniem i antysemickimi wyczynami zainspirował mnie do stworzenia tej postaci. Dla wielu skrajnie prawicowych radykałów jest bez wątpienia głosem prawdy.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 05-01-2020 o 10:06.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11296  
Nieprzeczytane 05-01-2020, 10:11
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5EA6B7 9A
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11297  
Nieprzeczytane 05-01-2020, 10:15
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Pustoszejące kościoły i wierni uciekający od sakramentów. Szkoły, w których nie ma ani jednego chętnego do uczęszczania na lekcje religii. Puste seminaria duchowne. Masy ochrzczonych katolików, którzy się nie modlą. To nie kolejna powieść Michela Houellebecqa ani pocztówka z 2050 r. Nie jest to również lista złorzeczeń pod adresem Kościoła ze strony organizacji ateistycznych. To stan rzeczy, jaki widzą sami wierni, duchowni i katolickie media. Przynajmniej ilekroć spojrzą na badania religijności Polaków.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-przeglad-mlodzi-rozczarowani-kosciolem,nId,3062514?fbclid=IwAR3PxA_sIYBvXnrHjze 2SOYHeBf3GMXHAA3ihR1B3x260bqSEJMkkN14XE8#utm_sourc e=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox


Karol Lawrecki Wszyscy powinni odejsc a te pasozyty do roboty Zboczency i pedofilie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11298  
Nieprzeczytane 05-01-2020, 10:24
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5EA994 12
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11299  
Nieprzeczytane 05-01-2020, 10:26
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5EB0BD EF
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.