menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Gry
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 31-01-2022, 13:58
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie Gry konsolowe na poważnie


Dostałam wiadomość, że jako moderator, to co robię na wątkach- to sabotaż... a przecież to tylko porządkowanie treści i usuwanie spamu.
Jeśli jesteś graczem lub chcesz nim zostać- zapraszam... ale spamerom mówię uprzejme "Sp...j".
Ja, jako wieloletni gracz, zdobywczyni ponad dwóch tysięcy trofeów (w tym 21 platyn)- nie patrzę na gry jak na zabawę dla młodych ale traktuję je jako gimnastykę umysłu dla osób w naszym wieku.
Ponoć gry internetowe to "też gry"...ale to zdanie tych, którzy nie umieją dostrzec różnicy. Ja zapraszam do gier z górnej półki.
Nie wiem, czy są tu inni, których ten temat interesuje, ale ktoś musi zrobić ten pierwszy krok.

Ostatnio edytowane przez Bogda501 : 02-02-2022 o 13:09.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 31-01-2022, 14:30
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Sądzę, że najlepszą zachętą jest danie przykładu. Zatem trochę się pochwalę, pokażę swój sprzęt oraz to, co każe mi podnosić sobie poprzeczkę.
Może uda się kogoś zachęcić a może nawet znajdę tu gracza lepszego od siebie i pójdzie mi nieźle w pięty...
No to Alleluja i do przodu..!
Oto mój identyfikator na dzień dzisiejszy: 287 level i 2351 trofeów.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 31-01-2022, 15:10
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Tak wyglądał mój sprzęt jeszcze kilka lat temu . Ale część konsol musiała przejść w stan spoczynku. Gry były stare o małej rozdzielczości obrazu a postaci jakieś kanciaste.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 31-01-2022, 15:25
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Dziś w użyciu mam tylko trzy konsole: PS3, PS4 i Ps Vita. Odstawiłam chwilowo Xbox'a a szare plejki zmieniły właściciela...
Teraz wszystkie wraz z padami- zajmują niewiele miejsca i mieszczą się pod monitorem
.

Ostatnio edytowane przez Bogda501 : 04-02-2022 o 18:07.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 31-01-2022, 17:08
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Aby zobaczyć, jak zmieniała się jakość gier w zależności od sprzętu- wklejam Larę Croft- bohaterkę gier serii "Tomb Raider" . Łatwo zauważyć, jak na przestrzeni lat poprawiała się grafika. Z kanciastej pokraki aż do postaci, kiedy gracz zastanawia się, czy to jeszcze gra czy może już film.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 31-01-2022, 17:21
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Jutro znów tu się zjawię... Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś do konkretnej dyskusji. Wiem, że wśród seniorów nie jestem grającym wyjątkiem... W USA gry konsolowe są b.popularne wśród emerytów i szkoda by było, żeby tylko tam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 01-02-2022, 12:00
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Teraz coś o samych grach. Gry oparte na fantastyce. Co w nich wkurza a co fascynuje...?
Są to gry, dzięki którym można cofnąć się w czasie, być jak podróżnik czy odkrywca ... ale można też przenieść się w przyszłość i próbować uratować świat.

1- "WIEDŹMIN" to gra na podstawie książki Andrzeja Sapkowskiego... Przenosi nas ona do czasów słowiańskich, kiedy to wśród zwykłych śmiertelników żyły niebezpieczne stwory z baśni oraz walczący z nimi wojownicy o wężowych oczach.

2- "IMMORTALS FENYX RISING" to świat greckich bogów, ich zmartwień i władzy. Jest też walczący z nimi człowiek - chociaż nie upierałabym się że to tylko człowiek.

3- "HORIZON ZERO DAWN" to przyszłość, to czas za jakieś kolejne tysiąc lat. To ziemia zniszczona przez człowieka, to ruiny i wraki wzięte w posiadanie przez przyrodę, to też maszyny zagłady, które przeciw sobie budujemy właśnie teraz...


Ostatnio edytowane przez Bogda501 : 25-04-2022 o 09:34.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 01-02-2022, 13:12
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Gry z serii "Assasin Creed". To gry o poznawaniu krain, do których dostęp mają lub mieli nieliczni- to walka o zwyczajną wolność zwyczajnego człowieka.

1- 'ASSASSIN'S CREED BROTHERHOOD"- Rzym, a we wcześniejszej grze z tej serii - Florencja i Wenecja całe 500 lat temu. Fabuła zbudowana na realiach historycznych. Wszystko tam jest zgodne z realiami owych czasów od architektury począwszy- na modzie skończywszy... Spotkać tam można Leonarda da Vinci, naszego Mikołaja Kopernika oraz papieża Aleksandra VI... Bohaterem gry jest samotny wojownik walczący przeciw kontroli nad ludzką wolnością myśli i samodecydowania o sobie.

2- "ASSASSIN'S CREED ODYSEY" - Grecja. Czas kiedy tereny Rzymian rozrastają się dzięki niezliczonym wojnom a ich potęga wydaje się nie do pokonania.
Spotkać tam można Sokratesa i inne historyczne postaci...
ale fabuła gry, to nie tylko filozoficzne pogaduszki ale walka z dobrze wyszkolonym i licznym wrogiem. W Aleksandrii można (a nawet trzeba) wejść do słynnej biblioteki i do latarni na Faros - że o legalnym domu rozpusty-nie wspomnę.

3- "ASSASSIN'S CREED ORIGINS" - Starożytny Egipt. Czas, kiedy Kleopatra walczy o tron ze swoim bratem Ptolemeuszem. Możemy nacieszyć oko barwnymi obrzędami i strojnymi świątyniami, wejść do wnętrza sfinksa lub zbłądzić w korytarzach piramid w Gizie. Nie obejdzie się także bez walk- zarówno z ludzkim jak i z boskim przeciwnikiem.


Ostatnio edytowane przez Bogda501 : 02-02-2022 o 13:18.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 01-02-2022, 14:02
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Czas na gry, w których bez broni- już jesteś denatem- takie tam rozróby, strzelaniny, bezwzględność... czyli coś dla twardzieli.

1-"RED DEAD REDEMPTION" - jak zdobywało się "dziki zachód". Brudni kowboje, przystojni przestępcy, zdesperowani osadnicy i Indianie, którzy na korzyść "białych" tracą wszystko: dobytek, ziemię, rodziny i własne życie. W tej grze nie ma sprawiedliwych a jedynie łajdacy i przegrańcy.

2- "UNCHARTED 3"- W pogoni za unikatowymi artefaktami i legendarnymi skarbami- młody złodziej wyrusza na krańce świata aby zdążyć przed innymi złodziejami i w przeciwieństwie do swoich przeciwników- zna on wartość tego co stanie się jego łupem. Jego dziadek to ponoć słynny pirat a matka to sławna historyczka i znawczyni tematu. Coś w genach przejął po swoich przodkach a złodziejskiego fachu nauczyło go życie. Miedziane miasto to tajemnicze miejsce w Arabii- skoro zobaczył je Nathan Drake- ty też musisz je zobaczyć.

3- "THE LAST OF US"... obie części tej gry- to czasy obecne i najbliższa przyszłość. Z laboratorium w świat poszły materiały badawcze.. jakieś wirusy, bakterie, grzyby czy inne świństwa. Pandemia trwa od lat. Władza jest bezradna więc światem rządzi wojsko, bandziory, nieliczna opozycja i rzesze zarażonych. Nieliczni ocaleni walczą o przetrwanie. Godzina policyjna i kartki na żywność- to raczej fikcja. Oprócz szczurów- niewiele można wrzucić na ruszt. Taki tam sobie nasz współczesny survival.


Ostatnio edytowane przez Bogda501 : 03-02-2022 o 14:04.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 01-02-2022, 15:44
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Teraz coś dla płci wrażliwej. Produkcje studia Quantiodream.
Wątkiem, na którym zbudowano fabułę tych gier jest ludzka psychika. Jak można ją stłumić, manipulować nią a nawet uczynić z niej broń.

1- "DETROIT BECOME HUMAN"- Czy maszyna ma duszę ?- Nie ! A czy elektroniczny, dobrze zaprogramowany twór o wyglądzie człowieka, żyjący wśród ludzi, wrażliwy, posiadający emocje, odróżniający dobro od zła, twór (android), który w imię większego dobra potrafi się zbuntować a nawet da się unicestwić- czy ma duszę ? To już zależy od interpretacji gracza, bo to gracz będzie podejmować decyzje w imieniu takiego androida.

2-"BEYOND DWIE DUSZE"- Gdy sierota poddana jest wojskowej dyscyplinie, kontroli i manipulacji, to można zrobić z niej kogo się chce... a jeśli taka osoba dodatkowo posiada w sobie moc, nad którą nie panuje- można zrobić z niej n.p. posłuszną maszynę do zabijania.
Tym tropem poszli twórcy tej gry. A ja wiem, że gdyby to dziecko rosło wśród normalnej rzeczywistości- jej los byłby zupełnie inny.

3- "HEAVY RAIN". W tej grze spotykamy osobę, która stała się potworem dzięki okolicznościom, w jakich się wychowywała.



Ostatnio edytowane przez Bogda501 : 09-02-2022 o 12:31.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 02-02-2022, 12:45
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Taka ciekawostka.
To print screen z gry "The Last of Us 2"... (post nr. 9)
Afisz przypominający o tym, że w czasie pandemii trzeba przestrzegać higieny... no i nie zapominamy o maseczce.!
Czy to nie wygląda znajomo ..?

Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 02-02-2022, 15:07
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Aż nie chce mi się wierzyć... Tyle wątków poświęconych grom, tylu dyskutantów a jak jest temat na poważnie, to ani jednego gracza na podorędziu. Nie chcę aby wyszedł z tego blog lecz dyskusja, zachęta i poradnik w jednym.
To nie ja ale wasze dzieci lub wnuki powinni was zachęcać - tak, jak zrobił to mój syn.
Chciałam zapodać jakiś Gameplay czyli: jak to wygląda w praniu... ale musiałabym wklepać link a tego chciałabym uniknąć- więc czasem wstawię tu jakiś print screen z rozgrywki z krótkim komentarzem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 06-02-2022, 13:52
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Zanim wklepię tu kilku seniorów-graczy, pozwolę sobie zapodać link do Youtube gdzie można zaobserwować, jak w GTA V, pogrywa pełna wigoru, niegrzeczna "Babcia Demolka" z USA.

https://www.youtube.com/watch?v=HT3nrP4U6Nw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 07-02-2022, 12:59
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Kolejna babcia z USA, którą wnuk wprowadza w grę "Grand Theft Auto V".
Oprócz ćwiczeń manualnych - mnóstwo frajdy.
W odróżnieniu ode mnie, babcia gra w pecetową wersję "GTA V"... O wiele trudniej jest obsługiwać myszkę i klawiaturę jednocześnie niż mieć wszystko na wygodnym dualshock-u.

https://www.youtube.com/watch?v=o-vYJg3vFsw


Ostatnio edytowane przez Bogda501 : 07-02-2022 o 13:06.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 08-02-2022, 12:04
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Tym, którzy wciąż się upierają, że babcia nadaje się tylko do pilnowania wnuków i łażenia na nieszpory, bo "w jej wieku" nic więcej nie wypada... a jak chce trochę rozrywki, to może sobie szalik zrobić na drutach- przypominam, że takie zwyczaje już się przeterminowały jakieś 100 lat temu.
Teraz babcie łamią stereotypy i ich świętym prawem jest żyć po swojemu i szukać ciekawszych stron życia.
Granie na konsoli, to hobby typowe dla facetów i młodzieży... Ktoś tak sobie wymyślił więc się przyjęło - i bogowie raczą wiedzieć dlaczego...
Ja się zbuntowałam, pokazałam światu środkowy palec i przy małej pomocy syna- weszłam w ciekawy świat przygód, podróży, zręczności, zagadek, ryzyka, egzotyki i bogowie raczą wiedzieć czego jeszcze.
No Bo Kto mi Zabroni..?
A wy... czy wciąż chcecie siedzieć w kleszczach zasad wymyślonych przez nie wiadomo kogo..?" ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 08-02-2022, 12:40
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Zaczynam od małej galerii. To kilka babć z zagranicy, które idą tą samą ścieżką co ja.





Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 08-02-2022, 13:24
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Faceci-gracze to ci, którzy zaczęli grać w dzieciństwie więc około pięćdziesiątki są postrzegani jako zbyt starzy... zatem idą na emeryturę, zaczynają wędkować no i oglądają mecze w TV.
Kobiety musiały wychowywać dzieci, gotować, sprzątać i chodzić do pracy więc dla siebie czasu nie miały ale jako babcie mogą zwyczajnie olać system.
Może dlatego na fotkach zobaczycie panie... są sensacją w świecie grających seniorów i łasym kąskiem dla dziennikarzy.
90-letnia Japonka jest najstarszą graczką na świecie i ma swoje miejsce w Księdze Guinnessa.
Może ja, za jakieś 20 lat pobiję jej rekord..?

Ostatnio edytowane przez Bogda501 : 08-02-2022 o 13:48.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 08-02-2022, 14:31
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

A jak w Polsce wygląda sytuacja grających starzyków ?
Jeszcze wiosną 2016 r. ten temat mnie nie interesował. Sądziłam, że jestem wyjątkiem... ot, takim sobie podstarzałym dziwolągiem, więc lepiej się z tym nie afiszować. O moim: dziwactwie" wiedzieli nieliczni. Ale coś mi się wymsknęło i sprawa się rypła.
Najpierw wideo-rozmowa czyli filmik, który poszedł na YouTube, którego autor został za niego nagrodzony na Grand Video Awards... a potem dziennikarze rozpoczęli szturm.
Ale nie o sobie mam tu pisać...
Z polskich graczy wiadomo mi o trzech dziadkach ale w internecie znalazłam tylko p. Huberta ze Śląska... i ani jednej baby w słusznym wieku.
Ja chyba wciąż będę samotną "Grającą Babcią Bogusią".


Ostatnio edytowane przez Bogda501 : 08-02-2022 o 15:44.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 08-02-2022, 19:50
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Aby grać, nie trzeba wiedzieć tego, co poniżej ale ja lubię znać szczegóły... Taka ciekawska ze mnie baba.
Interesowało mnie zawsze, jak to jest zrobione, że postać z gry wygląda i porusza się dokładnie tak jak człowiek.
W grze "Beyond dwie dusze" głównej postaci ruchów użycza Elliot Page.
Jak jest budowana postać pokażę na podstawie 1- tworzenia siatki i obudowywanie jej teksturą...
Potem aktor 2- oklejany jest markerami a jego/jej ruchy są przechwytywane przez 3- kilka tuzinów kamer.

1-


2-


3-


A jak wygląda praca w studio nagrań- możecie popatrzeć jak trwa praca nad scenami do gry "Uncharted 4" .

https://www.youtube.com/watch?v=gSpGHZ1rqEA

Ostatnio edytowane przez Bogda501 : 10-02-2022 o 14:45.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 08-02-2022, 21:20
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Na dobranoc kilkanaście minut mojej rozgrywki z gry "Uncharted 4". Ot tak, czasem mi odbija.
Ja steruję postacią Nathana, (przystojniaczka w białej koszuli) ...

https://www.youtube.com/watch?v=dSuT...NfX Kv4qks26X
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.3 Kundzia Opieka 5125 10-09-2023 21:32
o marihuanie na poważnie Bogdan Jot Uzależnienia 19 22-08-2021 17:15
Nauka gry na fortepianie, lekcje gry na pianinie Zawada88 Muzyka 1 10-03-2021 12:29
Ameryka na poważnie Mar-Basia Ameryka 8 16-05-2014 14:26
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 11:33

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.