menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 02:43
hania.m's Avatar
hania.m hania.m jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 8 490
Domyślnie Co myślimy i jak się czujemy po pewnym czasie bycia na forum


Myślę że możemy porozmawiać jak się zaklimatyzowaliśmy na naszym forum... po jakimś czasie
Było już wiele wypowiedzi indywidualnych w innych wątkach więc zapraszam tutaj.
Może wspólnie dojdziemy do jakiegoś wniosku... co można zmienić
a czego nie zmieniać...
abyśmy wszyscy dobrze się czuli będąc tu razem.
__________________


"Nie poddawaj się bezwolnie nieubłaganemu losowi.
W pełni wykorzystaj czas, który będzie Ci jeszcze dany przeżyć"
-Jan Paweł II-



Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 08:58
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam ja moge tylko napisać co czuje ja, otóż powoli przyzwyczajam sie do bycia tu z Wami, miło mi jak ktos sie odezwie. Jestem tu prawie 2 lata i zaglądam teraz juz czesciej ale...i ostroznie bo nie lubie drak, sporów po co życie jest i tak trudne...pozdrawiam
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 09:04
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Swoje zdanie napisałem w #5
http://www.klub.senior.pl/ogolny/t-f...tml#post634143
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 11:49
hania.m's Avatar
hania.m hania.m jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 8 490
Domyślnie

Tak,Tadeusz napisałeś w innym wątku, czy forum umiera?
Może zbiegły się te wątki i koleżanka saguela pomyślała o założeniu takiego właśnie tematu.
Moim zamiarem jest porozmawiać, jak ja ,jak My-czujemy się będąc tu,co nam ''doskwiera'' a co może zmienić...
__________________


"Nie poddawaj się bezwolnie nieubłaganemu losowi.
W pełni wykorzystaj czas, który będzie Ci jeszcze dany przeżyć"
-Jan Paweł II-



Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 11:55
hania.m's Avatar
hania.m hania.m jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 8 490
Domyślnie

Jeszcze jedno-być może tematy są podobne i trochę się powtarzają,ale uważam że mimo wszystko jest to cały czas aktualny temat-
ponieważ przybywają
nowi forumowicze i mogą mieć zupełnie inne odczucie niż Ci którzy są dłużej.

Dziękuję Helenko i Tadeusz za wpis.
__________________


"Nie poddawaj się bezwolnie nieubłaganemu losowi.
W pełni wykorzystaj czas, który będzie Ci jeszcze dany przeżyć"
-Jan Paweł II-



Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 12:27
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Witaj Haniu

Tylko od nas zależy , czy wąatek sprawdzi się, spełni oczekiwania.
Atak będzie, kiedu przestaniemy wymądrzać się, a wiecej rozmawiać.
Rozmawiać , a nie wcinać się tylko po to aby rzucić kilka słówek, często bez sensu, nie trzymając się tematu.
Haniu, tak myślę ja, tak myślisz Ty, i wierz mi , że jest więcej tak właśnie myślących., tylko często obawiających się powiedzieć swoje zdanie, by nie zostać skarconym albo zlekceważonym
Życzę długiegoooooo ciągnięcia tego wózka z różami...mająć na uwadze ,że różę oprócz swego piękna mają też kolce. Dla tego trzeba z nimi ostrożnie obchodzić się. Uważać jak je chwycić. Jak będziemy postępować tak jak z tymi różami , to watek będzie trwać i trwać.
Życzę Ci Haniu, więcej szczęścia niż miałam ja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 12:33
hania.m's Avatar
hania.m hania.m jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 8 490
Domyślnie

Dziękuję Jolino, tylko nie kończ na tym, bo ty mądrze piszesz i rozmawiaj tu z nami....

p.s. oj tak te ''moje'' róże mają czasami kolce bardzo kłujące.......
__________________


"Nie poddawaj się bezwolnie nieubłaganemu losowi.
W pełni wykorzystaj czas, który będzie Ci jeszcze dany przeżyć"
-Jan Paweł II-



Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 12:43
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Haniu, wydaje mi się, że właśnie powinno nam zależeć więcej na wypowiedziach userów z wiekszym stażem. Jak Oni , odnajdują się teraz, jakie zmiany zauważają. Bo takie było oczekiwanie przy zakładaniu tego wątku, prawda? Jak się czują " nowi " w KSC,,to mamy już od dość dawna taki wątek. Uważam ,że ciekawe jest jakie doświadczenia,, odczucia mają Ci
z najdłuższym stażem.
A czy nie ciekawe było by dowiedzieć się trochę o historii klubu. Jak powstawał, kto dotrwał do dziś. Myślę ,że przydało by się trochę takich wspominków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 12:51
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Dużo będzie zależało od gospodyni, od umiejętności chwytania tych róż.
A od przyszłych tu piszących umiaru i taktu.
Haniu, nie ma róży bez kolców. Myślę ,że małe spięcia też są potrzebne i nie nieuniknione, bez tego było by zbyt mamlanie.
Jak gdzieś mądrze ktoś powiedział....spierać się należy z tematem , a nie z dyskutantem . A zadaniem prowadzącego jest też rozdmuchiwanie gasnącego ognia, a kiedy trzeba w porę, wygaszanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 13:35
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jolina
Haniu, wydaje mi się, że właśnie powinno nam zależeć więcej na wypowiedziach userów z wiekszym stażem. Jak Oni , odnajdują się teraz, jakie zmiany zauważają. Bo takie było oczekiwanie przy zakładaniu tego wątku, prawda? Jak się czują " nowi " w KSC,,to mamy już od dość dawna taki wątek. Uważam ,że ciekawe jest jakie doświadczenia,, odczucia mają Ci
z najdłuższym stażem.
A czy nie ciekawe było by dowiedzieć się trochę o historii klubu. Jak powstawał, kto dotrwał do dziś. Myślę ,że przydało by się trochę takich wspominków.
Nie jestem może "z większym stażem", ale uważam, że ponad 2-letni staż wystarczy. Jedno wiem, zmiany są i raczej w dobrym kierunku. Coraz mniej złoślwych epitetów (komuch,leming itp) pod moim adresem, zamiast rzeczowych argumentów. Jednym słowem, gdybym się tu bardzo źle czuł, to dawno już bym się przeniósł na inne forum np. o2. Czasami stosuję terapię odwykową, ale później wracam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 13:35
gagunia's Avatar
gagunia gagunia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 177
Domyślnie

Bardzo krótko jestem forumowiczką seniorka.I to co osobiście mnie do niego mało pociąga to ilość wątków....totalne rozdrobnienie(każdy "guzik" w innej szufladce).Ileś wątków do plotkowania ,ileś wątków politycznych,to samo z poradnictwem,w zasadzie każdy temat,ma swój wątek....połapać się w tym,no ale to tylko moje odczucia.To tak jak by zaprosić gości na imprezę i wszystkich pousadzać po różnych pokojach.I nie ma integracji i nie ma wspólnej zabawy i szansy na wspólną zabawę ,bo możliwości poznawcze uczestników takiej zabawy są ograniczone.Mam pewien pomysł jak by to mogło wyglądać ale posłucham innych forumowiczów co o tym sądzą(są tu w końcu dłużej i mają swoje prawa i przyzwyczajenia).

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 13:44
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Gaguniu

mam identyczne odczucia, o tym samym często pisałam i pisze nawet dziś na innych watkach. A jeśli Ci jakaś myśl świta , to pisz śmiało i nie oglądaj się na innych. Bo duzo z tych innych też chętnie Cię posłucha.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 14:09
gagunia's Avatar
gagunia gagunia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 177
Domyślnie

Jolinko, moim zdaniem trzeba by było zrobić prosty zabieg czyli czyli zebrać towarzystwo do kupy.Ileś wątków podobnych tematycznie ,jako jeden wątek.Ci co chcą o polityce mieli by jeden wątek polityczny.Np "Wątek polityczny i kontrowersyjny", i tam by sobie każdy mógł wypisywać wszystko co z polityką ma cokolwiek wspólnego.Wszystkie wątki powitalne ,plotkarskie takie czysto pogaduchowe ,kawiarniane,poranne i wieczorne zebrała bym do jednego wątku który bym nazwała "Magielek"...abo "Kawiarenka",i wtedy wszyscy by sie i witali w jednym miejscu i pili kawę w jednym miejscu i plotkowali....liczebność forumowiczów zebranych w jednym miejscu sprawiłaby że wątek był by gorący cały czas,nowi ze starszymi stażem łatwiej by się integrowli,bo każdy by miał szansę i poznać nowych i dać się poznać uczestnikom starszym stażem.Przecież w takim wątku można się przywitać i złożyć życzenia i napić się kawy czy ziółek, poplotkować wymienić spostrzeżeniami ,niezależnie od tego czy jesteśmy kobietami mężczyznami ,z tego czy innego województwa,z kraju czy zagranicy.To tylko taki początek mi się w głowie rysuje,ale chętnie włączę się w dyskusje na ten temat.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 14:34
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Gaguniu, dobrze powiedziane. I ja była bym za tym. Gorzej z wdrożeniem tego do życia. Rób coś w tym kierunku bo pomysł jest super.
Będę Cię wspierała, na miarę moich możliwości. Bo faktycznie, wątki się mnożą jak grzyby po deszczu. Przekonałam się na własnej skórze.
Założyłamnp. wątek o pielęgnowaniu kwiatów bo takowego nie było, był natomiast o modzie dot. kwiatów jako wiązanki z różnych okazji. itp.
nagle ta sama koleżanka, przeszła też na pielęgnację, szybko się wycofałam bo i tak zdążyły się zbić te same kwiatki w dwóch watkach. Oczywiście swój skasowałam, Ale i odechciało mi się prowadzenia wątków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 14:39
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Hej Haniu...

...gdzies sie zapodziała . Goście przychodzą, a gospodyni nie ma.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 14:51
gagunia's Avatar
gagunia gagunia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 177
Domyślnie

Jolinko,

mam wrażenie że nie koniecznie mój pomysł przypada do gustu innym forumowiczom,otwierany był ponad sto razy a opinii jak na lekarstwo,to by się mogło udać gdyby większość była tego samego zdania,to po pierwsze,myślę że potrzebna by była pomoc admina (techniczne i organizacyjne sprawy).Ja traktuje sprawę jako dyskusję,ale głosów sprzeciwu i kontrargumentów też nie widzę ,a były by cenne i to bardzo.To nie jest pomysł z serii "ja mam rację",czekamy na opinie innych userów,a że są na forum to widać po wpisach na innych wątkach.Nie bójmy się wypowiadać
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 15:30
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Zaznazczam ,że wypowiadam się jako jedna z forumowiczek, i tylko w swoim imieniu. Gospodyni wątku nie wątpliwie wypowie się w tej kwestii.
Widzisz sama Gaguniu, że ludzie nie kwapią się do zabierania głosu jak zachodzi taka potrzeba. Jedni czekają co inni powiedzą, a ci z kolei nie chcą
narazić się innym. I tak się to koło kręci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 15:31
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Miłe panie gaguniu i Jolino

Bez urazy ale powiem krótko, pomysł do bani. Po to są pszczółki kawiarenki, karczmy by można było pogadać w ściślejszym gronie. Nie wszyscy się tu lubią i kochają. Ta propozycja wygląda na taka jak powiedzmy na weselu wszyscy by mówili jednocześnie jeden o balu drugi o cieście itd. Wielki jeden chaos. W polityce jeszcze gorzej.Wątki regionalne jako co Polska! O zdrowiu jeden o raku inny o kręgosłupie itd itp. Odszukać to czego się chce niemożliwe. Do tego nowi piszą często gdzie tylko chcą. Przypomnijcie sobie pierwsze kroki tu na KSC. Kto to miałby szeregować. Ja napisałem w wątku "A"a moderator przeniósł do wątku "X" Szukanie gdzie moja zguba Litości bez takich pomysłów.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 15:39
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał gagunia
To tak jak by zaprosić gości na imprezę i wszystkich pousadzać po różnych pokojach.
Gaguniu, forum jako proszone przyjęcie? Tak, wtedy dziwi rozdzielanie gości.
Ale to jest klub, nie przyjęcie. Klub, do którego ludzie przychodzą z różnych powodów.
Cytat:
prosty zabieg(...) Ileś wątków podobnych tematycznie ,jako jeden wątek.
Taki zabieg nie jest prosty wbrew pozorom. Wymaga zmiany regulaminu i będzie ograniczeniem praw użytkowników. Bo co zrobisz z tymi, którzy mają ochotę założyć nowy wątek, lub z tymi, którzy źle się czują w dużym towarzystwie?

Poza tym - wydaje mi się, że na takich liczebnie zmniejszonych wątkach, ale obejmujących wiele tematów, będzie dochodziło do niesnasek. Ktoś poczuje się urażony, bo ponad jego głową inny rozmawia z jeszcze innym na zupełnie inny temat. Inny z kolei się obrazi, bo jego post nie został zauważony.
To forum kiedyś było mniej rozbudowane. Rozbudowali je użytkownicy. Nikt im niczego nie narzucał. Samo ewoluowało - myślę - nie bez powodu.

Być może się mylę, nie wiem. Jestem przekonana, że nie da się zintegrować kilkuset osób w sposób mechaniczny.

Każdy z nas kiedyś był tu nowy. Żeby nie czuć się obco - trzeba po prostu się odzywać. Wypowiadasz swoje zdanie i poznajesz zdanie innych. Nie każdy pogląd i nie każda reakcja może Ci odpowiadać.
Ale jest dużo wątków, jest z czego wybierać



Cytat:
Napisał Jolina
Widzisz sama Gaguniu, że ludzie nie kwapią się do zabierania głosu jak zachodzi taka potrzeba. Jedni czekają co inni powiedzą, a ci z kolei nie chcą
narazić się innym. I tak się to koło kręci.
I dlaczego tak podsumowujesz innych, Halinko? A może poszli na spacer? A może nie mają ochoty?
Dlaczego z góry zakładasz złe intencje innych?
A potem będziesz się dziwiła, że nikt nie zabiera głosu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 15:53
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Czytam...

Też czytam Gaguniu i powiem krótko.
Nie, to nie jest możliwe na tak dużym forum !
I tyle w tym temacie.
Przy okazji...ponieważ mało się udzielam na forum w ostatnim czasie,
pozdrawiam wszystkich nowych użytkowników

__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rak prostaty: jak żyć w czasie hormonoterapii? - komentarze ciekawski Ogólny 1 30-10-2011 21:29
Polskie dzieci oddaly zycie w ratowaniu Zydow w Czasie II WS. Pani Slowikowa Społeczeństwo - wątki archiwalne 27 23-11-2009 20:38
Forum dla niewybranych cz. VI Ewita Różności - wątki archiwalne 513 18-02-2008 19:50
Forum dla niewybranych cz. V Ewita Różności - wątki archiwalne 499 31-01-2008 12:57
Forum dla niewybranych cd. wątku "forum dla wybranych????" Basia. Różności - wątki archiwalne 502 20-08-2007 17:58

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.