menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Książka, literatura, poezja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Książka, literatura, poezja Literatura, dyskusje, własne próby pisarsko-poetyckie.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2461  
Nieprzeczytane 25-11-2016, 08:36
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

XXV Targi Książki Historycznej w Warszawie!

W dniach 24–27 listopada 2016 roku w godz. od 10.00 do 18.00 w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie – Muzeum (plac Zamkowy 4) odbędą się, organizowane już po raz dwudziesty piąty przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej oraz Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum Targi Książki Historycznej.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2462  
Nieprzeczytane 28-11-2016, 14:03
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie

Polecam audiobook - Nic się nie stało! Andrzej Łapicki. Czyta sam aktor.
Przeplatana anegdotami opowieść z życia osobistego, pracy w teatrze i filmie . Łapicki wspomina dzieciństwo, wojenną młodość, czasy PRL, opowiada o modzie i sporcie, polityce i kobietach, o dawnej Warszawie i...
Wspaniała lekcja radości życia. Słuchałam tego audiobooku już po raz drugi z nostalgią za czasami, które bezpowrotnie odeszły.
__________________
''Absurdem jest żądać od człowieka, aby nigdy się nie zmieniał."
http://donkaja0335.blog.onet.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2463  
Nieprzeczytane 04-12-2016, 20:20
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Polecam...zwlaszcza forumowiczom, ktorzy zaciecie dyskutuja na watkach politycznych.

Adam Węgłowski
"Bardzo polska historia wszystkiego"

Kim możemy się szczycić, a do kogo lepiej się nie przyznawać


Cytat:
Polak Polakowi wilkiem – mówi znane porzekadło. Czasem coś nas dzieli, ale łączy jeszcze więcej. Otóż nigdy nie wystarczało nam to, co znane i odkryte – musimy upewnić się, że „nasi” dotarli dalej, odkryli wcześniej, osiągnęli więcej.

Kopernik prawdopodobnie nie był kobietą, ale Polakiem już tak. Kobietą (i Polką) była za to najpotężniejsza kobieta Imperium Osmańskiego – Roksolana, dla której sam Sulejman Wspaniały kompletnie stracił głowę. Kto jeszcze był „nasz”? Kto spośród zmitologizowanych bohaterów, uwielbianych ikon popkultury, znienawidzonych i na wpół zapomnianych wyrzutków historii?

Dotychczas zdawało Ci się, że James Bond był z pochodzenia Szkotem? Gdy poznasz jego prawdziwe pochodzenie, zrozumiesz, skąd się wziął gorący temperament słynnego agenta 007.
Od dzieciństwa z zapartym tchem śledzisz przygody Indiany Jonesa? Te prawdziwe były jeszcze bardziej fascynujące.

Co łączy Stalina i Drakulę? Ni mniej ni więcej, tylko polscy przodkowie! Jakby tego było mało, Matka Boska Częstochowska wyemigrowała aż na Haiti, Ronaldo grał u nas już przed wojną, a legendarny Frankenstein pochodził… ze Śląska. Te postaci (i wiele innych) łączy jedno – oni wszyscy byli Polakami.

http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksi...ia-wszystkiego

__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!

Ostatnio edytowane przez Mar-Basia : 04-12-2016 o 20:25.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2464  
Nieprzeczytane 07-12-2016, 17:36
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Zajrzałam pod niedawno podany od Srebrzystej
adres do Marcina Melona
i faktycznie
nie za wiele pojmuję.Na pewno Ślązacy będą mieć radości co niemiara.
_________________________________________

Tymczasem ,ciągle tęskniąc do Mankella szukałam choćby niedużych podobieństw u innych autorów.

Znalazłam twórcę islandzkiego ,który nazywa się

Arnaldur Indridason

Ma bardzo wiele dobrych opinii od czytelników jako ktoś podobny w twórczym stylu do Mankella .

Zaczęłam od JEZIORA i nie moge odnaleźć się w tamtejszych nazwiskach.Brzmią podobnie toteż próbuję odrózniać ich po pierwszych literach nazwiska- pan E , pan I.....i jakoś obejmuję. Tematyka jest ciekawa,bo historia sięga do czasów "wcielania " w życie krajów podporządkowanych komunistycznej ideologii i problemów z tym związanych.
Cieniutko w tym się orientowałam. Okazuje się,że sprawy dotyczyły ogromu ludzi.


Ciekawa tematyki i problemów sięgnę i po inne książki tego autora.
Są tu sprawy bliskie konkretnym osobom i ich życiu prywatnemu. Nie ma jatki , paskudnych słów, od których teraz roi się w książkach kryminalnych ,no i akcja nie biegnie jak expres. To właśnie lubię.
Poza tym lektor też trafia do mojego ucha i wyobraźni.
Sam autor też niczego sobie

Odpowiedź z Cytowaniem
  #2465  
Nieprzeczytane 07-12-2016, 17:47
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
OK mój najnowszy nabytek

Marcin Kydryński - Biel. Notatki z Afryki <--- czyta Marcin Kydryński

Opowieści Marcina Kydryńskiego o Afryce to zapis wielu podróży, które autor odbywał przez ponad dwadzieścia lat. Opis wrażeń i wspomnień białego człowieka na Czarnym Lądzie uzupełniają wyjątkowe zdjęcia pokazujące Afrykę oczami autora.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2466  
Nieprzeczytane 07-12-2016, 18:00
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech elizka proponuje, ja uzupełniam

Arnaldur Indriadason - Jezioro <--- czyta Andrzej Ferenc

Kryminał z Erlendurem Sveinssonem!
Zimnowojenna historia i współczesne dochodzenie w sprawie morderstwa przed wielu laty - nieoczekiwanie powracają czasy dawno i słusznie minione...
Słynne Kleifarvatn, islandzkie jezioro znajdujące się niedaleko dawnej bazy armii amerykańskiej, od jakiegoś czasu się kurczy. Jest wiosna, na odsłoniętym dnie zostaje znaleziony szkielet z dziurą w czaszce.
Na miejscu pojawia się Erlendur wraz z ekipą. Ku swemu zdziwieniu funkcjonariusze policji odkrywają, że do ludzkich szczątków przywiązane jest tajemnicze urządzenie. Po szczegółowych badaniach okazuje się, że to aparatura nasłuchowa, wyprodukowana w latach 60. w Związku Radzieckim.
Pewien starszy człowiek wspomina swoją młodość, kiedy jako członek młodzieżówki partii komunistycznej został wytypowany do wyjazdu na studia do Lipska. Uczęszczając na zajęcia, poznaje zakłamanie realnego socjalizmu i pułapki państwa policyjnego, czyhające na obcokrajowców. Czy władzom wschodnioniemieckim udało się go nakłonić do współpracy?
Tymczasem Erlendur i jego ludzie prowadzą żmudne śledztwo, które przenosi nas w nieodległe przecież czasy zimnej wojny.
Mimo że w powieści pojawi się wątek szpiegowski, Jezioro nie jest typową powieścią z tego gatunku. Kryminalna fabuła przypomni o ponurym totalitaryzmie, o bezbronności małych krajów, pozostających w strefie wpływów wielkich mocarstw...
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2467  
Nieprzeczytane 16-12-2016, 22:51
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Super niecodzienna, bo słowno - muzyczna

Krzysztof Wiernicki - Brazylia. Muzyczna podróż <--- czytają: Stanisław Biczysko i Joanna Lissner

Krzysztof Wiernicki mieszka w Rzymie i Kolonii. Do niedawna był wykładowcą rzymskiego uniwersytetu `Tor Vergata`, a także przez wiele lat autorem i prezenterem audycji muzycznych w rozgłośniach radiowych ? włoskiej RAI oraz niemieckiej WDR - Westdeutscher Rundfunk Köln.
Początkowo zafascynowany był jazzem europejskim i muzyką ukraińską oraz mołdawską - z czasem jego zainteresowania idą dalej i przenoszą się na kontynent południowoamerykański.
Krzysztof Wiernicki odwiedza go regularnie, z uwagą zbiera materiał, realizuje reportaże muzyczne z niemalże wszystkich krajów Ameryki Południowej.
W Brazylii jego poszukiwania idą szczególnie w kierunku muzyki bardzo odległej od samby czy bossa novy. Audio - książka, którą właśnie macie Państwo w ręku poświęcona jest tej części brazylijskiej twórczości muzycznej, jaka jest najmniej znana na naszym kontynencie.
Autor świadomie prowokuje tych, dla których muzyka brazylijska to karnawał
w Rio de Janeiro z przeróżnym szkołami samby. Przedstawia różne style i epoki, które same mieszają się w jedno, bo Brazylijczyk nie rozgranicza tak rygorystycznie muzyki zwanej rozrywkową od poważnej.
Do wszystkiego podchodzi poważnie, a jednocześnie z uśmiechem.
Autor więc prowadzi słuchacza przez muzyczny labirynt od czasów kolonialnych, przez okres imperium, aż do współczesności.
Pozycja ta nie jest w żadnym wypadku naukowym kompendium, a raczej zaproszeniem do wspólnej podróży, czasem w jedną a czasem w drugą stronę, nie próbując dopasować się do jakiejkolwiek szuflady.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2468  
Nieprzeczytane 18-12-2016, 19:01
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Wszystkim miłośnikom literatury w każdej postaci,
życzę radości świątecznych

a na nadchodzący 2017 rok świetnych książek

Odpowiedź z Cytowaniem
  #2469  
Nieprzeczytane 22-12-2016, 10:31
oliku oliku jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 271
Domyślnie

Ja to w sumie nawet się nie orientuję, jakie nas czekają literackie premiery.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2470  
Nieprzeczytane 22-12-2016, 21:24
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2471  
Nieprzeczytane 23-12-2016, 20:42
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Przeczytałam"Dziewczyne z pociągu"- dobra lektura, dobrze napisana na dlugie zimowe wieczory. Swiątecznie zegnam, pozdrawiam. babciela
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2472  
Nieprzeczytane 24-12-2016, 14:25
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie Imieniny

Srebrzystej Ewie z okazji Imienin życzę wszystkiego co dobre, szczęśliwe i miłe, życzę najlepszego zdrowia, pogody ducha na co dzień i od święta.
Dziękuję za miłe chwile spędzone w zasłuchaniu książek zamieszczanych na chomiku.
Najserdeczniej pozdrawiam. Senioritka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2473  
Nieprzeczytane 27-12-2016, 16:27
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech dziękuję

Serdecznie dziękuję za życzenia i miłe słowa
Pozdrawiam Ewa
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2474  
Nieprzeczytane 27-12-2016, 20:13
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Nasza kochana Srebrzysta- czesto korzystam z Twoich recenzji-wprawdzie stałam sie znowu mało czasowa-ale jakos daje radę.Ewuniu, spóżnione , bardzo serdeczne życzenia imieninowe-twoja fanka- babciela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2475  
Nieprzeczytane 28-12-2016, 17:49
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Nasza srebrzysta Ewa to skarb.



Wszystkiego najlepszego!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2476  
Nieprzeczytane 30-12-2016, 20:23
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech zapraszam na sentymentalną wyprawę

Wiesława Bancarzewska - Powrót do Nałęczowa <--- czyta Joanna Gajór

Anna zawsze czuła się mocno związana z babcią, ciotkami i rodzicami. Niestety, wszyscy już odeszli. Pozostały jej jedynie stare zdjęcia, wspomnienia i pamiątki po krewnych.
Pewnego dnia otrzymuje niezwykłą szansę na sentymentalną wyprawę do rodzinnego Nałęczowa. Wkrótce się przekona, jak niebezpieczne są takie podróże… dla serca.
“Powrót do Nałęczowa” to barwna opowieść o miłości, sile rodzinnych więzi i świecie, który odszedł bezpowrotnie.
Autorka sugestywnie kreśli obraz dawnego Nałęczowa – jego urokliwych willi, intrygujących mieszkańców, malowniczej okolicy. Przede wszystkim jednak przypomina o wadze międzyludzkich relacji, tęsknocie za ciepłem domowego ogniska, spokojem i prostotą. Kto z nas nie chciałby, chociaż na chwilę, przenieść się w czasie.

__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2477  
Nieprzeczytane 01-01-2017, 21:30
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Wczoraj kupiłam i jestem w trakcie /czytania/słuchania książki, którą ostatnio w telewizji promowała jej autorka Sylwia Chutnik - tytuł samotność cinkciarza.
Słucham -czyta Zbigniew Buczkowski. Książka napisana jest na podstawie opowiadań autorki ojca, który na przełomie siedemdziesiątych lat i osiemdziesiątych pracował w znanym lokalu nocnym w Warszawie i mimo woli poznał światek cinkciarzy i "panienek" wolnych obyczajów.
W tle audiobooka słychać muzykę dancingową tamtych lat, a Zbigniew Buczkowski świetnie wprowadza słuchacza/czytelnika /w te dla wielu z nas smutne, ale i ciekawe lata . Już ostatnie dwa pliki mam do odsłuchania i z pewnością skończę dzisiaj. Na chwilę się oderwałam od lektury, ale już mnie ciągnie....co dalej....
Polecam
http://audioteka.com/pl/audiobook/smutek-cinkciarza


Zaraz przegram na mojego chomika w audiobooki...tam jestem ealfa i chyba muszę na plik założyć hasło już/lipiec7/ ...założę i podam
Pozdrawiam Ewa
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu

Ostatnio edytowane przez ewikomega : 01-01-2017 o 21:41.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2478  
Nieprzeczytane 02-01-2017, 18:49
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Słucham " Powrót do Nałęczowa". Zdaje mi się,że i ja powróciłam do czasów mojej babci i mamy.
Może wtedy życie było bardzo trudne,zwłaszcza dla kobiet ,ale uczuciowo i towarzysko było naprawdę głębokie.
Dzięki Ci za tę podpowiedź Srebrzysta.

Ewikomego
,jak będziesz mogła to pokaż drogę do cinkciarza

Pzdr.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2479  
Nieprzeczytane 03-01-2017, 21:31
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech Saga o losach teksańskiej rodziny

Philipp Meyer - Syn <--- czyta Roch Siemianowski

"Syn" Philippa Meyera to epicka, napisana z rozmachem powieść o amerykańskim Zachodzie. Wielopokoleniowa saga o losach dumnej i niezłomnej teksańskiej rodziny McCulloughów – od czasów XIX-wiecznych najazdów Komanczów do XX-wiecznego boomu naftowego – dla której najważniejszą wartością jest ziemia i honor.

To także książka niepokojąca i działająca na wyobraźnię. Bez wątpienia można powiedzieć, że jest arcydziełem i kontynuacją najlepszej tradycji amerykańskiego kanonu – niezapomniana powieść łącząca pisarską sprawność Larry’ego McMurtry’ego z ostrością wyrazu Cormaca McCarthy’ego.
Na podstawie powieści nagrywany jest serial, w którym główną rolę gra Pierce Brosnan.

__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2480  
Nieprzeczytane 10-01-2017, 14:23
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 898
Domyślnie

Kilka książek na zimowe wieczory, ktore mogą polecić
Vianney wschodu - ks Jan Nowak
Wobec gawędy - Piotr Rambowicz
oraz książka, która szczególnie mi sie spodobała . Mianowicie Legenda o świętym pijaku i inne opowiadania - świetny ostry humor.
Dodam,ze aktualnie sporo zniżek na literaturę jest w księgarni internetowej Lovebooks: http://lovebooks.pl/1678/Literatura.htm
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Książki - recenzje szczęśliwa13 Książka, literatura, poezja 499 13-09-2009 23:24
Olimpiada 2008 - Nasze Recenzje jolita Różności - wątki archiwalne 44 23-08-2008 11:35
książki, prasa redoku Kupię, sprzedam, zamienię 1 07-02-2008 10:32
książki basza Kupię, sprzedam, zamienię 0 12-01-2008 20:01
Moje recenzje lub słowa krytyki czyli chodzę po forum i czytam... jolita Różności - wątki archiwalne 29 17-11-2007 16:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.