menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 12-12-2016, 16:24
~gość: 94.254.139.xxx's Avatar
~gość: 94.254.139.xxx
 
Posty: n/a
Post Staramy się leczyć samodzielnie - komentarze


Komentarz do artykułu: Staramy się leczyć samodzielnie
--------------------
Co prawda jeszcze do bycia seniorem kolka dekad, ale ja już wspomagam się suplementami, zwłaszcza zimą, tran, witamina C, z żelazem i głogiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 12-12-2016, 22:39
~gość: 31.0.124.xxx's Avatar
~gość: 31.0.124.xxx
 
Posty: n/a
Post

Dlatego kobiety szybciej "wulapuja " u siebie rozne oznaki choroby, pzrez co szybciej trafiaja do lekarza i diagnoza jest szybciej stawiana, poza tym Panie bardziej dbaja o siebie i uzupelniaja braki w diecie roznymi suplementami. Ja np od lat stosuje biovital i wyniki mam dobre, bez zadnych niedoborów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 14-12-2016, 11:32
~gość: 31.179.171.xxx's Avatar
~gość: 31.179.171.xxx
 
Posty: n/a
Post

Suplementy diety można przyjmować od każdego wieku, a w mojej opinii jest to wręcz wskazane
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 14-12-2016, 14:15
~gość: 31.179.171.xxx's Avatar
~gość: 31.179.171.xxx
 
Posty: n/a
Post

W ogóle, to najlepiej starać się nie doprowadzić do przeziębienia. Witaminy i suplementy diety, zdrowe odżywianie się,ciepłe ubieranie, stosując się do warunków pogodowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 20-12-2016, 19:22
Iwona3 Iwona3 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2016
Miasto: Kraków
Posty: 9
Domyślnie

Jakiś czas temu naczytałam się o zdrowym trybie odżywiania i postanowiłam trochę zmienić moje zwyczaje. Staram się jeść zdrowo, zmniejszyłam ilość pokarmów z glutenem, i zamieniłam tłuszcze na zdrowe. Znalazłam te wszystkie produkty w sklepie: http://www.guiltfree.pl/pl/maki-prot...286515199.html. I muszę przyznać, że czuję się lepiej. A co najważniejsze, zwykle o tej porze roku mam problemy ze stawami. W tym roku było dużo lepiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 26-12-2016, 23:39
~gość: 5.172.232.xxx's Avatar
~gość: 5.172.232.xxx
 
Posty: n/a
Post

Organizm ludzki jest na tyle genialny, że sam da znać, czego brakuje, trzeba tylko nauczyć się siebie obserwować - cera, język, oczy, paznokcie - momentalnie po nich widać, czego nam brakuje. Dlatego przyglądajmy się sobie i o siebie dbajmy - zdrowa dieta, suplementy (dobrze, żeby miały witaminy z grupy B - B1, B2, B3, B6 - witaminę C, E i żelazo) i ruch.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 27-12-2016, 14:23
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Od lipca czy od pazdziernika(nie jestem pewna) bedziecie musieli leczyć się samodzielnie.Specjalistyka zostaje zlikwidowana, zostanie Wam lekarz POZ, i przepełnione szpitale. Można zacząc studiowac medycynę- wprawdzie kierunek bardzo ciezki, ale dobrze ćwiczacy pamięć. Zycze sukcesów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 27-12-2016, 17:48
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 927
Domyślnie

Cytat:
Od lipca czy od pazdziernika(nie jestem pewna) bedziecie musieli leczyć się samodzielnie.Specjalistyka zostaje zlikwidowana, zostanie Wam lekarz POZ, i przepełnione szpitale.
Rozumie, że to wszystko w ramach dobrej zmiany.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 28-12-2016, 02:36
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 118
Domyślnie

Ta zmiana wiadomo jak wpłynie na leczenie . Już mamy
horror , ma być jeszcze gorzej ? Głupiego czyraka sama leczę bo nie mogę dostać się do chirurga więc nie ma co mówić o innych specjalistach i o badaniach...... Szpitale ?
Trafia się na SOR , trzymają kilkanaście godzin i won (przepraszam) do domu z receptami ....... A diagnozy
nadal brak..... lek przeciwbólowy i tyle . Nikogo nie obchodzi
na co może być chory pacjent , chodzi o to aby nie zawracał
im głowy.... Kogo obchodzi , że nagle ktoś ma zawroty głowy i zachowuje się tak jak po spożyciu alkoholu ? Że nie może normalnie funkcjonować i pracować ? Na to nie ma leku ,
który możemy zastosować samodzielnie skoro specjaliści ponoć są bezradni a na takie ,,głupoty '' nie chcą kłaść na oddział i szukać przyczyn choroby a później leczyć ......
Więc o czym tu mówić ?
Gdzie jest ich ta ważna przysięga ?!
Sorki ale zbulwersowałam się.......tą znieczulicą itd..... nie chcę się zagalopować.
Siebie pomijam ale mój syn ślepnie a nie ma nawet 30-u
lat ....i co ? Medycyna naturalna ? Zioła ?
Nie mam siły i słów... cierpię . Dobranoc .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 28-12-2016, 11:11
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Dańciu- czasy Judymów dawno sie skonczyly. Skladalismy przysiege - jasne- ale w przysiedze tez jest o wynagrodzeniach.Pretensje nie do lekarzy- nauczyliście się narzekac i winę zwalac tylko na nas- a my mamy kontrakty ustalone nie przez nas tylko przez NFZ- a że sa małe?- są- a czy próbowalaś coś zrobić w NFZ, aby zaplacono za Twoją wizyte dodatkowo- na pewno nie- bo lepiej siedziec na d... i narzekac.I rób tak dalej.Nowy system przewiduje likwidację specjalistyki- wiesz co to znaczy?-to jest Wasza tragedia, system przewiduje likwidacje przychodni specjalistycznych- czyli zakladanie przez nas praktyk prywatnych, płacenie przez pacjenta za wszystkie badania, likwidację prawie 50% szpitali(między innymi specjalistyczny szpital leczenia oparzen w Siemianowicach- dopiero nasz protest spowodował skreslenie tego szpitala z listy likwidowanych-ale zostal zakwalifikowany do czwarte grupy dofinansowania- czyli tej najniższej).Narzekajcie, narzekajcie,ockniecie się z reką w nocniku.System jest wzorowany na systemie angielskim-ja już pisalam, ze będac w UK modliłam się, aby nie zachorować. Tak wyglada prawda, i prawda o Hipokratesie...It's all.pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez babciela : 28-12-2016 o 11:16.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 28-12-2016, 11:15
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Danuto, jeżeli Twoj syn slepnie, moja rada- ładuj go do samochodu i jedz do specjalistycznego osrodka w Czechach- jedyny kraj ktory jakos uporał się z organizacją sluzby zdrowia. NFZ zwraca za leczenie a i leki są dużo tańsze niż u nas. Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez babciela : 29-12-2016 o 11:20.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 29-12-2016, 11:28
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Jeszcze jedno dla chorych na raka-trzy ośrodki w Europie-Czechy, Niemcy(Monachium- uwaga- leczy polski lekarz)leczą nową rewelacyjną metodą skierowaną tylko na chore miejsce. nalezy uzyskac opis swojej choroby, otrzymac pozwolenie NFZ- latwo uzyskać- bo w Polsce dopiero pracuja nad otwarciem takiego ośrodka pod Krakowem, musi byc zgoda konsultanta krajowego, lub wojewódzkiego od spraw radioterapii i papiery wysłac do Monachium. Korzystajcie z olbrzymiej szansy wyleczenia raka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 29-12-2016, 11:51
~gość: 178.43.38.xxx's Avatar
~gość: 178.43.38.xxx
 
Posty: n/a
Post

Można jeść kilogramy cytryn, czosnku, pić miód, robić napary z głogu (albo nalewki) i innych naturalnych zdrowych owoców, ale skoro są dostępne kompleksowe suplementy w aptekach to dlaczego z nich nie korzystać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 29-12-2016, 12:44
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

I dalej-prosze otworzyc strone- Centrum Protonoterapii- dr Andrzej Wozniak- Monachium
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 29-12-2016, 16:05
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

jezeli ktoś już zachorował na raka żadne suplementy diety nie pomogą.Warzywa i owoce sa metodami zapobiegającymi rozwojowi Ca, ale dobrze przed tym swoistym leczeniem zrobić badania genetyczne. Prosze pamietac, ze jestesmy krajem o największym zanieczyszczeniu środowiska!!!!!- i niestety znajdujemy sie w czołówcw zachorowan na to świnstwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 05-01-2017, 17:57
~gość: 77.46.2.xxx's Avatar
~gość: 77.46.2.xxx
 
Posty: n/a
Post

Najlepsze witaminy to te naturalne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 07-01-2017, 01:31
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 118
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Danuto, jeżeli Twoj syn slepnie, moja rada- ładuj go do samochodu i jedz do specjalistycznego osrodka w Czechach- jedyny kraj ktory jakos uporał się z organizacją sluzby zdrowia. NFZ zwraca za leczenie a i leki są dużo tańsze niż u nas. Pozdrawiam
Babcielu , przepraszam jeśli uraziłam Cię ale zrozum , proszę i mnie , człowiek zrozpaczony ma żal do wszystkich ,
nawet do Boga .
Odnośnie tego ośrodka w Czechach - masz jakiekolwiek
namiary ? Jeśli mogłabyś mi w tym pomóc , będę bardzo
wdzięczna , pozdrawiam.....
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 07-01-2017, 20:21
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Danuto- napisz na priv, co Twojemu synowi dolega- może cos poradzimy- nie jest to SM?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 07-01-2017, 21:20
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 118
Domyślnie

Babcielu , odezwę się do Ciebie na PW ale jak dotąd to jest
podejrzenie jaskry , pomijam astygmatyzm gdyż to raczej
genetyczne bo astygmatyzm mam ja i obaj synowie .
Zanim co - dziękuję za chęć pomocy i pozdrawiam .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 07-01-2017, 21:40
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Danusiu- OK- czekam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.