menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Kuchnia, kulinaria
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 16-03-2021, 11:01
marta60's Avatar
marta60 marta60 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 430
Domyślnie Czy gotowanie mozna polubić?


Czy gotowanie można polubić i da się go nauczyć? Ja nienawidzę gotować i wstyd mi że moja kuchnia jest taka słaba poproszę o wszelkie kulinarne rady, jakieś przepisy must have typu rosół, którego też nawet nie potrafię dobrze ugotować
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 16-03-2021, 11:51
Simma Simma jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2019
Miasto: Lublin
Posty: 487
Domyślnie

Warto nauczyć się kilku ""pokazowych"" przepisów z prostych składników.
Wtedy będzie ważna ich jakość. Sos pomidorowy inaczej będzie smakował z dobrych pomidorów albo dobrej passaty, a inaczej z kwaśnego przecieru.
Warto zrobić sobie plan, tzn. mieć już naszykowane produkty i wstawiać je tak, żeby wyszło jak najszybciej, np. wstawić już ryż, a w tym czasie szykować surówkę.
Nie żałować przypraw, poza solą- chyba że ktoś nie lubi ziół albo pikantnych rzeczy
Nie cierpię gotować, ale mój mężczyzna na szczęście potrafi

Swoją droga polecam również tę stronę https://mojedrinki.pl/ Możesz poczytać sobie tuta o przepisach na dobre drinki
__________________
tak to jest
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 04-05-2021, 10:03
ai$ha ai$ha jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2021
Posty: 29
Domyślnie

Ja akurat dość wcześnie polubiłam gotowanie i teraz przychodzi mi to z łatwością. Chociaż wiadomo, początki bywały różne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 24-10-2021, 19:01
PaniJadwiga PaniJadwiga jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 15
Domyślnie

Gotowanie można polubić i raczej trzeba w dzisiejszych czasach. Dobrze to pokazały ostatnie miesiące gdzie panika wśród wielu ludzi była ogromna. Doskonale to zobrazowały media społecznościowe na których jednym z najbardziej popularnych tagów było właśnie gotowanie. W gruncie rzeczy nie ma się czego bać bo niektórym się wydaje jakby ta umiejętność była totalnie poza zasięgiem. Podstawą jest zaczynanie od prostych przepisów typu śniadanie - https://uwielbiam.pl/przepis/rollsy-...go-z-cynamonem Pozwoli to na zdobycie doświadczenia oraz przekonanie się co do swoich możliwości. Z czasem oczywiście trzeba zwiększać stopień trudności.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 01-11-2021, 13:09
Regina65 Regina65 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Poznań, Polska
Posty: 64
Domyślnie

Gotowanie nie jest trudne. Trzeba zacząć powoli od prostych przepisów, a gwarantuje, że można szybko załapać bakcyla. Ja gotuję codziennie i uwielbiam to robić. Moje patelnie kuchenne wymagają już wymiany. Od lat na nich smażę. Dzieci jak przychodzą to zawsze mi o tym przypominają. Muszę znaleźć jakiś dobry komplet. A słyszałyście o patelniach kamiennych https://www.indelo.pl/patelnie-kamienne-cat-348 ? Może taką sobie sprawić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 29-03-2022, 16:38
zuzia.gola zuzia.gola jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: kielce
Posty: 240
Domyślnie

Ja odkąd zaczęłam sama gotować to polubiłam to i obiady zawsze robię dla mojej rodziny, desery też. Dziś ten https://gerlach.pl/jak-przygotowac-p...niaki-z-zioami przepis wypróbowuję bo widziałam że znajoma polecała w wiadomości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 25-01-2023, 13:31
kordianka kordianka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 193
Domyślnie

Nigdy nie polubiłam i już chyba nie polubię. Bywa, że gotuję jak muszę, ale nie robie tego z uśmiechem na ustach, a w ręku musi być obowiązkowo ksiażka kucharska (a i tak wychodzi średnio). Moja rodzina korzysta z cateringu https://www.gastroteam.pl/, ale nie takiego dietetycznego tylko zamawiamy normalne dania obiadowe w przystępnych cenach, zawsze świeże i smaczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 25-01-2023, 14:02
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 791
Domyślnie

WITAM WAS.
Ja już wolę sobie ugotować . Przynajmniej wiem co jem. W tym kupnym jedzeniu nie ma tych ziół , dodatków. Jadłem po rożnych knajpach . W tej chwili jestem na emeryturze . Lubię gotować , i gotuje sobie a co mam ochotę.

Pozdrawiam miło was
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
gotowanie Faldony Kuchnia, kulinaria 10 04-08-2022 22:23
Komputer - poznać i polubić Stefan eSenior 1361 06-07-2022 11:24
Mozna i tak . senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 27 09-01-2009 17:22
Czy mozna i jak zostac swietym ? senior A.P. Społeczeństwo - wątki archiwalne 74 04-12-2008 15:01
Co zrobic aby mozna bylo wysylac prywatne wiadomosci Mar-Basia eSenior 24 17-08-2008 04:34

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.