menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2021  
Nieprzeczytane 06-10-2020, 22:24
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Zapewne wiesz, że pielegniarka /choćby w Niemczech/ zarobi sporo więcej za dużo mniej roboty.
Znam takie kobitki, które pracują na Zachodzie jako opiekunki starszych ludzi dojeżdżając na kilkanaście tygodni do klienta.

Poczekaj jeszcze trochę a zobaczysz co się będzie działo. Okazuje się, że w DPS-ach jest lub było dużo starowin z Juesej, bo u nas było taniej i w miarę dobrze, bo za dolce. Teraz jak się rodziny dowiedzą, że personelu nie ma bo chory albo dał drapaka to zaczną się procesy o milionowe odszkodowania.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2022  
Nieprzeczytane 07-10-2020, 09:51
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Poczekaj jeszcze trochę a zobaczysz co się będzie działo. Okazuje się, że w DPS-ach jest lub było dużo starowin z Juesej, bo u nas było taniej i w miarę dobrze, bo za dolce. Teraz jak się rodziny dowiedzą, że personelu nie ma bo chory albo dał drapaka to zaczną się procesy o milionowe odszkodowania.

Pewnie masz rację, bo czyż nie klassyk pisał, że jeden AMERYKAN z Kicago na piechotę do domu gdzie Dunajec wracał , bo mu dudków szkoda było na bilet.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2023  
Nieprzeczytane 07-10-2020, 10:28
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Będzie 5 lat paki? Czy rozejdzie się po kościach?

Cytat:
Zastępca prokuratora okręgowego w Przemyślu prok. Beata Starzecka przekazała, że na postawienie zarzutów mężczyźnie pozwolił zebrany materiał dowodowy.

- Jak ustalono, Mariusz S. trzymał dwa psy rasy amerykański pitbulterier, czyli tej uznanej za agresywną i niebezpieczną, bez wymaganego pozwolenia, bez zapewnienia im warunków bezpiecznego bytowania. Nie zabezpieczył również dzieci i innych osób przed dostępem do tych zwierząt - powiedziała prok. Starzecka.

Tak sobie myślę, że wokół byli jacyś sąsiedzi, jacyś policjanci jacyś aktywiści i dobrzy ludzie i NIKT nie widział, że te zdegenerowane genetycznie psy to odbezpieczone granaty na czterech łapach?
Dopiero trzeba było żeby zagryzły dziecko, żeby się oburzono?
A .... ustawa jest. Tylko po co ona dobrym ludziom?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2024  
Nieprzeczytane 07-10-2020, 20:50
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

A tera cuś ku pokrzepieniu serc i ducha

Cytat:
47-latek będąc pod wpływem alkoholu przewrócił się na torowisku i zasnął między szynami w Kozłowie (woj. małopolskie).

Przejechał nad nim pociąg relacji Kraków – Gdynia.

Mężczyzna nie odniósł jednak żadnych obrażeń
.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2025  
Nieprzeczytane 08-10-2020, 19:41
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
A tera cuś ku pokrzepieniu serc i ducha

No popatrz, jeszcze młody chłop i się przewrócił. Trzymał się torów bo wiedział, że nie zabładzi
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2026  
Nieprzeczytane 08-10-2020, 19:47
ariadna's Avatar
ariadna ariadna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Szczecin
Posty: 166
Domyślnie

Prokurator nie wznowi umorzonego śledztwa w sprawie gwałtów prez syna Jacka Kurskiego.
Kto stanie po stronie ofiary?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2027  
Nieprzeczytane 09-10-2020, 09:44
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał ariadna
Prokurator nie wznowi umorzonego śledztwa w sprawie gwałtów prez syna Jacka Kurskiego.
Kto stanie po stronie ofiary?

Czyli zrobili "gwałt zbiorowy"
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2028  
Nieprzeczytane 09-10-2020, 10:23
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Czyli zrobili "gwałt zbiorowy"

Jak to dygnitarze PiSu mają w zwyczajach.... w końcu zaczęli od gwałtu na KONSTYTUCJI to co im tam jakaś kobita.
Jak co to tate Jacek załatwi dyspensę, albo inne rozgrzeszenie.
A prokurator co miał zrobić?... Kiedy na widoku
trawka i odstawka
albo szanse na awanse

wybrał co trza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2029  
Nieprzeczytane 14-10-2020, 20:55
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Koronawirus wśród biskupów. Rzecznik KEP: trudno powiedzieć, gdzie jest źródło zakażenia

- Tylko część z zakażonych biskupów brała udział w Zebraniu Plenarnym KEP w Łodzi. Nie jest łatwo jednoznacznie określić, gdzie znajduje się źródło zakażeń - prawdopodobnie jest ich wiele. Nad tym pracują obecnie służby sanitarne - powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2030  
Nieprzeczytane 14-10-2020, 23:21
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cała "impreza" była w moim mieście....spali w hotelu , jedli , pili itd, itp...ciekawe ile osób z obsługi się zaraziło. Nie mam wiadomości na ten temat bo mam teraz czym innym głowę zajętą ale z pewnością kogoś zarazili

Cytat :

SampleFot. Archidiecezja Łódzka
Wyzwania duszpasterskie Kościoła w Polsce były głównym tematem zakończonego dziś 387. zebrania plenarnego Episkopatu Polski, które odbyło się 5 i 6 października w Łodzi i Pabianicach. Po raz pierwszy biskupi omawiali różne problemy w grupach problemowych, poświęconych m. in. strategii wobec pandemii, przemianom kulturowym, obecności Kościoła w sferze społeczno-politycznej czy komunikacji medialnej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2031  
Nieprzeczytane 15-10-2020, 09:14
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Tak się zastanawiam z letka, po co - tym starym chłopom w gruncie rzeczy- przychodziło do osiwionych czaszek klepać wiadra bzdetów skierowanych ku "owieczkom i barankom" im uległych?

Chyba że te balety z virusem to ostatnie balety na Titanic'u.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2032  
Nieprzeczytane 15-10-2020, 09:51
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Po wpisaniu hasła "koronawirus w kościele" okazuje się, że jest już w prawie 100-u parafiach i tak wierni biorą do ust wirusa. Czy tak najlepiej?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2033  
Nieprzeczytane 15-10-2020, 10:12
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Po wpisaniu hasła "koronawirus w kościele" okazuje się, że jest już w prawie 100-u parafiach i tak wierni biorą do ust wirusa. Czy tak najlepiej?

to powtórzę..... CHCĄ to biorą.
To jak z granatem... wyciągniesz zawleczkę, zwolnisz "łyżkę"
i .... wiesz co będzie.

Skoro MY wiemy i skoro te dawce virusa wiedzą i biorce też, to nie widzę powodu, żeby się o nich martwić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2034  
Nieprzeczytane 15-10-2020, 11:15
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37

Skoro MY wiemy i skoro te dawce virusa wiedzą i biorce też, to nie widzę powodu, żeby się o nich martwić.

Jak to nie martwić i pozwalać aby durnie sr*li do wentylatora od klimy???
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2035  
Nieprzeczytane 15-10-2020, 11:32
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Jak to nie martwić i pozwalać aby durnie sr*li do wentylatora od klimy???

W tym przypadku wyznaję darwinizm.
Nie mój wentylator i nie na mnie z tego lokum poleci.

Z innych miejsc może, ale o to jest mniej.
Sąsiedzi i sąsiadki też w tej konkurencji się oszczędzają.... na to wygląda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2036  
Nieprzeczytane 15-10-2020, 12:59
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
to powtórzę..... CHCĄ to biorą.
To jak z granatem... wyciągniesz zawleczkę, zwolnisz "łyżkę"
i .... wiesz co będzie.

Skoro MY wiemy i skoro te dawce virusa wiedzą i biorce też, to nie widzę powodu, żeby się o nich martwić.


Wiesz co Pluto, ja nie martwię się o nich ale martwię się o konsekwencje takiego ich postępowania...
Taka jedna z drugą babcia czy dziadek podczas pobytu w kościele przyjmie takiego "wirusa" po czym wróci do domu i przytuli swoje wnuki które kolejnego dnia pójdą do przedszkola czy szkoły i w rezultacie mamy to co mamy ....na dziś ponad 8000 !!!!!! zarażonych , ile będzie jutro czy pojutrze jedynie pan Bóg wie
Nie mam nic przeciwko kościołowi ( ja nie chodzę bo....) , nie mam nic przeciwko wierzącym ( jestem ale nie jestem fanatyczką religijną ) ale uważam, że ograniczenia powinny dotyczyć albo wszystkiego albo niczego. I tak według mnie to wszystko "kupy się nie trzyma" i tylko ten co będzie miał więcej szczęścia to jakoś przez to przejdzie.
Służba zdrowia rozłożona na łopatki a rząd zwala winę na lekarzy ....poczekamy jeszcze trochę a będzie, że to wina Tuska
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2037  
Nieprzeczytane 15-10-2020, 14:48
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.
[size="3"][b][i]Wiesz co Pluto, ja nie martwię się o nich ale martwię się o konsekwencje takiego ich postępowania...
Taka jedna z drugą babcia czy dziadek podczas pobytu w kościele przyjmie takiego "wirusa" po czym wróci do domu i przytuli swoje wnuki które kolejnego dnia pójdą do przedszkola czy szkoły i w rezultacie mamy to co mamy ....na dziś ponad 8000 !!!!!! zarażonych , ile będzie jutro czy pojutrze jedynie pan Bóg wie ......]

Masz rację, Jarek ma rację i rzec można że .....wszyscy mamy rację.
Tylko jest problem, że nasza racja jest mniejsza niż racja nawiedzonych.

Sam niedawno za familijnego wroga się zrobiłem, bo dałem wygawor takiej /z zestawu emerytalnego/ co jednym autobusem do pociągu, potem drugim na cmentarz i jeszcze dwoma na kolejny i z powrotem ... I możesz tłumaczyć, że nieboszczyki szacowne bez takiej wizyty przeżyją, że można u siebie znicz ku pamięci zapalić a nawet chryzantemę kupić i zdalnie dedykować... Nie ... da rady.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2038  
Nieprzeczytane 15-10-2020, 16:17
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Ale takie cuś z Ameryki jest ciekawe...

Cytat:
Czarne chmury nad Tadeuszem Rydzykiem. Amerykańskie Centrum Szymona Wiesenthala wszczęło procedury, mające doprowadzić do zakazania mu głoszenia kazań i prowadzenia zbiórek pieniężnych na terytorium USA.

W Kanadzie z kolei złożono skargę do ministerstwa skarbu, by odebrać jego organizacjom status charytatywny.

A to może ..... zaboleć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2039  
Nieprzeczytane 15-10-2020, 16:43
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

A co powiecie na to... stulecie ku czci

Cytat:
Kulminacyjne wydarzenia rozpoczną się w niedzielę o 16:45 - wtedy na wadowickim rynku ma rozpocząć się "nabożeństwo dziękczynne za życie i pontyfikat Jana Pawła II" prowadzone przez księży z wadowickiej Bazyliki. Niecałą godzinę później na scenę wejdą artyści - m.in. Halina Mlynkova, Kasia Moś, Piotr Cugowski, Łukasz Zagrobelny, Golec uOrkiestra, Arka Noego czy Mała Armia Janosika. Koncert będzie transmitowany na antenie publicznego nadawcy. Wydarzenie poprowadzi Artur Żmijewski, który wciela się rolę "Ojca Mateusza" w jednym z popularniejszych seriali stacji.

Z aktualnych danych z powiatu wadowickiego dowiadujemy się, że na jej terenie znajduje się 735 osób zakażonych koronawirusem (oraz 3 wykazane przez inne województwo). Przymusową kwarantanną objęte są 673 osoby.

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus...4904282802816a
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2040  
Nieprzeczytane 15-10-2020, 17:11
ariadna's Avatar
ariadna ariadna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Szczecin
Posty: 166
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Gdzieś zapodziała się koleżanka Magda.A ku naszej rozpaczy rozpaczy, a tak dokładnie rozliczała urzędników Trzaskowskiego a tu takie buty



https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/posl...-widmo-4711655
Może nie pamięta hasła?
A mogłaby nam wiele wyjaśnić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasze i nie nasze kwiaty w naszym obiektywie Mar-Basia Fotografia 4866 17-11-2020 15:44
. . . Nasze i nie tylko nasze PPSy - exe - flash. . . cz. 3. tar-ninka Hobby, pasje 2837 25-10-2020 12:24
Ubezpieczenie (prawie) od wszystkiego - komentarze 81.190.208.xxx Ogólny 2 25-03-2019 21:16
Drogi Panie ...Ułóż Zdanie.. Lila Humor, zabawa - wątki archiwalne 182 20-06-2008 23:32
Uzależnienie od sprawdzania wszystkiego .Pomocy Heniek52 Uzależnienia 17 09-10-2007 23:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:48.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.