menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2001  
Nieprzeczytane 25-05-2015, 17:01
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Większość seniorów zaangażowanych w inicjowane "od czasu do czasu" medialne spory PO -PiS emocjonalnie podchodzi do tego wyboru które w ramach ogólnopolskiego JOW dokonało społeczeństwo. Został wybrany nowy Prezydent i dla tych co na niego nie głosowali muszą przyjąć do wiadomości że była to wola większości.

Zostaliśmy w minionym okresie przyzwyczajeni do sporów Prezydent - Rząd i destrukcyjnej działalności w wzajemnym blokowaniu się w myśl teorii teorii , czym gorzej w Polsce tym lepiej dla mnie. Trudno obecnie wyrokować czy snuć teorie jak to będzie wyglądało w najbliższej przyszłości.Proponuję optymistycznie spojrzeć na czas który nam został do wyborów parlamentarnych bo to one zadecydują w jakim kierunku podążymy.

Młodzi ludzie chcieli zmiany i ją dokonali znudziło im się kombatancka retoryka myśmy w 1989 tak samo poparli solidarność i dokonaliśmy zmian.To samo stało się w 2015 roku młode nowe pokolenie dało o sobie znać , zobaczymy czy przy swoich poglądach wytrzymają do wyborów parlamentarnych i znowu nas zaskoczą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2002  
Nieprzeczytane 26-05-2015, 11:12
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Obecny Prezydent Elekt Duda powinien bardziej myśleć nad tym co robi i że jego wizerunek populisty na świecie musi ulec zmianie bo nas to jako obywateli zaczyna kosztować zwyżką waluty , który przychodzi nam kupić w kantorze . Nikt nie lubi tracić pieniędzy a szczególnie kapitał międzynarodowy. Poza obywatelami jest jeszcze sprzedaż obligacji by utrzymać kraj bo budżet uchwalony przez PO-PSL-PiS-SLD-RP uwzględniał deficyt i pożyczki pieniędzy na rynkach międzynarodowych.Wiedziały gały bo glosowały.Węgry to nie Polska wystarczy porównać ilość mieszkańców.Z Węgier też ludzie wyjechali podobnie jak z Polski , W Anglii pracują też z polakami http://www.finanse.mf.gov.pl/documen...sp_2015_03.pdf

Janusz Szewczak - http://e-wpis.pl/pl/1432109498 Główny Ekonomista SKOK Projekty Andrzeja Dudy są łatwe do sfinansowania .Jednak kapitał międzynarodowy nie jest przekonany argumentom Janusza Szewczaka i informacji wczorajszej w TV o modlitwach Naszego Prezydenta Elekta Dudy na Wawelu i w Częstochowie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2003  
Nieprzeczytane 27-05-2015, 09:04
barry's Avatar
barry barry jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 146
Domyślnie

Ekonomiczna Hydra nadal będzie mącić bo traci łatwy zarobek na Polakach. Czytam i czytam i zastanawia mnie jedno, dlaczego pisze się i powtarza bzdury na temat braku pieniędzy. Pieniadze zawsze są i będą, kwestia co a w zasadzie kto nimi zarządza. Pisałem kiedyś o tym polskim neoniewolnictwie.
Karmi się nas tezami, że brak pieniędzy na emerytury. Ja już kiedyś tłumaczyłem , że trzy miesiące robiłem w 86 roku instalację z rur stalowych. W trzy dni wymieniłem na plastiki,wliczyłem w to gotowe otwory żeby mnie nikt nie zarzucił, że już miałem je gotowe. Emerytura powinna być dla kobiet w wieku 55 a mężczyzn 60 lat. Powinno się pracować 6 godzin dziennie. To źle ułożone zależności ekonomiczne i gospodarcze. O tym już wiedzieli nawet komuniści i pisali w podręcznikach szkolnych. Cztery miliony bezrobotnych, źle zorganizowane struktury państwa, i w zasadzie całego świata. Widać, komuś zależy na tym aby był syf na świecie bo wtedy można sadystycznie czerpać przyjemność z własnej wyższości nad innymi. Zaczynając od miejscowych a kończąc na światowych kacykach i organizacjach. Często nie zdajemy sobie sprawy, że ludzie czerpią z krzywdy innych - przyjemność. Na to nie poradzimy, często z tego nie zdajemy sobie sprawy, ale takie potwory żyją i cieszą się z naszego nieszczęścia. Należy to jednak w miarę możliwości minimalizować.
A dla tych co nadal nie rozumieją - Polska, Europa i świat jest jak zawsze dziurawa dętka. Nie da się jej załatać, bo nie pozwolą ale da się przytkać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2004  
Nieprzeczytane 27-05-2015, 09:17
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał barry
A dla tych co nadal nie rozumieją - Polska, Europa i świat jest jak zawsze dziurawa dętka. Nie da się jej załatać, bo nie pozwolą ale da się przytkać.
Przytkać można w nocy, na chwilę, w dzień na dziurawej nigdzie nie dojedziesz. Chyba, że w jedną stronę. Mnie to nie odpowiada.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2005  
Nieprzeczytane 27-05-2015, 09:54
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał barry
Ekonomiczna Hydra nadal będzie mącić bo traci łatwy zarobek na Polakach. Czytam i czytam i zastanawia mnie jedno, dlaczego pisze się i powtarza bzdury na temat braku pieniędzy. Pieniadze zawsze są i będą, kwestia co a w zasadzie kto nimi zarządza. Pisałem kiedyś o tym polskim neoniewolnictwie.
Karmi się nas tezami, że brak pieniędzy na emerytury. Ja już kiedyś tłumaczyłem , że trzy miesiące robiłem w 86 roku instalację z rur stalowych. W trzy dni wymieniłem na plastiki,wliczyłem w to gotowe otwory żeby mnie nikt nie zarzucił, że już miałem je gotowe. Emerytura powinna być dla kobiet w wieku 55 a mężczyzn 60 lat. Powinno się pracować 6 godzin dziennie. To źle ułożone zależności ekonomiczne i gospodarcze. O tym już wiedzieli nawet komuniści i pisali w podręcznikach szkolnych. Cztery miliony bezrobotnych, źle zorganizowane struktury państwa, i w zasadzie całego świata. Widać, komuś zależy na tym aby był syf na świecie bo wtedy można sadystycznie czerpać przyjemność z własnej wyższości nad innymi. Zaczynając od miejscowych a kończąc na światowych kacykach i organizacjach. Często nie zdajemy sobie sprawy, że ludzie czerpią z krzywdy innych - przyjemność. Na to nie poradzimy, często z tego nie zdajemy sobie sprawy, ale takie potwory żyją i cieszą się z naszego nieszczęścia. Należy to jednak w miarę możliwości minimalizować.
A dla tych co nadal nie rozumieją - Polska, Europa i świat jest jak zawsze dziurawa dętka. Nie da się jej załatać, bo nie pozwolą ale da się przytkać.

Cieniej śpiewa hydra.
Z wywiadu Belki, w którym rozpaczliwie się tłumaczył z nazwania jednego z kandydatów 'komediantem',
wynikało, że banki da się opodatkować, a reszta się znajdzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2006  
Nieprzeczytane 27-05-2015, 11:04
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał barry
Ekonomiczna Hydra nadal będzie mącić bo traci łatwy zarobek na Polakach.
Karmi się nas tezami, że brak pieniędzy na emerytury. . Emerytura powinna być dla kobiet w wieku 55 a mężczyzn 60 lat. Powinno się pracować 6 godzin dziennie. To źle ułożone zależności ekonomiczne i gospodarcze. O tym już wiedzieli nawet komuniści i pisali w podręcznikach szkolnych. Cztery miliony bezrobotnych, źle zorganizowane struktury państwa, i w zasadzie całego świata. Widać, komuś zależy na tym aby był syf na świecie bo wtedy można sadystycznie czerpać przyjemność z własnej wyższości nad innymi. Zaczynając od miejscowych a kończąc na światowych kacykach i organizacjach. Często nie zdajemy sobie sprawy, że ludzie czerpią z krzywdy innych - przyjemność. ... często z tego nie zdajemy sobie sprawy, ale takie potwory żyją i cieszą się z naszego nieszczęścia. Należy to jednak w miarę możliwości minimalizować. .

Nie często tu na forum można przeczytać tak prawdziwe i mądre stanowisko o sytuacji polityczno-ekonomicznej w naszym kraju. W tak krótkim tekście poruszyłeś najważniejsze problemy, które są przyczyną naszego nieszczęścia. Nie ma skutku bez przyczyny. Skutkiem niewłaściwych rządów jest DZIADOSTWO w wielu dziedzinach i brak perspektyw na najbliższą przyszłość. Stąd ucieczka z kraju ponad 2 milionów młodych rodaków. Naród karmiony fałszywą propagandą medialną, i zachłannych ludzi kk, jest w stanie halucynacji, prowadzącej do samozagłady.
Ciągle wzywają pomocy dla chorych dzieci, nędznych rodzin, bezrobotnych itp. Żebractwo nie jest metodą na zlikwidowanie tej patologii.
Jeśli naród nie zmądrzeje i nie oderwie "pomazańców" od żłoba to nie ma nadziei na lepszy los ogółu społeczeństwa.
Jesteśmy świadkami walki o "wykwintny byt" władców. Bagatela, prawica wydała naszych kilkadziesiąt milionów złotych na akcję propagandową dwóch kandydatów. O zgrozo! większość narodu akceptuje takie poczynania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2007  
Nieprzeczytane 27-05-2015, 11:09
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
barry napisał-Emerytura powinna być dla kobiet w wieku 55 a mężczyzn 60 lat
Nie wiem dla czego każesz nam tak długo pracować.Emerytura po 15 latach pracy jak miały służby mundurowe w tym wlicza się studia.Minimalna emerytura 4 800 zł .Bieńkowska zresztą nam powiedziała że tylko głupi pracuje za 6000 zł myślę że nie ma dużo głupków w Polsce. Minimalna emerytura to 0,8 * 6000 =4800.
Wszystko realne jak wygra wybory parlamentarne PiS jest w stanie to zrealizować .Nie potrzeba nawet opodatkowywać banków.
Dodrukować pieniądze , znieść podatki poza VAT , bo z czegoś muszą żyć politycy. Papier mało kosztuje bo możemy wyciąć lasy , są państwowe.Teraz rządzi prawica PO-PiS

A to do pokrzepienia serc ,salony europy .. https://www.facebook.com/slowinskito...type=2&theaterElżbieta Bieńkowska o europośle Michale Bonim: To stary beznadziejny dziad http://www.se.pl/wiadomosci/polityka...ad_612032.html

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 27-05-2015 o 11:29.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2008  
Nieprzeczytane 27-05-2015, 11:35
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Żebractwo nie jest metodą na zlikwidowanie tej patologii.

Piszę o tym uparcie od lat.
Ale my upajamy się wysyłaniem dzieci na ulicę z puszkami,
a za tym kryje się niestety zwykły przekręt.
Choć skapuje co nieco do szpitali.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2009  
Nieprzeczytane 27-05-2015, 13:45
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

[..]"Komisja Europejska nakazała zwrot ponad 10% środków przyznanych Polsce dla grup producenckich ze względu na poważne nieprawidłowości w procesie tzw. uznawania rolniczych grup producenckich, braku weryfikacji biznesplanów grup w tym przede wszystkim szacowania wartości produkcji wprowadzanej przez nie na rynek (...) Kontrola KE obejmowała okres od 3 marca 2009 roku do końca grudnia 2012 roku, co więcej w tym czasie polski minister rolnictwa był informowany przez nią o nieprawidłowościach, nie było jednak na to żadnej reakcji."[..]

Jak zwykle zapłacą polscy podatnicy .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2010  
Nieprzeczytane 27-05-2015, 18:11
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Cytat:
Euforia w naszym obozie po zwycięstwie Andrzeja Dudy nadal trwa. Jednak popsuję trochę te nastroje kilkoma uwagami. Sprzyjają im wydarzenia z ostatnich dni kampanii oraz komentarze po ogłoszeniu zwycięstwa Andrzeja Dudy. Niezbicie dowodzą one, że będziemy obserwowali powtórkę z „przemysłu pogardy”.
ciąg dalszy:

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/24...-andrzeja-dudy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2011  
Nieprzeczytane 27-05-2015, 18:37
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Cytat:
Andrzej Duda: Panie Premierze! Panowie Ministrowie! Panie Prokuratorze Generalny! Kariera..

Machina pogardy się uruchomi.
Słowa wypowiedziane kilka lat wstecz, teraz mają zupełnie inne znaczenie.
Wtedy Pan Duda był posłem. Dziś jest Prezydentem a to jest różnica.

https://www.youtube.com/watch?v=8swuufMAL78

sporo spraw trzeba będzie wyjaśnić i wsadzić do kicia by nie szkodzili wiecej, by szubrawcy nie czuli się bezkarni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2012  
Nieprzeczytane 27-05-2015, 18:52
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał jacek956
Machina pogardy się uruchomi.
Słowa wypowiedziane kilka lat wstecz, teraz mają zupełnie inne znaczenie.
Wtedy Pan Duda był posłem. Dziś jest Prezydentem a to jest różnica.

https://www.youtube.com/watch?v=8swuufMAL78

sporo spraw trzeba będzie wyjaśnić i wsadzić do kicia by nie szkodzili wiecej, by szubrawcy nie czuli się bezkarni.

Czytałeś, jak błazen mandat wygasił w PE nowemu prezydentowi?

http://wpolityce.pl/polityka/246152-...es-pajacowanie

Cytat:
To, co robił marszałek Sikorski, to jest pajacowanie. Facet na Twitterze wysyła wiadomość, że on komuś coś wygasił… Sikorski zdaje się nie rozumie przepisów. Gdyby przeczytał to wiedziałby, że on nie ma żadnych uprawnień do wygaszania mandatu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2013  
Nieprzeczytane 27-05-2015, 19:03
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Czytałeś, jak błazen mandat wygasił w PE nowemu prezydentowi?

http://wpolityce.pl/polityka/246152-...es-pajacowanie

Starają się jak mogą, by ośmieszyć i zmarginalizować.
Mają się czego bać.
Pan Prezydent Elekt Andrzej Duda ma za sobą nas.
Nas! -zwykłych prostych ludzi mających dość pychy, arogancji i buty przedstawicieli obecnej władzy

Boże Wszechmogący! - chroń Naszego Prezydenta Andrzeja Dudę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2014  
Nieprzeczytane 27-05-2015, 19:08
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Amen!

To inna Polska, dlatego tak pieją.

Aproposikiem lecąc, powtórzę plotkę jaka krąży po necie,
a mianowicie, że Pan Prezydent jeszcze urzędujący ma zamiar podjąc się pracy seksera u specjalistów od kur.
Oczywiście po wygaszeniu działalności.

Jak sądzisz, czy to może być prawda?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2015  
Nieprzeczytane 27-05-2015, 19:23
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Amen!

To inna Polska, dlatego tak pieją.

Aproposikiem lecąc, powtórzę plotkę jaka krąży po necie,
a mianowicie, że Pan Prezydent jeszcze urzędujący ma zamiar podjąc się pracy seksera u specjalistów od kur.
Oczywiście po wygaszeniu działalności.

Jak sądzisz, czy to może być prawda?



No jeśli to byłaby prawda, to żal tych małych stworzonek.

https://www.youtube.com/watch?v=qZSw4UPPtnM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2016  
Nieprzeczytane 27-05-2015, 19:30
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie



Wszystkie kabarety czekają na naszego Pana Prezydenta Komorowskiego.

A tak poważnie, przegrał także dzięki jutuberom.

I zobacz Jacku, jak zaledwie chyba 3 miesiące zachwycano się na tym forum pomysłem TS.
Jaka świetlana przyszłość się rysowała; Jarosław jako podsądny i z nadzieją na celę.
A tymczasem...

Cytat:
Bartłomiej Sienkiewicz jest już poza rządem. Ale rozumiem, że gdyby pana informacje się potwierdziły, byłyby podstawy do pociągnięcia go do odpowiedzialności?

To jest wyjątkowa historia. PiS chciał w tej sprawie zwołania jednodniowego posiedzenia Sejmu. W sytuacji, gdyby ten scenariusz się potwierdził, to mówimy nie tylko o odpowiedzialności karnej, ale i przed Trybunałem Stanu.

http://wpolityce.pl/polityka/246126-...zym-polaczkiem


A tak pięknie paliła się budka pod ruską ambasadą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2017  
Nieprzeczytane 27-05-2015, 19:37
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila


Wszystkie kabarety czekają na naszego Pana Prezydenta Komorowskiego.

A tak poważnie, przegrał także dzięki jutuberom.

I zobacz Jacku, jak zaledwie chyba 3 miesiące zachwycano się na tym forum pomysłem TS.
Jaka świetlana przyszłość się rysowała; Jarosław jako podsądny i z nadzieją na celę.
A tymczasem...



http://wpolityce.pl/polityka/246126-...zym-polaczkiem


A tak pięknie paliła się budka pod ruską ambasadą.

Ciekawe co na to apologeci obecnej władzy

Ciekawi mnie, bo przecież są "specami" od przemian prawdy w kłamstwo a kłamstwa w prawdy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2018  
Nieprzeczytane 27-05-2015, 19:42
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Jacku dla Ciebie...z netu rzecz jasna.

Cytat:
Wewnętrzni Moskale. Cóż za znakomity termin! Użył go właśnie Jarosław Marek Rymkiewicz.
Używajmy go.
Używajmy na co dzień.
Oddaje rzeczywistość lepiej, niż słowo postkomuniści.
Pisarz, którego próbowano przekupić najpierw Nagrodą Nike,
a następnie wikłać w proces mający pokazać, gdzie jest jego miejsce w kraju,
o którym była wicepremier Bieńkowska stwierdza, że jedynie idiota może pracować za 6 tysięcy miesięcznie.

Żona ministra Drzewieckiego kradnie w amerykańskim sklepie, choć można się domyślać, że na szynkę jej nie brakuje.
Minister sprawiedliwości Grabarczyk fałszuje podpis, aby wejść w posiadanie broni.
Inny, bodaj najbardziej pretensjonalny minister w rządzie Tuska, Sławomir Nowak „zamienia się z kolegami” zegarkami, sam posiadając jeden o wartości setek głosów ludzi bezdomnych biorących masowo udział w wyborach w rejonie Warszawa-Śródmieście.
Prezydent tego zaś miasta miesiącami wtulona jest w pomnik żołnierzy Armii Czerwonej.
Niech to nikogo nie dziwi.
Przyniosła jej ta armia przecież wolność i dobrobyt.

Prezydent kraju zaprasza do współrządzenia grupę komunistycznych bandziorów, z generałem, który zbezcześcił mundur takich, jak rotmistrz Pilecki, czy major Łupaszko.
Dlatego właśnie ten termin Rymkiewicza.
Stad precyzyjne określenie tego, kogo w okresie przedrozbiorowym nazywano rublochlapem.

Jak Rymkiewicz pisze, wewnętrzni Moskale nie znikną z dnia na dzień.
Zewrą raczej szeregi.
Będą szli trzymając się pod ręce.
Parami. Jak do odtańczenia kozaka.
Dalej bratcy w prisiudy!
Wajda z generałem Izydorczykiem.
Olbrychski z generałem Czempińskim.
Olejnik - jak to już bywało - z Urbanem.
Kwaśniewski z Millerem idą w ślinę.
Jest i młodzież. Sędzia Tuleja z generałem Kiszczakiem. Będą nieśli transparent: W jedności siła.
Nie będzie już wśród nich zamordowanego - wiele na to wskazuje - generała Petelickiego.
Ale będzie ich wielu. Tysiące. Tysiące wewnętrznych Moskali, którzy robi wszystko, aby Polska nie stała się Polska.
Żeby Polska była krajem z definicji chorym, zdegenerowanym i pełnym poczucia winy.
Tę winę będą przekładać światu filmowcy sponsorowani przez Instytut Sztuki Filmowej.
Nowy Hollywood prowadzony niegdyś przez etatowego oficera KGB Aleksandra Forda - wolał jednak odbierać sobie życie na Florydzie - to więcej, niż kreowanie świata.
To guma do żucia dla oczu, które nie chcą widzieć. To beckettowska studnia, do której wrzuca się wszystko, co w historii Polski było ważne.
Poczynając od krzyża. Nie przypadkiem gorliwy redaktor pewnego pisma usunął go z Giewontu.
Raził. Przesłaniał widok rublochlapowi.
Kaleczył przestrzeń publiczna. Odrażający jest dla tych idących w kozackie prisiudy.
Śmierdzi konfederacją barską i powstaniem warszawskim. Starzy i młodzi wewnętrzni Moskale. Zmierzymy się z nimi jesienią. Będzie to walka o wszystko.

To pisał ''kukizowiec''.
Kibol tak zwany.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2019  
Nieprzeczytane 27-05-2015, 21:24
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
Jacek956 napisał-Ciekawe co na to apologeci obecnej władzy..Ciekawi mnie,
Jacku weź zimny okład i do ręki Konstytucje będziesz wiedział jakie uprawnienia ma Prezydent RP .Piszesz :Elekt Andrzej Duda ma za sobą nas.
Nas! -zwykłych prostych ludzi
, tu masz zupełną rację.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2020  
Nieprzeczytane 27-05-2015, 21:32
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Jacku dla Ciebie...z netu rzecz jasna.

Cytat:
Wewnętrzni Moskale. Cóż za znakomity termin! Użył go właśnie Jarosław Marek Rymkiewicz.
Używajmy go.
Używajmy na co dzień.
Oddaje rzeczywistość lepiej, niż słowo postkomuniści.
Pisarz, którego próbowano przekupić najpierw Nagrodą Nike,
a następnie wikłać w proces mający pokazać, gdzie jest jego miejsce w kraju,
o którym była wicepremier Bieńkowska stwierdza, że jedynie idiota może pracować za 6 tysięcy miesięcznie.

Żona ministra Drzewieckiego kradnie w amerykańskim sklepie, choć można się domyślać, że na szynkę jej nie brakuje.
Minister sprawiedliwości Grabarczyk fałszuje podpis, aby wejść w posiadanie broni.
Inny, bodaj najbardziej pretensjonalny minister w rządzie Tuska, Sławomir Nowak „zamienia się z kolegami” zegarkami, sam posiadając jeden o wartości setek głosów ludzi bezdomnych biorących masowo udział w wyborach w rejonie Warszawa-Śródmieście.
Prezydent tego zaś miasta miesiącami wtulona jest w pomnik żołnierzy Armii Czerwonej.
Niech to nikogo nie dziwi.
Przyniosła jej ta armia przecież wolność i dobrobyt.

Prezydent kraju zaprasza do współrządzenia grupę komunistycznych bandziorów, z generałem, który zbezcześcił mundur takich, jak rotmistrz Pilecki, czy major Łupaszko.
Dlatego właśnie ten termin Rymkiewicza.
Stad precyzyjne określenie tego, kogo w okresie przedrozbiorowym nazywano rublochlapem.

Jak Rymkiewicz pisze, wewnętrzni Moskale nie znikną z dnia na dzień.
Zewrą raczej szeregi.
Będą szli trzymając się pod ręce.
Parami. Jak do odtańczenia kozaka.
Dalej bratcy w prisiudy!
Wajda z generałem Izydorczykiem.
Olbrychski z generałem Czempińskim.
Olejnik - jak to już bywało - z Urbanem.
Kwaśniewski z Millerem idą w ślinę.
Jest i młodzież. Sędzia Tuleja z generałem Kiszczakiem. Będą nieśli transparent: W jedności siła.
Nie będzie już wśród nich zamordowanego - wiele na to wskazuje - generała Petelickiego.
Ale będzie ich wielu. Tysiące. Tysiące wewnętrznych Moskali, którzy robi wszystko, aby Polska nie stała się Polska.
Żeby Polska była krajem z definicji chorym, zdegenerowanym i pełnym poczucia winy.
Tę winę będą przekładać światu filmowcy sponsorowani przez Instytut Sztuki Filmowej.
Nowy Hollywood prowadzony niegdyś przez etatowego oficera KGB Aleksandra Forda - wolał jednak odbierać sobie życie na Florydzie - to więcej, niż kreowanie świata.
To guma do żucia dla oczu, które nie chcą widzieć. To beckettowska studnia, do której wrzuca się wszystko, co w historii Polski było ważne.
Poczynając od krzyża. Nie przypadkiem gorliwy redaktor pewnego pisma usunął go z Giewontu.
Raził. Przesłaniał widok rublochlapowi.
Kaleczył przestrzeń publiczna. Odrażający jest dla tych idących w kozackie prisiudy.
Śmierdzi konfederacją barską i powstaniem warszawskim. Starzy i młodzi wewnętrzni Moskale. Zmierzymy się z nimi jesienią. Będzie to walka o wszystko.

To pisał ''kukizowiec''.
Kibol tak zwany.


Dzięki
Nic dodać i nic ująć.
Ci ludzie robią swoją krecią antypolską robotę za "trzydziesci kopiejek" i "trzydzieści fenigów" Wdzięczni za ochłap i nieświadomi utraconej pełnej miski.
Niczym analfabeci, których gdy nauczono czytać dano im pisma piszace o nich jak o mędrcach i dziś niczym dzwony głoszą swoją wiedzę o ich własnej pysze i arogancji nieświadomi własnego ubóstwa intelektualnego.
Ciemnogród szafujący frazesami, cytatami filozofów wyjętych z kontekstu, nie dopuszczający nawet do nanosekundy myśli faktu, że są głupcami i pośmiewiskiem w rzeszach prostych skromnych ludzi, mających pokorę i mądrość świadomości mądrzejszych niż oni.
Pseudoelity odklejone od rzeczywistości i w swojej płyciźnie własnego ego odklejeni od reszty społeczeństwa, które toleruje ich wybryki, ich bezczelność i sobiepaństwo.
Genotyp osobników mieniących siebie ludźmi, wyzutych z szacunku do tych którzy ich przerastają i do tych którzy im nie dorastają.
Zbyt płytcy by dostrzec krytykę, dlatego zwarci w swojej tępocie jak bezpańskie sfory psów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko...XI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 525 07-02-2009 20:58
QUO VADIS...Polsko...X cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 526 02-01-2009 09:54
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 22:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 18:50
QUO VADIS...Polsko...IV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 557 02-04-2008 23:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.