menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Senior w banku
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 03-03-2021, 15:09
teraska's Avatar
teraska teraska jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: wiśniowice
Posty: 363
Domyślnie Inwestowanie


Inwestowanie w domy seniora - sporo ostatnio takich ofert się pojawia, gdzie dają 7% rocznie, a i 10% się znajdzie. Miał ktoś z Was styczność z tego typu inwestycjami i biznesplanem pod nie? Tak z ciekawości pytam. A jeszcze, tak tytułem uzupełnienia, kilka argumentów, jakie przedstawia się inwestorom:
niewykorzystana nisza i starzejące się społeczeństwo,
popyt przewyższa podaż,
rynek we wczesnej fazie rozwoju, dający tym samym szansę na duże zwroty,
bardzo mała konkurencja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 03-03-2021, 15:34
marta60's Avatar
marta60 marta60 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 430
Domyślnie

Do czasu wynalezienia szczepionki/leku na sars cov 2/covid19 bardzo ryzykowny obecnie biznes.
Z racji sposobów przenoszenia i okresu inkubacji bardzo łatwo o rozniesienie koronawirusa w takiej jednostce i wtedy mamy takie miejsca jak wawa czy kalisz. W pierwszym Państwo zostawiło ich na pastwe losu bo to prywatny dom z czynszem 5k miesiecznie i biznes deficytowy sie zrobil a potem spalony. W kaliszu 30 kilka zgonów w 1 domu, pensjonariusze to najbardziej narażona w covid grupa wiekowa i społeczna.

Jeśli szukasz bezpieczniejszych możliwości inwestowania, polecam inwestowanie w nieruchomosci w miejscowościach turystycznych: https://www.remi-dom.pl/ Na stronie jest mozliwośc przejrzenia sobie nieruchomości w Hiszpanii. Sezon tam jest dość długi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 04-10-2021, 22:54
Jacus64 Jacus64 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Nowogard
Posty: 19
Domyślnie

Jeśli chodzi o inwestowanie, warto szukać jakiś możliwości dla siebie w szerokiej ofercie generali. Na ich stronie można znaleźć też sporo ciekawych informacji o takich inwestycjach, więc na pewno nie będziesz mieć wątpliwości na co warto się zdecydować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 19-10-2021, 11:31
Klara123 Klara123 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2021
Miasto: Polska
Posty: 151
Domyślnie

Uważam, że w przypadku większych nieruchomości lub ilości nieruchomości warto skorzystać z pomocy specjalistów, dlatego polecam Wam usługi KUBIMEX administracja nieruchomości . Specjalizują się w zarządzaniu oraz administrowaniu nieruchomości, a także zarządzaniu wspólnotami mieszkaniowymi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 21-02-2022, 13:05
seniorita18 seniorita18 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 619
Domyślnie

Ja raczej na takich rzeczach się nie skupiam i jestem przekonana, że bardzo ważną sprawą jest to aby również wiedzieć czym w ogóle jest rezydencja zagraniczna. Czytałam o tym niedawno na stronie https://www.thompsonstein.com/rezydencja-zagraniczna/ i jestem przekonana, że taka wiedza po prostu może nam się przydać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 24-02-2022, 12:18
wawdgg6 wawdgg6 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2016
Posty: 94
Domyślnie

A słyszeliście o kursach na agenta nieruchomości ? Ja właśnie ostatnio przebyłam taki kurs i właśnie już wiem że warto inwestować w nieruchomości. Teraz zajmuje się właśnie ich sprzedażą. Polecam wam taką opcję
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 30-08-2022, 20:41
kordianka kordianka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 193
Domyślnie

Najlepszą inwestycją jest inwestycja w mieszkanie, w dom a nawet w ziemię. Zrób research na rynku neiruchomości - polecam np. Fronton w Krakowie https://www.fronton.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 16-02-2023, 08:10
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 882
Domyślnie

Warto jest zwrócić uwagę na konta oszczędnościowe. Oprocentowanie jakie można znaleźć oscyluje obecnie w okolicach 8%. Poza tym takie konto jest bardziej opłacalne niż lokata. W przypadku lokaty nie można wyciągnąć z niej pieniędzy przed zakończeniem. W przypadku konta oszczędnościowego nie tracimy oprocentowania i zarobionych odsetek.
Od siebie polecam sprawdzić banki z polskim kapitałem:
https://polakoszczedza.pl/polskie-ba...kim-kapitalem/

Można zobaczyć sobie aktualne promocje w bankach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Inwestowanie i pomnażanie kapitłu brotet Zarządzanie finansami 17 31-08-2022 20:12

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.