menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3121  
Nieprzeczytane 23-11-2013, 15:23
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda501
Ja jeszcze nigdy nie spotkałam... Ale wielu księży często o nim mówi, więc chyba są dobrymi znajomymi....
Słyszałaś osobiście? A może opowieści o diable są potrzebne dla prymitywnych ludzi albo dla dzieci aby im zobrazować zło? Bo zła nie da się dotknąć ani polizać (ale kto to wie?) Czy politycy albo ludzie świeccy, mają lepsze metody ostrzegania przed złem? A jak przed złem ostrzegają ateiści? Może organizując poglądowe wystawy? To nie jest niezgodne z regulaminem, bo to ogólnie dostępna wystawa.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3122  
Nieprzeczytane 23-11-2013, 15:52
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 632
Domyślnie

Cytat:
Jarosław II napisał-A może opowieści o diable są potrzebne dla prymitywnych ludzi albo dla dzieci aby im zobrazować zło?
Można przecież pokazać księdza czy biskupa pedofila .Nie spotkałem się jeszcze że hierarchą kościelnym który ma rogi i kopyta ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3123  
Nieprzeczytane 23-11-2013, 16:09
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart)

Cytat:
Napisał wankabor
A czy są diabły?
Nie we wszystkich religiach bywają. Niektóre radzą sobie bez wymyślonego, około 600 lat przed naszą erą, 'bata'.
Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Nie spotkałem się jeszcze że hierarchą kościelnym który ma rogi i kopyta ?
I nie spotkasz. Rogi i raciczki tylko masonom wyrastają. Ups, rogi miał też Mojżesz (rzeźba Michała Anioła)... ale te rogi nosiły znamiona świętości, więc to całkiem inna para kaloszy... http://www.klub.senior.pl/showpost.p...st count=1989
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3124  
Nieprzeczytane 23-11-2013, 16:33
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 632
Domyślnie

Cytat:
Ostatek napisał-Ups, rogi miał też Mojżesz (rzeźba Michała Anioła).
Cofam rogi zostawiam kopytka u naszego diabełka.
A tak z biegiem czasu wyobrażenia nasze ulegają zmianom i modyfikacją tak jak święto osła teraz kompletnie zapomniane a dawniej kultywowane w kościele katolickim .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3125  
Nieprzeczytane 23-11-2013, 16:41
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Cofam rogi zostawiam kopytka u naszego diabełka.
A tak z biegiem czasu wyobrażenia nasze ulegają zmianom i modyfikacją tak jak święto osła teraz kompletnie zapomniane a dawniej kultywowane w kościele katolickim .
Nic nie stoi na przeszkodzie aby tfuj ruch przywrócił to święto zamiast zabiegać o Kościół Latającego Potwora Spaghetti.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3126  
Nieprzeczytane 23-11-2013, 18:23
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
A może opowieści o diable są potrzebne dla prymitywnych ludzi albo dla dzieci aby im zobrazować zło?
Z tego powodu, ateistom bajeczki o diable są niepotrzebne..

Instalacja Doroty Nieznalskiej nie ma związku z tematem, bo nie obrazuje religijnych odczuć lecz sygnalizuje problem osoby, która to tak a nie inaczej odbiera... (czasem wystarczy przeczytać tytuł danej pracy)... Zakładam, że jako osoba kulturalna wiesz o co chodzi...

Tak więc ukrzyżowany penis nie ma związku z tematem a już na pewno nie z religią...
Tylko ludzie z określonymi problemami dokonują nieświadomej projekcji.
Moja teściowa za obrazę boską uznawała tarcie ogórka na mizerię - gdyż kojarzyła się jej z masturbacją... Ale ona była chora...
Nie wywlekajmy więc własnych problemów z psychiką... na wątku ateistycznym.
Ludziom, którzy patrzą i widzą tak jak ty, polecam Freuda ...

Na początek przykład, jak różnie odbieramy jedno i to samo, w zależności od tego- co nam siedzi w głowie.... Boję się myśleć, jak wyglądałby twój obraz...

Ostatnio edytowane przez Bogda501 : 23-11-2013 o 18:31.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3127  
Nieprzeczytane 23-11-2013, 18:49
Siri's Avatar
Siri Siri jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 446
Domyślnie Rogi to rogi...Ja tu czegoś nie rozumiem...

Cytat:
Napisał ostatek
Ups, rogi miał też Mojżesz (rzeźba Michała Anioła)... ale te rogi nosiły znamiona świętości, więc to całkiem inna para kaloszy...


..................
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3128  
Nieprzeczytane 23-11-2013, 18:53
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri

..................
Oprócz obrazka i emotki, mogłaś napisać- czego nie rozumiesz...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3129  
Nieprzeczytane 23-11-2013, 18:57
Siri's Avatar
Siri Siri jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 446
Domyślnie Czego ma rogi MOJŻESZ skoro Święty?!

Cytat:
Napisał Bogda501
Oprócz obrazka i emotki, mogłaś napisać- czego nie rozumiesz...
Promieniowanie twarzy Mojżesza jest wyrażone słowem hebrajskim qaran, które poza znaczeniem „promienieć” ma także znaczenie „wypuszczać rogi” (Ps 69[68],32), stąd Wlg ma „cornuta”, dosł. „rogata”. Michał Anioł uwiecznił to na swojej słynnej rzeźbie.

No niby taka prawda....Wypuszcza rogi bo taki święty .... Trochę to pokrętne ....

http://tdudkowski.jogger.pl/2007/09/10/rogi-mojzesza/

Ostatnio edytowane przez Siri : 23-11-2013 o 19:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3130  
Nieprzeczytane 23-11-2013, 22:01
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda501
Z tego powodu, ateistom bajeczki o diable są niepotrzebne..
Przecież to wy ateiści macie problem z diabłem, piszecie o nim i staracie się go zagospodarować nie wiadomo gdzie. Mnie jak niepotrzebne jakieś durnowate seriale to się nimi nie zajmuje i ich nie oglądam, nie mówiąc o recenzowaniu

Cytat:
Napisał Bogda501
Instalacja Doroty Nieznalskiej nie ma związku z tematem, bo nie obrazuje religijnych odczuć lecz sygnalizuje problem osoby, która to tak a nie inaczej odbiera... (czasem wystarczy przeczytać tytuł danej pracy)... Zakładam, że jako osoba kulturalna wiesz o co chodzi...
Co do instalacji Doroty Nieznalskiej, to pomijając nieznaną dla was obrazę uczuć, (bo was podobno obrazić się nie da) , przez tych co je obrażają, to takie dzieła są właśnie tworzone na zamówienie, po to aby obrażać a nie aby widzieć ich piękno. Przyznasz, że są filmy specjalnie do tego aby pokazywać wyłącznie genitalia i tam nikt nie obraża niczyich uczuć, a wręcz przeciwnie. Ateizm ma za zadanie przede wszystkim takie obrażanie o czym świadczą tutejsze wypowiedzi i twoje rysuneczki. Nic tym nie zyskacie oprócz narastającej nienawiści, ponieważ jako niszowa subkultura, oprócz zwracania na siebie uwagi nie macie nic do zaproponowania.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3131  
Nieprzeczytane 23-11-2013, 22:36
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Że co?

Cytat:
Napisał Siri
Promieniowanie twarzy Mojżesza jest wyrażone słowem hebrajskim qaran, które poza znaczeniem „promienieć” ma także znaczenie „wypuszczać rogi” (Ps 69[68],32), stąd Wlg ma „cornuta”, dosł. „rogata”. Michał Anioł uwiecznił to na swojej słynnej rzeźbie.

No niby taka prawda....Wypuszcza rogi bo taki święty .... Trochę to pokrętne ....

http://tdudkowski.jogger.pl/2007/09/10/rogi-mojzesza/
Siri, a zajrzałaś pod wskazany przeze mnie link? http://www.klub.senior.pl/showpost.p...st count=1989 Wiem, że powtarzanie postów jest paskudne, ale... daruj, Twój komentarz mnie do tego zmusza.
15-04-2012, 14:29
Rebelio... a pamiętasz rzeźbę Michała Anioła Rogaty Mojżesz? Tak wyobrażano sobie Mojżesza przez kilkanaście stuleci. Michał Anioł był jednym z wielu tak go przedstawiających... wizerunek Mojżesza z rogami był powszechny i uznany.
"A gdy schodził Mojżesz z góry Synaj, trzymał dwie tablice świadectwa, a nie wiedział, że twarz jego była rogata z społeczności mowy Pańskiej." Wulgata (Ks. Wyjścia 34;29) - tłumaczenie ks. Wujka.
Powszechnie uważa się, że św. Hieronim (a za nim ks. Wujek) zrobił błąd w tłumaczeniu. Hebrajskie słowo 'qaran', znaczy 'promienieć' ale także 'wypuszczać rogi'. I tak brzmiały ówczesne tłumaczenia... aż do czasów tłumaczeń współczesnych, w których użyte jest inne określenie:
Biblia Tysiąclecia: "Gdy Mojżesz zstępował z góry Synaj z dwiema tablicami Świadectwa w ręku, nie wiedział że skóra na jego twarzy promieniała na skutek rozmowy z Panem".

Jednakże rogi były częstym atrybutem boskości...
Hathor – egipska bogini miłości i nieba. Przedstawiano ją jako krowę lub kobietę z krowimi rogami, pomiędzy którymi umieszczony jest słoneczny dysk...

Diabeł został wymyślony dużo później, w Iranie, około 600 lat przed naszą erą. Zaroastryzm.
Prawdziwe – groźne – znaczenie zyskał dopiero w chrześcijaństwie. Wyobraźnia przypisała mu wizerunek greckiego Pana lub rzymskiego Fauna. Tułów i twarz mężczyzny, obfite owłosienie, kozie nogi i kopyta, ogon, brodę i rogi. Dodano piekielny zapach siarki, szponiaste dłonie i lubieżne spojrzenie.
I tak oto bóg lasów, pól, stad i płodności stał się odrażającym, wzbudzającym strach, kusicielem, żywym symbolem zła.
Ciąg dalszy wpisu jest nieistotny.
Pozwoliłam sobie na żart myśląc, że zostanie właściwie zrozumiany i odczytany we właściwym kontekście (linkowany post, dobra pamięć lub wiedza). Niestety...
Przy okazji - Mojżesz nie był święty; żaden człowiek nim nie jest. Judaizm uważa, że świętym jest tylko Bóg/JHWH. Ups, chyba znowu pokrętnie...
Tłumaczenie języków starożytnych nie jest sprawą łatwą. Może nie miejmy pretensji do św. Hieronima ani ks. Wujka. Podobnych błędów znajdziemy sporo, w każdym przekładzie (np. uczeni spierają się czy Józef, opiekun Jezusa był cieślą czy uczonym - aram. naggar; kilka razy pisałam o tym).

Przepraszam za powtórkę. Powtarzanie mnie nudzi... myślę, że Was też, przepraszam mocno.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3132  
Nieprzeczytane 24-11-2013, 07:35
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II

Co do instalacji Doroty Nieznalskiej, to pomijając nieznaną dla was obrazę uczuć, (bo was podobno obrazić się nie da) , przez tych co je obrażają, to takie dzieła są właśnie tworzone na zamówienie, po to aby obrażać a nie aby widzieć ich piękno. Przyznasz, że są filmy specjalnie do tego aby pokazywać wyłącznie genitalia i tam nikt nie obraża niczyich uczuć, a wręcz przeciwnie. Ateizm ma za zadanie przede wszystkim takie obrażanie o czym świadczą tutejsze wypowiedzi i twoje rysuneczki. Nic tym nie zyskacie oprócz narastającej nienawiści, ponieważ jako niszowa subkultura, oprócz zwracania na siebie uwagi nie macie nic do zaproponowania.

"Obrażanie się jest przywilejem maluczkich". Jeśli czegoś nie rozumieją, to zawsze bezpieczniej się obrazić...
Tak jak ten jakiś tam poseł Witold T., który zniszczył rzeźbę papieża, bo NIE ROZUMIAŁ przesłania.

Wiele tłumaczyć nie będę, bo to chyba zbyt trudne...
ale wyłuszczę to tak, jak zrobiłam w stosunku do mojej 11-letniej wnuczki, podczas wizyty w sopockiej księgarni... (taki przykład z życia wzięty.)

" do księgarni weszły dwie kobiety i poprosiły o ten sam tytuł. Ta około 40-tki, upierścienioną dłonią zapłaciła, zabrała książkę i wyszła...
Ta dużo starsza, wyjęła okulary, poczytała wstęp, spis treści i wyrywkowo między rozdziałami... potem książkę odłożyła na ladę i też wyszła.."

Wnuczka krótko stwierdziła, że "babcia" poczytała za darmo, zamiast kupić, bo chyba biedna...
Musiałam jej wytłumaczyć, że pierwsza pani kupiła , bo okładka była ładna, tytuł chwytliwy lub autor popularny...
Druga pani wyrywkowo przejrzała treść i pewnie doszła do wniosku, że nie kupi książki, bo jej zawartość niewiele warta..."
Wnuczka (11 lat)- zrozumiała... a ty ?
Tak samo sprawa wygląda z instalacją Nieznalskiej czy rzeźbą Maurizio Cattelana...

Ostatnio edytowane przez Bogda501 : 24-11-2013 o 08:28.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3133  
Nieprzeczytane 24-11-2013, 09:09
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda501
"Obrażanie się jest przywilejem maluczkich". Jeśli czegoś nie rozumieją, to zawsze bezpieczniej się obrazić...
Czy maluczkich, to nie wiem, chyba, że tych z KSC, bardzo wielu tu takich. Innych nie znam, a tu najczęściej, dużo częściej niż w życiu zaznałem obrazy i obrażalstwa. Poza tym niektórzy się zachowują jak kilkuletnie dzieci, a przecież nikomu nie brałem łopatki ani grabek, mam swoje i nie wymieniam się. Przestałem też bywać na wątkach gdzie nie liczę na odpowiedzi. Lepiej umrzeć w nieświadomości niż ze zbyt duzą świadomością.

Cytat:
Napisał Bogda501
Druga pani wyrywkowo przejrzała treść i pewnie doszła do wniosku, że nie kupi książki, bo jej zawartość niewiele warta..."
Wnuczka (11 lat)- zrozumiała... a ty ?
Tak samo sprawa wygląda z instalacją Nieznalskiej czy rzeźbą Maurizio Cattelana...
Nie chodzę do księgarni, zamawiam sprawdzone tytuły w internecie. Dzięki temu nie spotykam ani pierwszej pani, ani drugiej pani, więc wszystko przede mną. Na wystawy też chodzę mniej kontrowersyjne aby się nie obrażać. Wcześniej czytam recenzje a nie bywam dla zaspokojenia niezdrowej ciekawości.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3134  
Nieprzeczytane 24-11-2013, 09:22
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II

Nie chodzę do księgarni, zamawiam sprawdzone tytuły w internecie. Dzięki temu nie spotykam ani pierwszej pani, ani drugiej pani, więc wszystko przede mną. Na wystawy też chodzę mniej kontrowersyjne aby się nie obrażać. Wcześniej czytam recenzje a nie bywam dla zaspokojenia niezdrowej ciekawości.
Czyli NIE ZROZUMIAŁEŚ.. bo nie o książki chodziło... Ale właśnie takiej odpowiedzi się spodziewałam...
Brawa dla mojej wnusi...!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3135  
Nieprzeczytane 24-11-2013, 09:56
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda501
Czyli NIE ZROZUMIAŁEŚ.. bo nie o książki chodziło... Ale właśnie takiej odpowiedzi się spodziewałam...
Brawa dla mojej wnusi...!!
Ty nie zrozumiałaś, zapatrzona tylko w treść a nie myśl. Napisałem na Twoim przykładzie dwóch pań, że wszystko w życiu przede mną to chyba jasne. Zresztą moje wypowiedzi też nie są wiele warte jak w tej książce z ładnymi okładkami. Żeby móc ocenić dobrą książkę, trzeba najpierw w życiu naczytać się dla porównania badziewia. Acha, ja się już nie obrażam, nauczyłem się od dobrych tutejszych przedstawicieli seniorów, omijać, znaczenie równoznaczne. Gratuluję mądrej wnusi, cała babcia.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3136  
Nieprzeczytane 24-11-2013, 20:06
Siri's Avatar
Siri Siri jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 446
Domyślnie Jak dla mnie niepotrzebnie się trudzisz...

Cytat:
Napisał ostatek
Siri Powtarzanie mnie nudzi... myślę, że Was też, przepraszam mocno.
Ale widać,że to lubisz.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3137  
Nieprzeczytane 24-11-2013, 20:39
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Zmieszany

Cytat:
Napisał Siri
Jak dla mnie niepotrzebnie się trudzisz...
Tak nieśmiało pomyślałam... wczoraj. Dziś mam pewność. Za to wszystkim już wiadomo, że Mojżesz (z rogami czy bez) nie był, nie jest i nie będzie świętym.
Proszę, wybór 'lubienia' zostaw zainteresowanym. Nie musisz czytać moich postów.
Cytat:
Napisał ostatek
Siri /.../ Powtarzanie mnie nudzi... myślę, że Was też, przepraszam mocno.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3138  
Nieprzeczytane 24-11-2013, 21:03
Siri's Avatar
Siri Siri jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 446
Domyślnie Nie chcem...

Cytat:
Napisał ostatek
Nie musisz czytać moich postów.
ale muszem....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3139  
Nieprzeczytane 24-11-2013, 21:44
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 632
Domyślnie

Cytat:
Ostatek napisał-Za to wszystkim już wiadomo, że Mojżesz (z rogami czy bez) nie był, nie jest i nie będzie świętym.
Proszę, wybór 'lubienia' zostaw zainteresowanym
Ostatku dziękuję za informację na temat Mojżesza dla wielu z tych odwiedzających ten wątek jest to interesujące a to dla nas jest miłe że wiedzą swoją chcesz się z nami podzielić.

Ilość nieścisłości wynikających z tłumaczeń czy kopiowania pism mających znaczenie dla religii ,niektórzy uważający je za święte , jest ponad 30 000 .Nie zapominajmy że niektóre języki są już martwe a wieloznaczność wyrazów podlega też modom , czy zmieniało się znaczenia wyrazów na przestrzeni wieków , a o których brak informacji jakie było ich znaczenie np 1025 roku.

Wróciłem z debaty na temat edukacji Była Prof. Sroda Prof. Hartman i przy rozmowie na temat znajomości religii przez obecnych studentów nie odbiega prawdopodobnie od znajomości jej przez seniorów na naszym forum .Pytanie do studentów religioznawstwa czy czytali biblię odpowiedz jest negatywna a jeden posiada tą książkę.Tak wygląda rzeczywistość katolicyzmu na pokaz w naszym kraju wykładanego przez 2 godziny tygodniowo przez 12 lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3140  
Nieprzeczytane 25-11-2013, 09:03
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
jak się nie wierzy w Bóstwa to nie można zostać opętanym, od razu mi się tak jakoś smutno zrobiło

Chwała niech będzie bóstwom nieistniejącym . Od dawna kobieca "intuicja" podpowiadała mi, że nie mam szans na opętanie. Co za radość , egzorcyści na bezrobocie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.