menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Wszystkie zwierzęta duże i małe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Wszystkie zwierzęta duże i małe Nasi podopieczni w domach i inne "co skaczą i fruwają"

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #5801  
Nieprzeczytane 31-07-2020, 22:14
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 589
Domyślnie

Estello, przykre, co piszesz. Żal Kai, bo cierpi, żal Ciebie, bo wiesz, że kociczka cierpi, a pomóc trudno. Nic Ci nie podpowiem, krótko mam kota i oprócz wcześniejszych kłopotów z nerkami (miał kamienie), nic mu teraz nie dolega. Jutro skończy 10 miesięcy.
Kaja będzie pewnie miała specjalną dietę, jeśli okaże się, że zęby trzeba będzie usunąć. Oby nie aż tyle, ile przewiduje lekarka...
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5802  
Nieprzeczytane 01-08-2020, 23:17
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 589
Domyślnie

Mało nas, a to wszystko przez choroby - Kaja chora, Ramzes chory, tylko mój solenizant trzymał się dziarsko. Karmiłam go smakołykami caluśki dzień, a jutro będzie chleb i woda.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5803  
Nieprzeczytane 02-08-2020, 10:27
wietrzyk's Avatar
wietrzyk wietrzyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Dolny Sląsk
Posty: 4 324
Domyślnie

witam kociarzy
Estelko tez nie umiem pomóc choc mam kotke od ponad 16 lat...
moge tylko pocieszyć

a gdzie zdjęcia? Janusz...jak tam twoje samopoczucie...



moja chyba tez jest długa

Odpowiedź z Cytowaniem
  #5804  
Nieprzeczytane 02-08-2020, 14:22
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Witajcie Moja chora Kajusia też mierzy sobie 51 cm od czubka łebka po nasadę ogonka. Duża urosła!
Niestety zdjęć nie mogę wkleić. Próbowałam ze smartfona, bo tam na dysku mam wszystkie robione na bieżąco. Z laptopa też mi nie wychodzi.

Chyba muszę zainstalować jakiś program do przesyłu zdjęć.


Tak się zastanawiałam nad metodami karmienia kotków. Widzę, że niektórzy próbują pilnować kociej diety i jedzonko wydzielają ;-) Ja tak nie potrafię. Mam 3 koty i 3 miski z mokrym jedzeniem, a 2 miski z 2 rodzajami chrupków. I w tych miskach zawsze jest coś do jedzenia. Nawet wieczorem, bo czarny Bratek lubi sobie nocą coś podjeść ;-) I powiem wam, że żadne moje kocię nie jest grube. I to chyba nie dlatego, że są wychodzące. Właściwie tylko biały Antoś spędza cały niemal dzień na dworze (a większość tego czasu przesypia gdzieś w krzaczkach). Kaja i Bratek spacerują na dworze 1-2 godziny rankiem. Później czasem dają się namówić na wyjście, ale co najwyżej nasiusiają gdzieś w trawę i wracają do domu.

Tak więc myślę, że nie tyją może dlatego, że nie boją się głodu i nie najadają na zapas?

Głaski dla wszystkich kotków
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5805  
Nieprzeczytane 02-08-2020, 17:40
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 716
Domyślnie

Hej...
U mnie też koty nie mają wydzielanego jedzonka....stale mają pełną miskę...suchą karmę i wodę na wciąż....mokrą karmę lub mięsko mielone zawsze, gdy zbliżają się w kierunku misek. A czy są grube??? Nie powiedziałabym.
To aktualne fotki....





Ps. Ciekawa jestem jak tam czuje się Janusz....dawno się nie odzywał.... Ramzesie martwimy się....
Pozdrawiam kociarzy....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5806  
Nieprzeczytane 02-08-2020, 17:58
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 589
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kaima
a jutro będzie chleb i woda.
Estello, z tym chlebem i wodą to był żart. Chociaż dzisiaj właściwie nie zasłużył sobie na jedzonko - potłukł mi szklaną półkę w łazience. Półka była w komplecie z lustrem i szafkami, podobnej nie kupię, bo już kilkanaście lat minęło, i pewnie będę musiała wymienić dwa kafelki, aby założyć inną. Curek bardzo lubi patrzeć jak myję zęby. Na tę półkę wskakiwał kiedyś, jako kocię. A teraz przypomniało mu się i 4 kilo żywej wagi szkło nie wytrzymało. Potłukło się w drobny mak i teraz boję się, że mimo gruntownego sprzątania, została jakaś drobinka i kot może pokaleczyć łapki. A jeść dostał normalnie, tylko że nie bardzo chce jeść.
Janusz, długo Cię trzyma choróbsko... Rozmawiałeś z lekarzem?
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5807  
Nieprzeczytane 02-08-2020, 21:42
Jagoda52's Avatar
Jagoda52 Jagoda52 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 945
Domyślnie

Moje koty też mają stale suche jedzenie w miseczce, a dodatkowo Nadia wrzeszczy o 5 rano i trzeba zawsze mieć surowe mięso, chociaż Filip też nie pogardzi mięskiem surowym. Nadia niestety tylko je , śpi i zmusza nas do pieszczot i głaskania i niestety jej się przytyło. Filip wychodzi to jest szczupły.
Nadia
__________________
Istniejemy póki ktoś o nas pamięta.......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5808  
Nieprzeczytane 02-08-2020, 22:09
Jagoda52's Avatar
Jagoda52 Jagoda52 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 945
Domyślnie

Filip i jego wykrętasy.
__________________
Istniejemy póki ktoś o nas pamięta.......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5809  
Nieprzeczytane 03-08-2020, 21:23
ramzes101's Avatar
ramzes101 ramzes101 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: łódzkie
Posty: 2 568
Domyślnie

Widzę, że nikomu się nie chce pisać. Mnie też nie, bo dopiero wychodzę z choroby. Rodzinna uznała to za przeziębienie. Ja co roku miałem kłopoty z oskrzelami, ale nie w środku lata. Covid to nie jest, bo temperatura przez kilka dni była najwyżej 37 z hakiem. Jestem słaby, męczy mnie kaszel, katar.
Moja kota już nie jest kotem udomowionym. Całe dnie spędza na powietrzu, wpadając co jakiś czas na jedzenie. Przywykłem do tego.
Najlepsze numery kręci Curek- kinkiet, lustro... Ma chłopak charakter. Moja to tylko chodzi za mną i miauczy, że niby głodna.
Trzymajcie się dziewczyny i jak macie żywych swoich facetów, dbajcie o nich, bo to jednak słaba płeć, jak chociażby po mnie widać.
__________________
JanuszJanuszJanusz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5810  
Nieprzeczytane 03-08-2020, 22:09
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 589
Domyślnie

,Janusz!
Dzisiaj przyszła przesyłka z Zooplusa - 2 worki żwirku, duża paka Felixa, mała Gourmeta, a za punkty, które uzbierałam za dotychczasowe zamówienia - kilka przysmaków. Bezdomnym też trochę przekazałam.
Coraz bardziej podoba mi się ten sklep. Posprawdzałam ceny u nas, policzyłam z kalkulatorem w ręku i wyszło taniej - pod warunkiem, że zamówienie jest na minimum 99.00 zeta i do 30 kg - wtedy dostawa jest gratis. Wybór wszystkiego ogromny, no i dla mnie ważne jest, że przesyłka ląduje w przedpokoju, nie muszę dźwigać.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5811  
Nieprzeczytane 03-08-2020, 22:37
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Zgadza się. Też u nich zamawiam, Feliksa i Gurment. Widać nasze koty mają podobne podnienia 😸. Uzupełniam jeszcze o saszetki z Rossmanna (moje lubią urozmaicenia) i chrupki Puriny. Oczywiście mięso też dostają począwszy od kurzych serduszek na śniadanie. Koty przecież to mięsożerne stwory.
Pada u mnie i moja trójca całe popołudnie śpi, a ja mam święty spokój 😇.
Dobranoc 😊
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5812  
Nieprzeczytane 04-08-2020, 08:59
wietrzyk's Avatar
wietrzyk wietrzyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Dolny Sląsk
Posty: 4 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kaima
,Janusz!
Dzisiaj przyszła przesyłka z Zooplusa - 2 worki żwirku, duża paka Felixa, mała Gourmeta, a za punkty, które uzbierałam za dotychczasowe zamówienia - kilka przysmaków. Bezdomnym też trochę przekazałam.
Coraz bardziej podoba mi się ten sklep. Posprawdzałam ceny u nas, policzyłam z kalkulatorem w ręku i wyszło taniej - pod warunkiem, że zamówienie jest na minimum 99.00 zeta i do 30 kg - wtedy dostawa jest gratis. Wybór wszystkiego ogromny, no i dla mnie ważne jest, że przesyłka ląduje w przedpokoju, nie muszę dźwigać.

Krysiu możesz mnie poinstruować jak tam się załapać..bo też bym robiła zapasy dla mojej Zakopci..


Janusz...zdrowiej..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5813  
Nieprzeczytane 04-08-2020, 18:06
ramzes101's Avatar
ramzes101 ramzes101 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: łódzkie
Posty: 2 568
Domyślnie

Dziś leje od rana, miałem ochotę wyjrzeć po chorobie na świat ale się rozmyśliłem. Za to Mimi wyskakiwała na dwór, wracała mokra.
Ja mam pod nosem hurtownię zoologiczną, ale ze sklepu internetowego zoo+ korzystałem. Z kurierami jest taki problem, że trzeba na nich czekać.
Cały czas testuję żwirki. Nie mogę jakoś trafić na taki co by mi pasował. Zresztą ostatnie dni nie miałem do tego głowy.
Za oknem szaro, smutno, idę się położyć i popatrzę w TV
__________________
JanuszJanuszJanusz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5814  
Nieprzeczytane 04-08-2020, 18:13
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 589
Domyślnie

Alu, nic prostszego, https://www.zooplus.pl/
Warto się zalogować, bo wtedy masz przegląd wszystkich swoich zakupów, a także punkty (1 za każde 4 zł. zamówienia), za które można wybrać premię albo przekazać bezdomnym zwierzakom.
Estello, ja też kupuję w Rossmannie Schebę i Winston. Dzisiaj kupiłam w Lidlu Coshidę, ale nie wiem, czy Curkowi będzie smakowała. Podrobów mu nie kupuję, ale 1 - 2 razy w tygodniu dostaje mielone mięso indycze albo okrawki z mięsa na obiad, i rybę - tilapię. Od miski z rybą nie odejdzie dopóki nie skończy, choćby nie wiem jak duży był filet.

https://www.zooplus.pl/shop/koty/zwi...k_benek/335007
Żwirek kupuję taki - dobrze się zbryla, nie roznosi na łapkach, nie pachnie i łatwo wyczyścić kuwetę. Jest jeszcze dobry roślinny, kukurydziany, który można wyrzucać do toalety, ale Curek leje jak motopompa i trzeba spłukiwać co najmniej 2 razy.

https://www.zooplus.pl/shop/koty/zwi...k_benek/458791
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5815  
Nieprzeczytane 04-08-2020, 18:22
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 589
Domyślnie

O, Janusz, hej! Idzie ku lepszemu? Tak trzymaj!
Ano fakt, na kurierów trzeba czekać, ale na ogół są punktualni, wcześniej dzwonią i zawsze mogę odesłać do sąsiadów.
Nie mów, że Mimi nie jest udomowiona. Jest, bo przychodzi do miski. Na razie bawi ją wszystko, nawet deszcz, ale gdy zaczną się słoty i mrozy, doceni przytulność Twojego ramienia.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5816  
Nieprzeczytane 04-08-2020, 18:38
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 589
Domyślnie

To znowu ja
Estello, Kaja była u lekarza? Jaka diagnoza?
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5817  
Nieprzeczytane 04-08-2020, 19:01
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Akurat wróciłyśmy. Pani chirurg dokładnie obejrzała gardełko, paszczę i ząbki Kajusi. I NIE BĘDZIE USUWAĆ! Jestem przeszczęśliwa. 10 dni na antybiotykach i dobry skutek jest! Ale muszę z nią pokazywać się w lecznicy co miesiąc, żeby zawczasu podjąć leczenie jakby miało się znowu coś rozwijać. Dziękujemy za pamięć


Moja trójca też lubi tilapię, ale repertuar mięsny muszę mieć większy, bo się odwracają od misek jak coś za często jest podawane A więc pokrojony filet (surowy, albo gotowany, albo duszony), albo udko, a ostatnio gotowane żeberko. Wieprzowiny prawie nie ma u mnie na stole, byłam więc ciekawa, czy im zasmakuje. Szału nie było! Poskubały i tyle!
Wieczorem dopiero są saszetki, albo puszeczka Gourmeta.

Ja już wolę poczekać na paczkę (można ją śledzić w internecie) niż dźwigać te karmy i żwirki do mieszkania. Coś za coś!


Zdrowia życzę kotkom i ich gospodarzom
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5818  
Nieprzeczytane 04-08-2020, 21:59
Pradlo Pradlo jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2020
Miasto: Niepołomice
Posty: 31
Domyślnie mam 2 koty

Pracuje zdalnie w domu to jedna kładzie mi się na klawiaturze
https://pradlo.pl/home/1044-komplet-...i-spodnie.html

pomagają mi w pracy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5819  
Nieprzeczytane 04-08-2020, 22:58
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 589
Domyślnie

Curek nauczył się otwierać zamrażalnik. Rozwiązywałam sudoku na komputerze, a on bawił się w przedpokoju. Turlał czymś ciężkim i pomrukiwał. Skończyłam krzyżówkę i poszłam sprawdzić - a to kupiona dzisiaj zamrożona paczka filetów z tilapii. Obok leżał zwinięty pasek żeberek, ale kota nie interesował. Zajrzałam do kuchni - drzwi zamrażalnika otwarte na całość. Kilka szafek mam pooklejanych szeroką taśmą klejącą, zamrażalnik na razie też zakleiłam. Może do rana wytrzyma, potem coś wymyślę, np. łańcuch z kłódką Albo złego psa...
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5820  
Nieprzeczytane 05-08-2020, 09:43
wietrzyk's Avatar
wietrzyk wietrzyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Dolny Sląsk
Posty: 4 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kaima
Curek nauczył się otwierać zamrażalnik. ..



dzięki Krysiu zaraz będę ogladac te frykasy..

Estello super,ze kociaczek zdrowieje...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
ktoś wygrał z tym "Prominentem" i odzyskał kasę? konris Zarządzanie finansami 2 25-09-2012 13:34
Czy ktoś tu kocha koty? Część II. weronika1 Wszystkie zwierzęta duże i małe 500 06-05-2010 23:57
Czy ktoś tu kocha koty? GracekristGold Wszystkie zwierzęta duże i małe 547 06-05-2010 21:06
Wątek fotograficzny - "Czy znasz swój kraj ?" częśc XIV ignesja Podróże, turystyka 527 23-04-2010 00:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.