menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 14:42
przyjaciel przyjaciel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 145
Domyślnie Relacje zyciowe miedzy starymi a mlodymi.


Niech i mnie bedzie raz wolno zalozyc temat, na tym godnym forum seniora,ktory juz czyta caly swiat (ten co umie czytac po polsku),o bardzo istotnych relacjach wspolzycia miedzy seniorami i ludzmi w wieku produkcyjnym ,taki ja moj wiek czyli miedzy 30 i 40 -ka,pozniej juz ludzie "dziadzieja".
Dla przykladu ja mam dobre relacje z mamusia ale ojciec od nas stroni i caly czas przebywa w Polsce ,bo Ameryka mu nieodpowiadala i to bardzo dawno temu ,kiedy tu cala rodzina legalizowalismy nasz pobyt w USA,on niechcial tu byc i prowadzi zycie w Polsce w woj.pomorskim.
Panstwo jako doswiadczeni seniorzy moga cos wiecej z wlasnych doswiadczen powiedziec ,bo jak wiem we wiekszosci rodzin w Polsce rodzice i nawet dziadkowie mieszkaja razem z doroslymi dziecmi i na tym tle to wspolzycie wyglada roznie.
Jakie ono jest w miastach i na wsiach polskich ?
  #2  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 14:49
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie przyjacielu

co prawda nie powinnam brac udzialu w tym watku bo niby co ja moge wiedziec.. ale odpowiem ci mimo wszystko, ze jak ktos nie musi mieszkac z rodzicami i dziadkami to nie mieszka.. Jedynie robi to jak zmuszaja go do tego warunki finansowo- mieszkaniowe.. Rzadko kiedy ktokolwiek decyduje sie na zamieszkanie z bardzo starymi rodzicami czy dziadkami.. i to tylko w wypadku potrzeby zaopiekowania sie nimi w ostatnich latach ich zycia..
  #3  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 14:56
przyjaciel przyjaciel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 145
Domyślnie

Moze Pani rozwinac co w tym przypadku oznacza "musi mieszkac z rodzicami" ?
W USA takiego przymusu nie ma .
  #4  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 15:05
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał przyjaciel
Moze Pani rozwinac co w tym przypadku oznacza "musi mieszkac z rodzicami" ?
W USA takiego przymusu nie ma .
Musi bo nie ma srodkow na zamieszkanie osobno. W Ameryce kazdy mlody czlowiek ma szanse na to aby zarobic na swoje utrzymanie.. podpracowujac tu i owdzie i mieszkajac na poczatku z inna mloda osoba plci tej samej albo innej.. Pelno jest takiej dorywczej pracy np. w restauracjach, budowach, utrzymywaniu ogrodow, etc etc.. W Europie jest tego bardzo malo ... i nawet jak ktos znajdzie sobie prace to nie starcza na to zeby wynajac mieszkanie i wyzyc za to.. W zwiazku z tym siedza w domu w ktorym sie urodzili az do momentu kiedy chca zalozyc wlasna rodzine.
  #5  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 15:21
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

Nie bardzo rozumiem co to znaczy "musi mieszkać z rodzicami" jak mieszka to chcą i rodzice i dzieci.Dla mnie taka sytuacja przymusu jest niedopuszczalna ja nie chce i nie mieszkam. Nie jest tak zle ze nie mogą wynając sobie młodzi czy tez kupić mieszkania, poprostu nie chcą tak jest wygodniej i narzekać można do woli.Wygodnictwo lub patologia nie widzę innego wytłumaczenia.
  #6  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 15:24
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

przyjacielu drogi nie jesteś już takim dzieckiem za jakie się podajesz między 30-40 to calkiem dojrzaly wiek ...a my tu na tym forum twoimi dziadkami NA PEWNO nie moglibysmy byc no..rodzicami ....więc nie traktuj tego grona jak rady starszych.Nie wiem kiedy ostatnio byleś w Polsce bo chyba nie znasz realiów ,w odróznieniu od Asi- Twoj ojciec widocznie nie ma zWami tak silnych związków ja jestem za opcją gdzie ty Kajus tam ja Kaja i na odwrót.
Natomiast mieszkania ze swoimi doroslymi dziećmi i ich partnerami o nie!!! mam swoje zycie i żaden smarkacz mnie nie bedzie kontrolowal.A z rodzicami zamieszkam ,jesli to bedzie absolutnie i niezbednie konieczne-oni też by nie chcieli byc do takich przemeblowan zmuszeni.W Polsce w odróznieniu od US pamietamy to co zawdzięczamy rodzicom i w pewnym momencie przychodzi czas "splaty dlugow" ja to w każdym razie tak widzę
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 10-05-2008 o 15:26.
  #7  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 15:25
przyjaciel przyjaciel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 145
Domyślnie

Uwazam takie siedzenie razem doroslych dzieci z rodzicami pod jednym dachem za zle a nawet niewskazane.
W USA jest bardzo duzo tzw.apartamowcow (jedno dwu i trzypokojowych,ktore posiada bogaty wlasciciel i wynajmuje (rentuje biednym i na dorobku) mlodym ludziom,mimo,ze rodzice maja piekny dom i sami w nim mieszkaja.
Ich dzieci musza sie sami takiego domu dorobic,zyjac w tym czasie sami na swoj rachunek w wynajmowanym apartamencie.
Jest,zgoda,spokoj,nie ma klotni,nikt sie nikomu nie wtraca nie przeszkadza,spotykaja sie od swieta na dwie godzinnki i zycie im plynie utarta droga .
W Polsce jest nadopiekunczosc ,nie ma takich parterowych apartamentowcow (gora jednopietrowych),mysle ze i to do Was przyjdzie z Ameryki.
  #8  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 15:27
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stanley
Nie bardzo rozumiem co to znaczy "musi mieszkać z rodzicami" jak mieszka to chcą i rodzice i dzieci.Dla mnie taka sytuacja przymusu jest niedopuszczalna ja nie chce i nie mieszkam. Nie jest tak zle ze nie mogą wynając sobie młodzi czy tez kupić mieszkania, poprostu nie chcą tak jest wygodniej i narzekać można do woli.Wygodnictwo lub patologia nie widzę innego wytłumaczenia.
Stanley ja też uważam ,że mieszkanie na kupie pod hasłem "nie ma innego wyjscia" to wygodnictwo i lenistwo....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #9  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 15:31
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

Małgosiu tak bo to wygodne nie ma pracy na sąsiedniej ulicy to się przecież nie ruszę dalej lepiej siedzieć i narzekać.Ale to się zmienia młodzież zrobiła się mobilna, oczywiście myśle tu o kreatywnej młodzieży i przynajmniej trochę wykształconej, a nie tej co podstawówkę skończyła na kompletach.
  #10  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 15:36
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

No własnie .Przyjacielu zdecyduj się czy ty piszesz po polsku czy po angielskiemu -co to znaczy rentuja -They rent apartments albo wynajmuja mieszkania.....chlopie nie ośmieszaj się bo ten język to wszytkie "polaczkowa" uprawiają od Greenpoint po tzw Jackowo. Muszę lecieć do bafrumu bo idę na pary i herdresing mam messy.Pa
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #11  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 15:36
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Przyjacielu

Cytat:
Napisał przyjaciel
Uwazam takie siedzenie razem doroslych dzieci z rodzicami pod jednym dachem za zle a nawet niewskazane.
W USA jest bardzo duzo tzw.apartamowcow (jedno dwu i trzypokojowych,ktore posiada bogaty wlasciciel i wynajmuje (rentuje biednym i na dorobku) mlodym ludziom,mimo,ze rodzice maja piekny dom i sami w nim mieszkaja.
Ich dzieci musza sie sami takiego domu dorobic,zyjac w tym czasie sami na swoj rachunek w wynajmowanym apartamencie.
Jest,zgoda,spokoj,nie ma klotni,nikt sie nikomu nie wtraca nie przeszkadza,spotykaja sie od swieta na dwie godzinnki i zycie im plynie utarta d
W Polsce jest nadopiekunczosc ,nie ma takich parterowych apartamentowcow (gora jednopietrowych),mysle ze i to do Was przyjdzie z Ameryki.


Wywalasz otwarte drzwi...
Jak ty mozesz mowic ze w Polsce nie ma apartamentowcow... Czy ty dziecko choc raz byles w Polsce???

Musze wam wytlumaczyc ze ten "mus" o ktorym mowie nie polega na tym ze ktos chce mieszkac ze starymi tylko ze musi.. Musiec... Co to znaczy?? To znaczy ze nie ma innego wyjscia bo NIE MA PIENIEDZY ... To zadrza sie w USA tez ..
Jezeli nie masz dostatecznych dochodow nie mozesz sobie NIC wynajac..
W kazdym razie nie mam na mysli rodzin tylko mlodych ludzi..jeszcze bez.
  #12  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 15:38
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Alre jesli chcesz mieszkać ze swoją drugą polową to najpierw zatroszcz się o wystarczające dochody na to ,żeby sobie wynając mieszkanie albo wziąsc kredyt na wlasne.....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #13  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 15:40
przyjaciel przyjaciel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 145
Domyślnie

Jak jest z mlodzieza na wsi ?
Kiedys gdy niechcieli sie uczyc to pasli krowy jako dzieci,dorastajacy pracowali na roli wraz z rodzicami zyjac z teo zo zasiali i zebrali.
Dziaj nie ma krow i koni,pola stoja odlogiem,jak relacjonuja ci,ktorzy odwiedzieli Polske i ja przejechali wzdluz i wszerz.
Ja faktycznie dawno nie bylem.
  #14  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 15:40
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Malgosiu

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Alre jesli chcesz mieszkać ze swoją drugą polową to najpierw zatroszcz się o wystarczające dochody na to ,żeby sobie wynając mieszkanie albo wziąsc kredyt na wlasne.....


To zupelnie inna sprawa... Czlowiek ktory chce zalozyc rodzine MUSI miec jakies dochody kurcze...
  #15  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 15:45
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

Przyjacielu skąd Ty masz te wiadomości na temat Polski.Młodzież pasąca krowy etc tego przecież już nawet na starych filmach nie ma pola leżace odłogiem o matko toż to przecież kompletna bzdura może gdzieś tam w jakimś zapadłym zakątku ale ja takiego stanu oprócz postów na forum Cafe Senior w naturze nie widziałem.
  #16  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 15:56
przyjaciel przyjaciel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 145
Domyślnie

Przeciez napisalem,ze z opowiadan ludzi do Polski jezdzacych w odwiedziny lub przybywajacych tu na estale.
Zapytam Augustyna P.,ktory tez pojechal zobaczyc dobrobyt w Polsce w czlonkostwie w UE,napewno rzetelni nie tylko mnie to zrelacjonuje,temu czlowiekowi napewno uwierze,Panu narazie nie.
  #17  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 15:56
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Przyjacielu

Cytat:
Napisał przyjaciel
Jak jest z mlodzieza na wsi ?
Kiedys gdy niechcieli sie uczyc to pasli krowy jako dzieci,dorastajacy pracowali na roli wraz z rodzicami zyjac z teo zo zasiali i zebrali.
Dziaj nie ma krow i koni,pola stoja odlogiem,jak relacjonuja ci,ktorzy odwiedzieli Polske i ja przejechali wzdluz i wszerz.
Ja faktycznie dawno nie bylem.

Ty w Polsce nigdy nie byles... A jezeli juz to pewnie jako male dziecko.. Taka wizje Polski chca w Stanach wcisnac ludziom niektorzy BARDZO ZAINTERESOWANI jej wykupieniem za grosze.. Co ty za bzdury gadasz kurcze !!!

Jezeli chodzi o ludzi ze wsi to faktycznie teraz wies sie zmodernizowala i jezeli ktos nie ma dostatecznie duzo ziemi aby z niej wyzyc .. musi isc do pracy gdzie indziej i dorabiac w fabryce jako tzw;"chloporobotnik" .. ale jest wiele mlodych nowych zapalencow rolnikow ktorzy w nowoczesny sposob prowadza rozne dzialalnosci typu ; turystyka aggrykulturalna czy uprawa organiczna.. Ludzie juz nie sa chlopami tak jak kiedys ale ROLNIKAMI z wyksztaceniem...
  #18  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 16:07
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

przyjacielu zacznij czytać coś więcej poza literaturą pozytywizmu..bo brzmisz mi jak Janko Muzykant
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #19  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 21:18
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Małgorzato skąd on może wiedzieć o Janku Muzykańcie???
  #20  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 21:33
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Relacje z młodszymi?
Rewelacja, lubię młodsze laski.
 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Komunikacja miedzy pokojami nec eSenior 9 17-01-2008 18:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.