menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 17-04-2011, 09:01
kevinbray kevinbray jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: polska
Posty: 9
Domyślnie kolatania serca po grypie?


Witam,chcialem sie was poradzic poniewaz juz nie wiem co mam robic.Okolo miesiac temu zachorowalem na grype,grype zoladkowa itd.Otrzymalem antybiotyki i wtedy zaczely sie kolatania serca.Ogolnie mam je od 10 lat ale byly one sporadyczne i bardzo malo,czasami z 20 dodatkowych skurczy raz na miesiac.Ale teraz cos sie zmienilo.Kiedy dostalem grype zoladkowa i wymiotowalem dosc ostro wtedy nagle poczulem zoladek na sercu i zaczely sie kolatania.Kiedy skonczyl mi sie antybiotyk to dostalem nastepny i ogolnie grypa minela.Zas kolatania zostaly i tak od miesiaca jest ich coraz wiecej.Odczuwam takie dziwne przewroty ,bulgotania uderzenia serca.Po prostu mam wrazenie jakby cos dusilo mnie na dolek sercowy.Napewno wiem ze ma nerwice ale to wszystko nastapilo tak nagle.Zaczelo sie od 30 skurczy dziennie te co odczuwalem a przedwczoraj bylo ich 130.Nigdy tyle nie mialem.Poszedlem do kardiologa,zrobil echo serca i powiedzial ze mam uginanie sie platka zastawki mitralnej ale to samo uslyszalem 10 lat temu wiec z tym nic sie nie zmienilo.Do tego odczuwam bardzo duzy dyskomfort w okolicy przepony a serca,jakby cos tam bylo nadbrzmiale.Czasami nawet jak lekko sie tam nadusze to nagle mam skurcz serca.Kiedy leze na wprost i dostane skurcz to czuje cos takiego,bije serce i nagle przerwa i uderzenie jest tak silne ze az mi zoladek sie rusza w czasie tego skurczu,tak jakby serce uderzylo o zoladek!!!Jutro mam holtera ale boje sie ze to cos powaznego.Moze jakiegos wirusa mam albo co.Robilem badania krwi i wykazalo mi ze mam za wysoki poziom zelaza i bilurbiny calkowitej ale lekarz powiedzial ze mam powtorzyc badania za 2 tyg bo moze to przez antybiotyk.Czasami jeszce czuje jakby cos nacisnelo mi serce i puscilo znowu nacisnelo i puscilo i tak z 3 razy pod rzad.Nigdy takiego czegos nie mialem i jestem przerazony.Wczoraj przyjalem relanium ale dzisiaj znowu wszystko powrocilo ale to jedna tabletka wiec napewno nie pomoze od razu.Mam zamiar wybrac sie do psychiatry ale ja mam takei dziwne uczucie ze to nie serce jest powodem tylko niewiem pojecia co i jakie badania zrobic zeby wyjasnic to.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 17-04-2011, 09:36
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Witaj, Kevinbray.
Niewiele Ci pomogę, ale z tego co wiem na grypę żołądkową nie bierze się antybiotyków. Ona sama przechodzi, tylko trzeba dużo pić.
A rozpoczęty przez Ciebie wątek o tyle mnie zainteresował, że też mam kołatania serca i też mnie to niepokoi. Lekarz I kontaktu zbadal, opukał i strwierdził, że nie widzi nic co by mogło być powodem. I tyle, ani skierowania na jakieś badania, ani kardiolog; żadnej rady czy pomocy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 17-04-2011, 09:43
kevinbray kevinbray jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: polska
Posty: 9
Domyślnie

Ok,poczekamy moze ktos inny cos doradzi nam,pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 17-04-2011, 10:14
kevinbray kevinbray jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: polska
Posty: 9
Domyślnie

Własnie zrobiłem test Heliobakter i wyszlo dodatni.Teraz bede musial zrobic kolejne badania bo czytalem ze ta bakteria moze powodowac przepukliny zoladka i przepony i inne paskuctwa.Mozliwe ze to jest przyczyna moich dolegliwosci ale zobaczymy,moze sie myle.Jezeli ktos ma jakies pomysly co dalej albo jakie badania powinienem zrobic to prosze o podac,pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 17-04-2011, 11:59
Sfinks's Avatar
Sfinks Sfinks jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 87
Domyślnie

Przyczyną Twoich dolegliwości mogą być:1.zaburzenia elektrolitowe(niedobory potasu i magnezu)spowodowane przyjmowaniem leków moczopędnych ,biegunką itd.
2.nadczynność tarczycy (należy wykonać badania TSH,T3,T4 i USG tarczycy)
3.Wada serca 4.choroba niedokrwienna serca
Objawy ,które opisujesz ustępują po lekach z grupy beta blokerów np.Betalok ZOK,Avedol,Prpanolol itd.
Jeśli nie masz leków z tej grupy ,to proponuję Ci herbatę z głogu plus zioła Nerwosan i przyjmowanie soku z pomidorów lub wielowarzywnego ,przyjmowanie MagneB6(bez recepty) lub Asparginu.Poza tym myślę że przyjmujesz za mało płynów.Nie powinieneś pić kawy i mocnej herbaty i palić papierosów.Pozdrawiam serdecznie i życzę poprawy zdrowia
__________________
Nie wstyd nie wiedzieć,lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 17-04-2011, 13:12
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Kevibrey..a nie masz pzrypadkiej znacznej nadwagi?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 17-04-2011, 19:19
kevinbray kevinbray jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: polska
Posty: 9
Domyślnie

sprawdzalem potas i magnes i jest ok,badanie tarczycy robilem 6 miesiecy temu i bylo tez ok chyba ze nagle sie zmienilo,mam nadmiar zelaza,nie duzo ale mam i troszke bilirubine calkowita ale lekarz powiedzial ze mam zrobic badanie za 2 tygodnie jeszcze raz,wada serca - mowisz o uginaniu sie platka zastawki mitralnej tak?choroba niedokrwienna serca - jak badania trzeba zrobic zeby to wykryc?ogolnie mialem echo ale niewiem czy to wychodzi na echo?tych lekow nie mam poniewaz nigdy nie mialem tyle kolatan serca i ogolnie sie tym nie przejmowalem,co do plynow to niewiem co powinienem pic bo ostatnio slyszalem ze woda sama szkodzi bo przepuszcza wszystko co jest w organizmie dlatego nie warto pic za duzo,ogolnie nie pije kawy i nie pale papierosow.Waze 83 kilo a mam 180 cm,pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 20-04-2011, 13:27
kevinbray kevinbray jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: polska
Posty: 9
Domyślnie

witam,zrobilem badanie holtera i wyszly 224 przedwczesne pobudzenia komorowe,dzisiaj ide z wynikami do kardiologa i zobaczymy co powie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 20-04-2011, 20:13
kevinbray kevinbray jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: polska
Posty: 9
Domyślnie

Bylem u kardiologa i przpisal mi iostopin 120 mg i sedam i powiedzial ze robi to tylko dlatego ,zeby troche mnie odstresowac ,poniewaz w takiej ilosci skurczy sie nie leczy tylko zapobiegawczo.Powiedzial ze powinienem zastanowic sie nad leczeniem nerwicy ,ktora moze byc powodem skurczy.Czy ktos z was bral ten isotopin?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 25-04-2011, 16:16
Sfinks's Avatar
Sfinks Sfinks jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 87
Domyślnie

Nie przyjmowałam Isoptinu.Wiem jednak że stosuje się go przede wszystkim przy skurczach dodatkowych nadkomorowych,przy migotaniu przedsionków.Przy skurczach dodatkowych pochodzenia komorowego daje się głównie beta blokery np.Propanolol.Myślę że lekarz miał powody dla których dał Ci Isoptin --Może dlatego że powoduje lepsze ukrwienie mięśnia sercowego ,obniża ciśnienie krwi,zwalnia czynność serca itd.Ty sam najlepiej wiesz jak się czujesz po tym leku.Jeśli nie widzisz poprawy to musisz to zgłosić lekarzowi .
__________________
Nie wstyd nie wiedzieć,lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 25-04-2011, 21:17
kevinbray kevinbray jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: polska
Posty: 9
Domyślnie

Witam,no wlasnie czytalem o tym leku i jest na skurcze nadkomorowe i dlatego tez sie zdziwilem.Kiedy poszedlem do niego z wynikiem holtera, zbadal mi cisnienie na prawej rece i mialem 150 na 90 ale mowilem mu ze stresuje sie.Moze dlatego tez go dostalem.Zrobil mi ekg i powiedzial ze jestem zdrowym czlowiekiem i nie mam sie czym martwic.Bralem ten lek ale po nim czulem sie jeszcze gorzej ,dlatego ide jutro do lekarza i powiem mu o tym.Pewnie da mi inny lek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 26-04-2011, 21:25
kevinbray kevinbray jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: polska
Posty: 9
Domyślnie

Witam,dzisiaj bylem u lekarza i przepisal mi Metocard ZK, 23,75mg.Czy ktos bral moze ten lek?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 26-04-2011, 22:10
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Beta- bloker- dobry. skurcze pochodzenia komorowego rzadko sa nerwicowe- raczej jakies powikłanie pogrypowe- czy opiniował kardiolog?Pochodzenia nadkomorowego czesto czynnosciowe- ale i skurcze i migotanie moga byc pochodzenia miazdzycowego,na odleglosc zle jest mi cokolwiek doradzic
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 26-04-2011, 22:14
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Kochani pamietajcie , ze w naszym wieku RR mierzy sie na obu rekach- róznica ponad 20-30- swiadczy, ze moze byc tak zwany zespól podkradania- ale to juz wymaga znajomosci anatomii naczyn tej okolicy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 26-04-2011, 22:16
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

isoptin stosuje sie tez przy skurczach pochodzenia komorowego. propranololu juz prawie w ogóle sie nie stosuje- chociaz dobry lek- ale strasznie rąbie zolądek( nadzerki i wrzody)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 27-04-2011, 22:38
Sfinks's Avatar
Sfinks Sfinks jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 87
Domyślnie

Cytat:
Napisał kevinbray
Witam,dzisiaj bylem u lekarza i przepisal mi Metocard ZK, 23,75mg.Czy ktos bral moze ten lek?


Metocard należy do grupy beta blokerów i powinien Ci pomóc na skurcze komorowe .Po nim poczujesz się też spokojniejszy.
__________________
Nie wstyd nie wiedzieć,lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 28-04-2011, 12:42
kevinbray kevinbray jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: polska
Posty: 9
Domyślnie

Witam,dzieki za odpowiedzijeszcze tylko chcialem sie zapytac czy ten lek metocard dziala od razu czy dopiero po kilku godzinach i czy juz po jednej tabletce moge odczuwac wiecej tych skurczow jakby sie pogorszylo czy raczej to moja wyobraznia tylko?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 28-04-2011, 23:10
Sfinks's Avatar
Sfinks Sfinks jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 87
Domyślnie

Co ja mam powiedzieć.Lekarze powiedzieliby że jesteś ciekawym przypadkiem..Na działanie leków mają wpływ inne leki np.p/depresyjne,p/bólowe i znieczulające jak C2H5 OH.Były święta.Skoro mówisz że żle się czułeś po przyjęciu leku tzn że jeszcze nie umarłeś i czułeś że jest gorzej.Jeżeli lek pomaga to pomaga już po jednej tabletce.Maksymalne działanie Metocardu występuje po 1 -2 godzin.Działania uboczne to zimne stopy i dłonie ,senność,zab żoł -jelitowe i inne.Mogą wystąpić też zaburzenia o których wspominałeś.Ktoś mądry powiedział że zdrowie należy wychodzić.A ja dodam że śmiech też nie jest bez znaczenia.
__________________
Nie wstyd nie wiedzieć,lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kapusta kiszona pomaga zapobiegać przeziębieniom i grypie - komentarze zosinek Ogólny 14 12-01-2013 13:15
Jak nie dać się przeziębieniu i grypie - komentarze zen Ogólny 2 16-10-2012 16:23
Szczepionki przeciw grypie szczególnie polecane seniorom - komentarze Kazimierz Ogólny 97 11-08-2010 17:57
Jak nie dać się grypie - komentarze JKalina Ogólny 2 30-01-2010 16:29
Lekarze nie chcą się szczepić przeciw grypie - komentarze zosinek Ogólny 0 27-11-2009 17:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.