menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #121  
Nieprzeczytane 11-09-2012, 17:54
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Nie

Cytat:
Napisał wibi
A mnie z tych wszystkich spraw katyńskich interesuje brak logiki i wybiórczość tych których zamordowano.


Tak ,faktycznie ,CI zamordowani wykazali się wyjątkowym brakiem logiki i wybiórczością.
Już tu kiedyś nawet pewien mędrzec stwierdził ,że zostali rozstrzelani, bo przekroczyli granicę ZSRR.
Wbij sobie do głowy ,że Katyń był miejscem kaźni ,a obozy były głównie w Starobielsku,Ostaszkowie i Kozielsku .


Lila ,Ty to załatwisz ,ja to mam załatwić ,czy wynajmiemy kogoś?
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #122  
Nieprzeczytane 11-09-2012, 20:39
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Tak ,faktycznie ,CI zamordowani wykazali się wyjątkowym brakiem logiki i wybiórczością.
Już tu kiedyś nawet pewien mędrzec stwierdził ,że zostali rozstrzelani, bo przekroczyli granicę ZSRR.
Wbij sobie do głowy ,że Katyń był miejscem kaźni ,a obozy były głównie w Starobielsku,Ostaszkowie i Kozielsku .


Lila ,Ty to załatwisz ,ja to mam załatwić ,czy wynajmiemy kogoś?
Mnie wynajmijcie, nie biorę drogo.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123  
Nieprzeczytane 11-09-2012, 21:11
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Tak ,faktycznie ,CI zamordowani wykazali się wyjątkowym brakiem logiki i wybiórczością.
Już tu kiedyś nawet pewien mędrzec stwierdził ,że zostali rozstrzelani, bo przekroczyli granicę ZSRR.
Wbij sobie do głowy ,że Katyń był miejscem kaźni ,a obozy były głównie w Starobielsku,Ostaszkowie i Kozielsku .

Dla Ciebie trzeba pisać bardziej zrozumiale gdyż takie "wycięcie" fragmentu całkowicie zmienia sens. Nie sadzisz chyba, że zamordowani mogli wykazać się "brakiem logiki". Napisałem o konkretnym miejscu kaźni a innych, które podobno były, nie znaleziono (nawet dzisiaj opublikowane,tajne przez tyle lat,dokumenty amerykańskie o innych miejscach nie wspominają) dlatego brak logiki i wybiórczość u oprawców a nie zamordowanych i wynikało to z dalszej części wypowiedzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #124  
Nieprzeczytane 11-09-2012, 22:03
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Zły, wściekły

Cytat:
Napisał Jarosław II
Mnie wynajmijcie, nie biorę drogo.


Jarek ,nie uważasz,że są granice ignorancji i bezczelności?!
Ale widać nie wszyscy je znają ,tak jak nie znają podstawowych,elementarnych faktów z historii. Nie znają lub świadomie zakłamują.
I jak tu się dziwić ,że niektórzy Rosjanie powątpiewają w rolę NKWD,w rolę Stalina, w fakt wymordowania w bestialski i barbarzyński sposób, 22 tysięcy jeńców wojennych - choć już niewielu ma odwagę temu przeczyć . Takiego barbarzyństwa nawet Niemcy się nie dopuścili !
''Może wobec tego nie istniał żaden inny obóz zagłady prócz Katynia?'' - Ty to sobie wyobrażasz ,był tylko jeden obózi to gdzie w Katyniu(sic!) ?

Chyba muszę odkazić monitor !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125  
Nieprzeczytane 11-09-2012, 22:18
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Jarek ,nie uważasz,że są granice ignorancji i bezczelności?!
Ale widać nie wszyscy je znają ,tak jak nie znają podstawowych,elementarnych faktów z historii. Nie znają lub świadomie zakłamują.
I jak tu się dziwić ,że niektórzy Rosjanie powątpiewają w rolę NKWD,w rolę Stalina, w fakt wymordowania w bestialski i barbarzyński sposób, 22 tysięcy jeńców wojennych - choć już niewielu ma odwagę temu przeczyć . Takiego barbarzyństwa nawet Niemcy się nie dopuścili !
''Może wobec tego nie istniał żaden inny obóz zagłady prócz Katynia?'' - Ty to sobie wyobrażasz ,był tylko jeden obózi to gdzie w Katyniu(sic!) ?

Chyba muszę odkazić monitor !
Rosjanie nie powątpiewają w rolę NKWD i Stalina. Oni ich gloryfikują i chcą twardej reki batiuszki. Nie ważne, że byli też Rosjanie mordowani albo wysyłani na bezsensowną śmierć, ważne, że była siła w narodzie. E..naszym niektórym politykom też się marzy twarda ręka i na bujaku przed lustrem się fotografują. Tylko jedna zasada trzeba w tej ręce umieć trzymać szablę a nie cep. Machając cepem, jest się pewnym, że na odległość cepa, nikt się do nas nie zbliży. Ale można spotkać się z końcem czyjegoś dłuższego cepa..
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126  
Nieprzeczytane 12-09-2012, 15:59
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Katyń raz jeszcze.W całym moim życiu nigdy z ust mojej rodziny,tej dorosłej gdy ja byłem młody nie padły inne słowa jak takie, że zbrodni dokonali sowieci.Tak byłem wychowany i w to nadal wierzę ale jak to bywa na starość, wiedząc, że nic w Świecie nie dzieje się bez przyczyny a szczególnie teraz gdy USA "odtajniły" swoje dokumenty dotyczące tej zbrodni, zacząłem się zastanawiać dlaczego teraz?Odpowiedzi która mógłbym tu opisać nie znalazłem, ale może najpierw trochę genezy Katynia. Otóż 22 czerwca 1941 roku Niemcy realizując "Plan Barbarossa" napadają na ZSRR, swojego dotychczasowego sojusznika."Blitzkrieg" i przewaga zaskoczenia,doświadczenia i techniki wojennej powoduje, że już w połowie lipca 1941r.rozpoczyna się bitwa o Smoleńsk a 1 września 1941r linia frontu znacznie przesunęła się na wschód, obejmując również obszar Katynia.W zimie 1941/42 toczą się krwawe walki o zdobycie Moskwy i w tym czasie następuje zahamowanie Niemieckiego impetu a siły zaczynają się wyrównywać. Na tyłach armii Niemieckiej znajduje się podbita Polska dla której każde niepowodzenie Niemców na froncie wzbudza falę entuzjazmu a nawet pewną sympatię dla Rosjan.Zaczyna również być aktywny front ogólnie pojętego oporu tym większy im większe są Niemieckie represje wobec Polaków. Po zatrzymaniu parcia Niemców na kierunku centralnym (Moskwa), Niemcy całą siłę kierują na froncie południowym i od 19 sierpnia 1942 roku siłami 6 Armii liczącej około 1 miliona żołnierzy atakują Stalingrad gdzie również napotykają bardzo silny opór a w listopadzie 1942 roku rozpoczyna się kontrofensywa Rosjan w wyniku której 6 Armia znajduje się w okrążeniu.Te wiadomości docierają do nas Polaków dodając nam sił i wiary w upadek hitlerowskich Niemiec wzmagając jednocześnie dywersję na drogach zaopatrzenia Armii Niemieckiej na wschodzie.Drugiego lutego 1943 roku 6 Armia Niemiecka pod dowództwem marszałka Paulusa poddaje się Armii Czerwonej co zmusza do ujawnienia tego faktu Goebbelsa a Polacy szaleją ze szczęścia.Groby w Katyniu zostały podobno odkryte już pod koniec 1942 roku ale dopiero 17 lutego 1943 roku,już po klęsce pod Stalingradem Niemcy na podstawie (podobno?) wskazań dwóch rosyjskich chłopów przystepują do ujawnienia tego faktu i z całej Europy na miejsce ekshumacji przywożą expertów powołanych przez Międzynarodowy Czerwony Krzyż.Zostaje znalezione ok.4150 zwłok zachowanych w dobrym stanie (ziemia gliniasta i nawodniona),zabitych w mundurach Polskich i mający przy sobie sporo różnych drobnych przedmiotów w tym listy do rodzin (niewysłane) datowane z kwietnia 1940 roku.Ofiary były zabite strzałem w tył głowy, amunicją produkcji niemieckiej a na zbiorowych grobach były posadzone drzewa.O tych znalezionych,masowych grobach propaganda Niemiecka bębniła na cały Świat pokazując szczególnie nam,Polakom jakimi mordercami są Rosjanie którzy do tej pory budzili tyle sympatii.Według "wikipedii" i innych źródeł, masowe groby odkryli w październiku 1941r.podobno? dwai polscy robotnicy pracujący w organizacji Todt (organizacja ta prowadziła różne prace na rzecz armii Niemieckiej m/n budowała wszelkie fortyfikacje itp.prace ziemne,tylko ciekawe co w tym miejscu i czasie tam robili?).
Ze znanych i ujawnionych do tej pory dokumentów, morderstwo popełniono na rozkaz Stalina i członków tzw.politbiura.Nie wykonanie takiego rozkazu groziło kara śmierci dlatego ciekawe jest czemu ostatni transport jeńców Polskich do Katynia nie został wysłany? (395 jeńców) i trafił do obozu w Juchnowie.
Armię Polską w ZSRR rozpoczęto formować po sierpniu 1941 roku i w okresie końcowym,przed jej wyjściem do Iranu liczyła w sumie ponad 76 tys.żołnierzy. W momencie wyjścia razem z Armią wyszło ponad 45 tys. cywili.
Na temat tej zbrodni powstało wiele dokumentów historycznych,literackich,wiele dokumentów ujawniono z których jasno wynika kto za zbrodnię odpowiada ale i tak zostało wiele wątpliwości i pytań na które brak jasnej i wyraźnej odpowiedzi a to powoduje, że cała ta zbrodnia postawiła ogromny mur pomiędzy nami i Rosjanami co na pewno służy nie nam i Rosjanom a raczej Niemcom.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127  
Nieprzeczytane 12-09-2012, 16:59
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 013
Domyślnie

Wibi, nam nikt nie musiał udowadniać, jakimi mordercami są Sowieci. I w kim oni do czasów Katynia wzbudzali uczucie sympatii, żeby była potrzeba w kimkolwiek jego zniweczenia?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #128  
Nieprzeczytane 17-09-2012, 13:31
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 013
Domyślnie

17 września rocznica. Sowiety runęły na zmagającą się z Niemcami Polskę.
To było preludium do Katynia.

BANDYCKI NÓŻ W PLECY

Cytat:
Pierwsze uderzenie spadło o trzeciej nad ranem na Podwołoczyska, Czortków,
Skałę i Husiatyń. Pułk Korpusu Ochrony Pogranicza ( KOP Czortków) był
najdalej na wschód wysuniętą placówką obronną Rzeczypospolitej.
Nieliczni
słabo uzbrojeni polscy żołnierze dowodzeni przez podpułkownika Marcelego
Kotarbę podjęli natychmiast pełną determinacji walkę w obronie napadniętej
Ojczyzny. Stawili czoło całemu korpusowi sowieckiemu złożonemu z czołgów
i kawalerii. Bohaterstwo tych kilkuset żołnierzy ppłk. Kotarby porównywalne

jest z bohaterstwem żołnierzy majora Sucharskiego broniących Westerplatte.
Jeżeli o Westerplatte napisano tysiące publikacji, książek i filmów, to o
żołnierzach KOP Czortków nadal trwa zmowa milczenia. Wojsko Polskie podjęło
nierówną walkę z Armią Czerwoną m.in. w obronie Grodna, Wilna, Podola.
Bitwy z rosyjskim najeżdżcą stoczono pod Tomaszowem Lubelskim, pod Szackiem
i Wytycznem. Lwów i Brześć oblegali wspólnie Rosjanie i Niemcy:
Armia Czerwona i Wehrmacht !......."
(...)
"Do niewoli sowieckiej dostało się około ćwierć miliona podoficerów, oficerów
i generałów Wojska Polskiego. Oprócz nich Rosjanie zagarnęli ponad 120 tysięcy
funkcjonariuszy KOP, Policji, straży więziennej, straży leśnej , a także
urzędników państwowych, bankowych oraz księży ..... Prawdziwą liczbę ofiar
zbrodni sowieckiego ludobójstwa po 17 września 1939 kryją moskiewskie archiwa.
I właśnie dlatego Rosjanie konsekwentnie odmawiają nam do nich dostępu ...."

Polecam więcej..

http://zbigniew-grzymski.nowyekran.p...-hitlera-rosje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129  
Nieprzeczytane 17-09-2012, 21:55
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
17 września rocznica. Sowiety runęły na zmagającą się z Niemcami Polskę.
To było preludium do Katynia.
BANDYCKI NÓŻ W PLECY...
Polecam więcej..
http://zbigniew-grzymski.nowyekran.p...-hitlera-rosje

Masz Ty i ten "zbigniew-grzymski..." całkowitą rację,gdyby nie ten "BANDYCKI NÓŻ W PLECY..." to pokonali byśmy tą "faszystowską bestię" bo
przecież byliśmy "Silni, Zwarci i Gotowi" a nasza Armia 18 lat wcześniej przecież pokonała już raz bolszewików więc,jak niektórzy w tamtym
czasie myśleli, mieliśmy najlepszą i najsilniejsza armię na Świecie. Dodatkowo, nasz Naczelny Wódz, Śmigły-Rydz był tak szybki spieprzając z
Polski, że mało "gaci" nie zgubił.

Teraz też mamy "drugą Japonię", "drugą Irlandię" a nawet "zieloną wyspę" na morzu Kryzysu.

Dziwni z Was "seniorzy",w głowach tylko chęć zemsty i nienawiść do wszystkiego.Dla mnie życie KAŻDEGO POLAKA który zginął w IIWŚ ma
jednaką cenę,obojętnie czy to żołnierz czy cywil złapany w czasie łapanek i następnie powieszony lub rozstrzelany w odwecie przez Niemców.
Ważny jest tylko Katyń, który służy wyłącznie do podjudzania przeciw Rosji,tylko nie wiem w czyim to interesie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130  
Nieprzeczytane 17-09-2012, 22:11
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 013
Domyślnie

Wibi, problem w tym, że to Ty po czekistowsku nienawidzisz.
Żal Tobie Polaków zabitych przez Niemców, ale o tym nawet się nie zająkniesz.
Załóż wątek i pisz. Ten jest o Katyniu,a dziś 17 września.
I właśnie wtedy towarzysze zastosowali ten sam chwyt co ich sojusznicy w Głogowie kilkaset lat do tyłu.

Obrona Grodna i dzieci przywiązywane do czołgów.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Obrona_Grodna

Relacja nauczycielki Lipińskiej.

Cytat:
Na łbie czołgu rozkrzyżowane dziecko.
Chłopczyk. Krew z jego ran płynie strumieniami.
Z czołgu wyskakuje czarny tankista z browningiem, za nim drugi. Grozi pięścią, krzyczy, o coś oskarża nas oraz chłopczyka.
Oczy chłopca pełne strachu i męki.
Z bezgraniczną ufnością oddaje się nam. Uciekamy.
Chłopczyk ma pięć ran od kul karabinowych. Chce mamy… Poszedł na bój, rzucił butelkę z benzyną na czołg, ale nie zapalił, nie umiał...
Wyskoczyli z czołgu, bili, chcieli zabić, a potem skrępowali na czołgu.

Matka umierającego chłopca zrozpaczona i jednocześnie pobudzona czynem synka, szepce mu:
Tadzik, ciesz się! Polska armia wraca! Śpiewają...

Tadzik Jasiński skonał na rękach matki.
Sądzisz, że dla dobrego samopoczucia Twojego i towarzyszy nie należy Go wspomnieć?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131  
Nieprzeczytane 18-09-2012, 23:43
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Moja Babunia,przed laty mi mówiła - pamiętaj ,nie ładnie jest się kłócić,ale jeśli już ,to do kłótni też należy sobie dobrać odpowiednie towarzystwo !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132  
Nieprzeczytane 04-04-2013, 12:03
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 013
Domyślnie

Wczoraj minęło 73 lata od pierwszych strzałów w Katyniu.
Zginęło pierwszych trzystu polskich oficerów.

Raboty oczień mnoga,
starszina chodzi zły
bo psuje się pogoda,
a jeszcze tylu ich...


http://www.youtube.com/watch?v=1Hk_1QFVeY8

ps. w czasie, gdy wojsko Berlinga walczyło u boku ''braci'' o wolność naszą i waszą,
w Smoleńsku powstała szkoła NKWD kształcąca kadry UB.
Oni dokończyli ''dzieła''.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133  
Nieprzeczytane 04-04-2013, 13:10
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Wczoraj minęło 73 lata od pierwszych strzałów w Katyniu.
Zginęło pierwszych trzystu polskich oficerów.

Raboty oczień mnoga,
starszina chodzi zły
bo psuje się pogoda,
a jeszcze tylu ich...


http://www.youtube.com/watch?v=1Hk_1QFVeY8

ps. w czasie, gdy wojsko Berlinga walczyło u boku ''braci'' o wolność naszą i waszą,
w Smoleńsku powstała szkoła NKWD kształcąca kadry UB.
Oni dokończyli ''dzieła''.

Dzięki, że pamiętasz. Na Liście Katyńskiej znajduje się mój kuzyn. Z łezką w oku wysłuchałem piosenki śpiewanej przez Kukiza. To bardzo przejmująca pieśń .................. Cześć ich pamięci. Niech pamięć trwa, póki my żyjemy ....................
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134  
Nieprzeczytane 04-04-2013, 14:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 013
Domyślnie

I brat mojego Ojca...
Charków, inżynier budowlany w stopniu majora.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135  
Nieprzeczytane 12-05-2013, 12:53
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 013
Domyślnie

Coś dla pojednanych... za całowanie sowieckich walonek, knutem po d...e. Tak od serca, po moskiewsku.

ROSJA ODMAWIA REHABILITACJI POLSKICH OFICERÓW.

Cytat:
Śledztwo katyńskie przyspieszyło, ale ważne dowody nadal pozostają tajne, w rosyjskich archiwach. Nie ma też mowy o rehabilitacji ofiar zbrodni katyńskiej. Rosjanie bowiem odmawiają uznania ofiar, wskazując na brak dowodów.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,tit...wiadomosc.html

No to jasne jest. Złapał ktoś za rękę Wańkę, który strzelał w potylicę? Złapał? A jeśli nawet udało mu się złapać,
to i tak leży w dole.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136  
Nieprzeczytane 02-11-2023, 09:45
cwieta's Avatar
cwieta cwieta jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: poznań
Posty: 207
Domyślnie

Moje Cv To Już Emerytura .my Mateńki, Bo Ja Już Babcia Ale święta Z Jezuśiczkiem Niech Będą Zawsze Miłością Nasze J Ukochanej Ojczyzny
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #137  
Nieprzeczytane 02-11-2023, 13:06
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał cwieta
Moje Cv To Już Emerytura .my Mateńki, Bo Ja Już Babcia Ale święta Z Jezuśiczkiem Niech Będą Zawsze Miłością Nasze J Ukochanej Ojczyzny

Jak się nie ma nic mądrego w poważnym temacie, to kulturalny i przyzwoity człowiek ..... MILCZY.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #138  
Nieprzeczytane 02-11-2023, 21:15
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Jak się nie ma nic mądrego w poważnym temacie, to kulturalny i przyzwoity człowiek ..... MILCZY.
Ręce i nogi mi opadły ale pewnie tak już będzie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
starość w filmach, przemilczenia, marginalizacja i rehabilitacja magdalenka Film, teatr 25 08-10-2012 20:36
Zdalna rehabilitacja słuchu - komentarze Renios Ogólny 2 17-01-2011 15:20
rehabilitacja po złamaniu nogi ... ulsta45 Choroby, badania, terapie 5 30-11-2009 22:44

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:48.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.