menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.pasje.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 13-10-2008, 10:56
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Post Alexandra, Kot spada na cztery łapy- czyli sztuka adaptacji - komentarze


Komentarz do artykułu: Alexandra, Kot spada na cztery łapy- czyli sztuka adaptacji
--------------------
Podpisuję się obiema rękami pod opinią osoby piszącej powyższą recenzję. Też książkę przeczytałam, oczywiście, jednym tchem. Nie będę ukrywać, że Basia bardzo mi zaimponowała. Jest niezwykle odważna i bojowa.Nie pozwoli, by ktoś jej w kaszę dmuchał. Ma swój system wartości, którego się konsekwentnie trzyma Przy tym to kobieta wielkiego serca, która otwiera je nie tylko dla swoich najbliższych. Uczy czytelnika jak żyć. .Przede wszystkim być sobą! Bez pruderii, bez zakłamania.Nie upiększa i nie ma fałszywej skromności.
Wskazuje jakie wartości są najważniejsze. Na pierwszym miejscu rodzina, przyjaciele, potem inni ludzi, którym też rozdaje po kawałeczku swego serca. Czytających powieść obdarowuje wielką porcją optymizmu, dzięki któremu mamy wszyscy szansę, podobnie jak ona, po przeciwnościach losu "spadać na cztery łapy".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 13-10-2008, 12:19
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Pięknie to napisałaś HANNOBARBARO, nic dodać, nic ująć. Mój mąż powiedział, że podziwia determinację KOBIETY po tak traumatycznych przejściach i o dziwo, życzy sobie przeczytania następnego tomu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 13-10-2008, 12:22
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kupiłem ta książkę z pewną dozą niepewności czy mnie mężczyznę zainteresuje. Trochę biografii, romantyzmu myślałem nawet o jakiejś wersji harlekinów (czy dobrze napisałem). Kiedy jednak dostałem ją do ręki i rozpocząłem czytanie, miałem trudności z oderwaniem się od niej. Bo to i Huragan był u mnie (forumowicze wiedzą o kogo chodzi) i zainteresowanie seniorkiem oraz inne obowiązki. Przeczytałem ja z wielkim zainteresowaniem i oczekuje następnego tomu lub też tomów. Podobnie myśli moja córka, której też ją podrzuciłem.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 13-10-2008, 13:53
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Post

Przeczytałam książkę, jedynym tchem. Trudno nawet skomentować zycie kobiety, które zaczęło się we wczesnym dzieciństwie od traumatycznego pobytu w Oświęcimiu, w obozie o warunkach które zrozumieć może tylko ktoś kto sam ten obóz przeżył lub stracił w nim najbliższych. Prawie dwa miliony istnień ludzkich przeszło przez kominy Oświęcimia, a mała dziewczynka była naocznym świadkiem straszliwych wydarzeń. Bohaterka przeżyła, została cudem odnaleziona przez rodziców, których tez obóz zmienił co bardzo źle wpłynęło na dalsze kontakty rodzinne. Młodziutka Basia rozpoczyna samotną wędrówkę przez zycie, ucząc się, studiując, pracując i cały czas szukając uniwersalnego szczęścia w zyciu jakie daje bliskość kochanego mężczyzny i własnej rodziny. Nie będę tutaj streszczać tej fascynującej opowieści, mogę jedynie prosić autorkę o kolejne tomy, czekam na dalszy ciąg.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 13-10-2008, 16:41
en_vogue's Avatar
en_vogue en_vogue jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 5 670
Domyślnie

Kot spada na cztery łapy....to powieść którą polecam wszystkim.Przeczytajcie a wtedy o wiele łatwiej będzie się zyć.
Dostrzegamy tam prawdy oczywiste,bohaterka to kobieta która żyje obok nas,mijamy się,przechodzimy obok siebie,czasem zamieniamy kilka słow.Czy jednak zauważamy co jest najważniejsze w życiu?.........
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 14-10-2008, 10:36
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Gaduła Czekam na ciąg dalszy

przeczytałam, potwierdzam to co napisali moi poprzednicy i czekam na następne tomy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 14-10-2008, 13:13
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Na razie oczekuję z niecierpliwością na księzkę ,młoda przyjęła zamówienie i obiecała mi ją kupić. Tak że czekam na swój prezent
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 14-10-2008, 13:18
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 034
Domyślnie

Ja też czekam ///
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 14-10-2008, 16:51
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

A ja wydrukowałam i juz czytam.Pozdrawiam.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 14-10-2008, 21:57
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anielka
A ja wydrukowałam i juz czytam.Pozdrawiam.
Co wydrukowałaś i już czytasz, następną część, ja tez poproszę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 16-10-2008, 19:15
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Dzięki Anielce już mam i przeczytałam - kiedy następny tom?
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 16-08-2009, 20:57
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Post


Dopiero na wakacjach przeczytałam tę książke i chętnie dowiedziałabym się o dalszych losach bohaterki. Nie wiem tylko czy można na to liczyć i ewentualnie kiedy ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 12:16
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadwiga_G
Dopiero na wakacjach przeczytałam tę książke i chętnie dowiedziałabym się o dalszych losach bohaterki. Nie wiem tylko czy można na to liczyć i ewentualnie kiedy ?

Jadziu, bedzie ciag dalszy....troche cierpliwosci i znajdzie sie na rynku czytelniczym w Polsce. "Bohaterka" smieszne slowo - poprostu kobieta ktora starala sie zyc normalnie, pracowac, wychowywac dzieci i walczyc o osobiste szczescie, tak jak tysiace innych kobiet. Patrzaca na to wszystko po latach, okiem seniorki. Hihihihi. Niczego nie zaluje, uwazam, ze nie zmarnowalam zycia.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 13:12
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech Książka.

Witam.
Lubię bardzo czytać i postaram się o tą książkę w naszej Bibliotece.Potem opiszę moje wrażenie.Pozdrawiam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 14:38
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Przeczytałam z zainteresowaniem,też czekam na dalszy ciąg intrygujących losów głównej bohaterki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 03-08-2011, 18:11
~gość: 195.22.98.xxx's Avatar
~gość: 195.22.98.xxx
 
Posty: n/a
Post

zawsze dobra ksiazka poprawiala mi samopoczucie ksiegarni w interncie nie brakuje, ale naprawde swietne tytuly wygrzebalem po dobrych cenach na stereo.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 03-08-2011, 19:30
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Patrzaca na to wszystko po latach, okiem seniorki. Hihihihi

Czytałam drugi raz też z wypiekami, ale innymi..wiedząc o kim czytam....Marbelko, nie powiedziałąbym, ze patrząca okiem seniorki....chyba że... (napewno...hihi) w seniorce zostały te same emocje, które towarzyszyły bohaterce, pomimo upływu lat.....nie każdy zachowuje "to dziecko" w sobie.....
Książka kończy sie bardzo intrygująco w zawieszeniu...dlatego czekam niecierpliwie na cdn, ale jesli ma on nastapic po zejściu autorki....nie czekam broń boże wcale...zatrzymując się w klimacie i emocjach autorki na danym etapie... wyobraźnia dopisze mi cdn......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 03-08-2011, 21:37
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella
Jadziu, bedzie ciag dalszy....troche cierpliwosci i znajdzie sie na rynku czytelniczym w Polsce. "Bohaterka" smieszne slowo - poprostu kobieta ktora starala sie zyc normalnie, pracowac, wychowywac dzieci i walczyc o osobiste szczescie, tak jak tysiace innych kobiet. Patrzaca na to wszystko po latach, okiem seniorki. Hihihihi. Niczego nie zaluje, uwazam, ze nie zmarnowalam zycia.
Ale drugiego tomu jak nie było tak niema
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 03-08-2011, 22:00
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Malwinko, cos Ty - "po zejsciu" - wydawca by mnie pewnie powiesil nogami w gore na drzewie. Nie jest tak zle.

Jadziu - jak tylko bede znala termin kiedy ukaze sie na polkach - zawiadomie - slowo harcerskie.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 03-08-2011, 22:04
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella
Malwinko, cos Ty - "po zejsciu" - wydawca by mnie pewnie powiesil nogami w gore na drzewie. Nie jest tak zle.

Jadziu - jak tylko bede znala termin kiedy ukaze sie na polkach - zawiadomie - slowo harcerskie.

Liczę na to i nie moge się doczekać
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.