menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 17-12-2009, 12:38
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Zdzisiu tak z ciekawości jaka jest ta właściwa droga?
Wiesz idą święta i może ja błądzę w nieświadomości swojej.
  #22  
Nieprzeczytane 17-12-2009, 15:22
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Zdzisiu, w epoce wolnego rynku i Mojżesz nie miałby nic do gadania.
Tym bardziej, że zwolnionym pracownikom sklepów,
manna z nieba nie spadnie.
Może to i prawda.Ja chciałam powiedzieć,że jak świat światem zawsze były rozporządzenia,zarządzenia, uchwały którym ludzie mieli się podporządkować i niekiedy wychodziło im to na dobre.
Do Aarada- przy "właściwej drodze" wstawiłam znak zapytania,gdyż myślę,że każdy sam wybiera swoją drogę życia. "Mądrzejsi" od nas sugerują ją nam.A błądzimy często.
  #23  
Nieprzeczytane 17-12-2009, 15:56
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zdzisia
"Mojżeszowe" 10 przykazań to pierwsze nakazy i przykazy.Tak to już jest -ludzi trzeba wychowywać wskazując im właściwą (?) drogę życia.

Te przykazania byly potrzebne w tamtych czasach kiedy to zycie ludzkie nie bylo warte funta klakow.. To byly podstawy etyki.. Teraz tez jest zapotrzebowanie na "inne przykazania" bo nasza etyka jest tak roznie rozumiana.. ze wlasciwie zaczyna zanikac..

Porownanie pojscia po zakupy z pojsciem do parku.. moze sie wydawac nieistotne.. ale tak naprawde w glebi.. jest istotne..
Chodzenie po parku powoduje zupelnie inne reakcje w naszym mozgu niz ladowanie wozkow towarem..
Dlatego niech sklepy beda sobie otwarte.. bo to przeciez wygoda, serwis dla klientow.. biznes w koncu tez.. ale niech dzieci beda wychowywane w atmosferze zorganizowania sie w dzien powszedni co do zaopatrzenia domu w jedzenie itd.. a niedziele i swieta moze niech beda przeznaczone na bardziej specjalne czynnosci..takie jak wycieczki, przyjemnosci kina teatry.. uczeszczanie do swiatyn i kosciolow no i na wypoczynek w pelnym tego slowa znaczeniu..
Jedno z dziesieciu przykazan , dobre bylo dla tych prymitywnych ludow , ale jest dobre i teraz.. tak jak "nie zabijaj" Nie wazne czy ktos jest wierzacy czy nie.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #24  
Nieprzeczytane 17-12-2009, 16:50
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zdzisia
Może to i prawda.Ja chciałam powiedzieć,że jak świat światem zawsze były rozporządzenia,zarządzenia, uchwały którym ludzie mieli się podporządkować i niekiedy wychodziło im to na dobre.
Do Aarada- przy "właściwej drodze" wstawiłam znak zapytania,gdyż myślę,że każdy sam wybiera swoją drogę życia. "Mądrzejsi" od nas sugerują ją nam.A błądzimy często.

Bładzimy, nie upieram się przy swoim - ale czyż można sobie wyobrazić życie w społeczeństwie bez pewnych norm?
Nikt z nas nie osiągnął i nie osiągnie takiej mądrości, aby wiedział nieomylnie czy podejmuje właściwe decyzje.
Dlatego warto zaufać doświadczaniu "Madrzejszych" i podglądać u innych wypróbowane działania, dla dobra reszty społeczeństwa.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
  #25  
Nieprzeczytane 17-12-2009, 17:02
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Dlatego warto zaufać doświadczaniu "Madrzejszych" i podglądać u innych wypróbowane działania, dla dobra reszty społeczeństwa.

Jak widać z wypowiedzi seniorek "Co kraj to obyczaj" Skoro są chętni do kupowania w niedzielę to jest zysk dla sprzedających i kupujących. Może nie mają czasu kupować w inne dni?
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #26  
Nieprzeczytane 17-12-2009, 17:11
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Super Przerwałam milczenie na jeden post... z rozpędu popełnię drugi.

Czytam Wasze posty i przyznaję Wam rację. Nie może tak być, żeby ktoś pracował w niedziele lub święta.
Dzień wolny od pracy powinni mieć również: lekarze, pielęgniarki, sanitariusze, policjanci, strażacy, kolejarze, tramwajarze, energetycy, nauczycierle itd... itd....
Przecież (może) oni też mają dzieci i na spacer chcą z nimi pójść...
Dobrze, dobrze... powiecie, że to coś zupełnie innego, że to są służby... no to mam następne pytanie - o radio i telewizję. Nie uważacie, że obowiązkowo należy przerywać nadawanie programów w sobotę o północy? W tym przypadku korzyści więcej... nawet nie ośmielę się wyliczać...

Sklepy wszelkiej maści powinny być zamknięte obowiązkowo! Bo inaczej... student w przerwie między wykładami bułkę kupi lub co gorsze - piwko albo matka zaganiana przez cały tydzień (praca zawodowa, wyprawianie dzieci do przedszkola lub szkoły, pranie, sprzątanie, gotowanie) zakupy na cały tydzień ośmieli się zrobić i dziecko złych nawyków nabierze....

Wychowywać! Bezwzględnie należy wychowywać niesforne społeczeństwo. A mnie zakuć w dyby za machanie szydełkiem w niedziele........

Pozdrawia Was samourlopowany ostatek, nieco rozbawiony... hm... przedświątecznie (?).
Dalszych, wspaniałych pomysłów życzę. Fajnie się Was czyta.

PS - jednego nie rozumiem... dlaczego pracownice miejscowego "oszołomu" tak lubią niedzielne dyżury?
__________________
  #27  
Nieprzeczytane 17-12-2009, 17:18
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Tosiu wyraziłem podobne zdanie w #399. Siedzmy po ciemku i w zimnie. Ludzie mają rodziny i też im się należy wolne jak psu micha.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #28  
Nieprzeczytane 17-12-2009, 17:19
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Hmm Zdzisiu coś nietypowo się zachowałaś do tej pory wszyscy chcą mnie koniecznie zbawić łzy ronią nad mą czarną duszą która wiecznie będzie potępiona .A Ty jak się zachowałaś? Poszłaś na łatwiznę zamiast wskazać mi jedynie słuszną drogę mówisz szukaj sobie kolego sam.Nieładnie oj nieładnie Zdzisiu, znieczulica jak nic widoczna
  #29  
Nieprzeczytane 17-12-2009, 17:22
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Sklepy wszelkiej maści powinny być zamknięte obowiązkowo! Bo inaczej... student w przerwie między wykładami bułkę kupi lub co gorsze -

Ale w niedziele chyba nie ma wykladow??

Tez sie ubawilam twoim wpisem.. Brawo!!! Powinnas wystepowac w "Jeden wieczor z komedia"
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #30  
Nieprzeczytane 17-12-2009, 17:39
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

"Dobro społeczeństwa" jak to ładnie brzmi tylko nic nie znaczy. Dobro ogółu już przerabialiśmy i dzieki Bogu udało się z tego wyrwać. Może najwyższy czas zacząć myśleć o dobrze jednostki.
  #31  
Nieprzeczytane 17-12-2009, 17:45
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart)

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Ale w niedziele chyba nie ma wykladow??

Tez sie ubawilam twoim wpisem.. Brawo!!! Powinnas wystepowac w "Jeden wieczor z komedia"
Joasiu, zapomniałaś? Studia dla pracujących? Szkoły tzw. zaoczne? Wykładowca się nie rozdwoi ani nie rozpięciorzy. Sale wykładowe też mają określoną "pojemność".
Polska jest krajem ludzi uczących się.
Niedziela jest prawie normalnym dniem pracy na uczelni. Wykładowcy, dziekanaty, obsługa techniczna, bufety........

Za propozycję występków dziękuję. Fajniej jest urlopować. Chyba już polubiłam anielską manufakturę. I niech tak zostanie.
A po Świętach Bożego Narodzenia.... jaja zacznę robić... wielkanocne!

O własne dobro zadbam sama. Prawie tak samo jak cenzury nienawidzę nakazów i zakazów. I uszczęśliwiania mnie na siłę. Hasło - to jest dla ciebie dobre doprowadza mnie do.... właśnie, do niczego dobrego nie doprowadza...
__________________

Ostatnio edytowane przez ostatek : 17-12-2009 o 22:31.
  #32  
Nieprzeczytane 17-12-2009, 18:49
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Ale w niedziele chyba nie ma wykladow??

Tez sie ubawilam twoim wpisem.. Brawo!!! Powinnas wystepowac w "Jeden wieczor z komedia"
Tak,tak Asiu starasz się wykazywać wiedzą we wszystkich kwestiach,ale tu niestety nie masz racji.No cóż nie żyjesz w naszej rzeczywistości,a może napisz jak tam się dzieje u Ciebie z tymi sklepami?
__________________
  #33  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 00:40
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Joasiu, zapomniałaś? Studia dla pracujących? Szkoły tzw. zaoczne? Wykładowca się nie rozdwoi ani nie rozpięciorzy. Sale wykładowe też mają określoną "pojemność".
Polska jest krajem ludzi uczących się.
Niedziela jest prawie normalnym dniem pracy na uczelni. Wykładowcy, dziekanaty, obsługa techniczna, bufety........

Za propozycję występków dziękuję. Fajniej jest urlopować. Chyba już polubiłam anielską manufakturę. I niech tak zostanie.
A po Świętach Bożego Narodzenia.... jaja zacznę robić... wielkanocne!

O własne dobro zadbam sama. Prawie tak samo jak cenzury nienawidzę nakazów i zakazów. I uszczęśliwiania mnie na siłę. Hasło - to jest dla ciebie dobre doprowadza mnie do.... właśnie, do niczego dobrego nie doprowadza...

A moim zdaniem haslo : " nie zabijaj" czy "nie kradnij" jest bardzo trafnym haslem
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #34  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 01:04
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachakuj
Tak,tak Asiu starasz się wykazywać wiedzą we wszystkich kwestiach,ale tu niestety nie masz racji.No cóż nie żyjesz w naszej rzeczywistości,a może napisz jak tam się dzieje u Ciebie z tymi sklepami?


Basiu, ja sie nie staram wykazac niczym.. Dziwne ze takie odnioslas wrazenie.. gadam sobie na rozne tematy ale nie, zeby starac sie "wykazac"??
Moze nie mam racji. Jak ja chodzilam do "szkol" , nie bylo zajec w niedziele.

U nas sklepy sa wciaz otwarte , niektore 24 godziny na dobe.
We Wloszech natomiast sa zamkniete w niedziele i w polowe poniedzialku.. Na dodatek otwieraja o 10 , zamykaja od 13 do 16.. i potem otwarte sa do 19tej..
Tu mniejsze sklepy sa zamkniete w niedziele.. Tylko w centrach sa zawsze na bacznosc swiatek piatek i niedziela.

Rozklad dnia na uczelniach tu, zalezy od uczelni.. W niedziele nie ma zajec, przynajmniej na tych ktore znam z praktyki.
Amerykanie sa raczej lubiacymi tradycje ludzmi.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci

Ostatnio edytowane przez Pani Slowikowa : 18-12-2009 o 01:48.
  #35  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 01:20
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Dlaczego sklepy mają być zamknięte w niedzielę a nie w sobotę?
  #36  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 02:13
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Asiu ,trudno mi powiedzieć ,ze znam zwyczaje panujące w USA,ale mimo tego ,że sa tradycjonalistami,ich zwyczaje daleko odbiegają od naszych.Asiu ,napisałam to ,tylko dlatego,ponieważ Ty między innymi /tak zrozumialam/,byłabyś przeciwna temu handlowi w Polsce.Mnie mimo ,że tu mieszkam,jest obojętne,a co dla wielu pracujących ludzi nawet wygodne z tymi sklepami.Pozwolisz mi na moje cokolwiek zdziwienie,że to właśnie Ty zabrałaś w tej sprawie głos.
__________________
  #37  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 02:16
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał bodzia333
Dlaczego sklepy mają być zamknięte w niedzielę a nie w sobotę?
Bodziu,bo niedziela jest podobno dniem odpoczynku.
Czyżbyś o tym nie wiedziala?
__________________
  #38  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 03:30
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachakuj
Asiu ,trudno mi powiedzieć ,ze znam zwyczaje panujące w USA,ale mimo tego ,że sa tradycjonalistami,ich zwyczaje daleko odbiegają od naszych.Asiu ,napisałam to ,tylko dlatego,ponieważ Ty między innymi /tak zrozumialam/,byłabyś przeciwna temu handlowi w Polsce.Mnie mimo ,że tu mieszkam,jest obojętne,a co dla wielu pracujących ludzi nawet wygodne z tymi sklepami.Pozwolisz mi na moje cokolwiek zdziwienie,że to właśnie Ty zabrałaś w tej sprawie głos.

Dlaczego mialabym nie zabierac glosu??W koncu forum polega na zabieraniu glosu.. gdzies.
Nie, nie jestem przeciwna handlu w niedziele i chyba tak sie dotychczas wyrazilam.. ale nie uwazam spedzania niedzieli w centrum handlowym za szczyt marzen czlowieka na poziomie. Sa inne bardziej interesujace zajecia..
Moze to ma cos wspolnego z faktem ze nie lubie tych miejsc?? Dla mnie np wycieczka za miasto jest bardziej inetersujaca.. Chocby nawet siedzenie w domu przy telewizorze tez. Chodzenie po supermarketach ...... definitywnie nie.
Ale jak ktos che to robic to niech robi.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #39  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 06:04
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Joasiu.
Coś jednak nie zgadza się z tymi szkołami. Jak ja pamiętam były wykłady w soboty i niedziele na uczelniach i w szkołach. Chodzi o naukę zaoczną. Kilkoro moich znajomych w latach 70-tych ub.w. tak kończyli studia. Szkoły średnie to samo. Jak pamiętam zawsze pracowały pełną parą. Mieszkam po prostu bardzo blisko i wiem co piszę.
Wracając do pracy sklepów w niedzielę. Ci co spędzają czas na "zwiedzaniu" tych ośrodków kultury robią to i w dni powszednie. Taki mają sposób życia i co im zrobić. Uważam jednak, że zakupy robią ci którzy kiedy indziej nie mogą tego zrobić.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #40  
Nieprzeczytane 18-12-2009, 09:24
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Zadam pytanie trochę prowokacyjne. Skoro zakazać handlu w niedzielę, ze względu na potrzeby rodziny. spacery z dziećmi, zabawy, wspólne spędzanie czasu. To dla równości społecznej zakażmy nadawać programy telewizyjne,radiowe dalej idąc wyłączmy elektrownię, niech nie działają straż pożarna, pogotowie, itd itp. Ci ludzie też mają rodziny Czy pracownik handlu mając wybór wolne niedziele w handlu ale idziesz na "zieloną trawkę" i jako jedyny żywiciel idź kraść, głoduj ty i twoje dzieci. Co wybierze.
Też bym wolał aby córka miała niedziele wolne (pracuje w hipermarkecie) ale tak rozpatrując wolę by pracowała wogóle.

Argumentacja przekonywująca.
__________________
 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Po przemyśle, handlu, bankach kolej na likwidację publicznej ochrony zdrowia Dariusz Kosiur Polityka - wątki archiwalne 31 21-07-2008 12:34
Zakaz palenia a poprawa stanu zdrowia - komentarze ansty Ogólny 1 26-02-2008 20:39

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:07.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.